تبیان، دستیار زندگی
اخیرا درسیمای جمهوری اسلامی مسابقاتی برگزار می شود که شرکت کنندگان در مسابقه پسران و دختران بطور مختلط هستند ، به نظر حضرتعالی برپایی چنین مسابقات و نمایش آن از تلویزیون چگونه است؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حکم مسابقه های مختلط تلویزیونی

تلویزیون


امام زمان علیه السلام

«واما الحوادث الواقعه فارجعوا فیها الی رواة حدیثنا فانهم حجتی علیکم و انا حجت الله  علیهم »

در حوادثی که پیش می آید، به کسانی مراجعه کنید که حدیث ما را نقل می کنند، بدرستیکه آنها حجت من برشما و من حجت خداوند بر آنها هستم.


سوال: اخیرا در سیمای جمهوری اسلامی مسابقاتی برگزار می شود که شرکت کنندگان در مسابقه پسران و دختران بطور مختلط و تماشاچیان هم زنان و مردان هستند و برخی حرکات زننده مانند دویدن دختران در حضور جوانان نامحرم صورت می گیرد و مجری برنامه هم معمولا زنان و دختران جوان می باشند، به نظر حضرتعالی برپایی چنین مسابقات و شرکت در آنها و نمایش آن از تلویزیون که موجب عادی شدن روابط دختران و پسران و ریختن حجب و حیای دختران می شود چگونه است؟

حضرت آیة الله تبریزی:

این هم یکی از مظاهر فساد است. و هرچه موجب ترویج فساد در جامعه باشد جایز نیست.

حضرت آیة الله صافی گلپایگانی:

مجالس مذکور مشتمل بر خلاف شرع ومعرض فساد است وجایز نیست و جای بسی تعجب و تاسف است که سیمای جمهوری اسلامی  که باید منادی اسلام باشد هر روز برنامه های خلاف شرع جدیدی به معرض نمایش بگذارد و به اخلاق و عفت و عقیده جامعه اسلامی لطمه بزند. خداوندهمه را از شرور و فتن آخر الزمان حفظ فرماید.

حضرت آیة الله بهجت:

اختلاط جایز نیست و تشخیص و تعیین موضوع با مکلف است.

حضرت آیة الله مکارم شیرازی:

اگر منشا مفاسد خاصی گردد جایز نیست.

استفتائات

بخش احکام اسلامی تبیان


منبع: کتاب "مسائل جدید از دیدگاه علما و مراجع"

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.