سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حضرت آیت‌الله نوری همدانی از طلاب علوم دینی خواست تا با استفاده از قدرت تبلیغ و قدرت جهادی، حقایق ناب اسلام را برای مردم بیان کرده و موانع سر راه اسلام را برای نشر این حقایق بردارند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 

طلاب با استفاده از قدرت تبلیغ حقایق اسلام را برای مردم بیان کنند

 

آیت الله نوری همدانی

 

حضرت آیت‌الله نوری همدانی از طلاب علوم دینی خواست تا با استفاده از قدرت تبلیغ و قدرت جهادی، حقایق ناب اسلام را برای مردم بیان کرده و موانع سر راه اسلام را برای نشر این حقایق بردارند.

  خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، امروز 27 بهمن‌ماه در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فرهنگی تبلیغی طوبی از طلاب علوم دینی خواست تا با استفاده از قدرت تبلیغ، حقایق ناب اسلام را برای مردم بیان کرده، با قدرت جهادی موانع سر راه اسلام را برداشته و راه نشر حقایق اسلام را برای مردم باز کنند.

وی با اشاره به آیه «نفر»، جایگاه نفر تبلیغی و نفر جهادی را در شهر مقدس قم و در حوزه‌های علمیه دانست و با تأکید بر تبلیغ کارآمد دین، تصریح کرد: بر اساس روایتی شهر قم در آخرالزمان جایگاه بلندی پیدا می‌کند و با تشکیل مراکزی دینی در این شهر، نشر معارف ناب اسلام در سراسر جهان گسترش می‌یابد.

این مرجع تقلید در ادامه به تبیین معارف اعتقادی، عبادی، اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، قضایی، حکومتی و جهادی اسلام پرداخت و با اشاره به اهمیت تدبیر امور زندگی بر اساس عدل و سیاست اسلامی، افزود: حکومت منشأ قدرت است و معارف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اسلام در حکومت شکل می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان وال استریت، اظهار داشت: مشکل جامعه آمریکا بر خلاف حرکت ملت‌های مسلمان بحرین، یمن، لیبی، تونس و مصر که سیاسی بود، اقتصادی است.

حضرت آیت‌الله نوری همدانی ریشه‌کن شدن فقر، بیکاری، آباد شدن مملکت و فراوان شدن نعمت را به واسطه به کار بستن احکام اقتصادی اسلام دانست و از طلاب علوم دینی خواست تا روش‌های برطرف شدن مشکلات اقتصادی را به جهانیان ارائه دهند.

وی همچنین با بیان این‌که اسلام، مسلمانان را برای رسیدن به فناوری، تحقیق، تألیف و تعلیم تشویق می‌کند، پیشرفت همه‌جانبه را به واسطه حاکم شدن فرهنگ اسلام دانست و گفت: اسلام هیچگاه اجازه نمی‌دهد که حکومت مسلمانان در دست مستکبران و یا دست‌نشانده آنان باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که مسلمانان پس از جریان غدیر خم و رحلت پیامبر اکرم‌(ص) دچار انحراف شدند و حکومت بر جامعه اسلامی به دست کسانی افتاد که جز تجمل‌گرایی و توجه به مادیات چیزی نمی‌دانستند، تصریح کرد: مسلمانان کرامت دارند و باید در رأس جامعه اسلامی پیامبر، امام معصوم و یا فقیه عادل که از لحاظ تقوا، تدبیر، مدیریت و شجاعت بی‌نظیر است، باشد.

وی با بیان این‌که تقویت دو حوزه فرهنگ و جهاد وظیفه طلاب علوم دینی است، هیچ بدعتی را از تسلط استکبار، ریختن خون مسلمانان و تأسیس اسرائیل در متن جهان اسلام بالاتر ندانست و گفت: اندیشمندان و عالمان دین وظیفه دارند در برابر این بدعت‌ها ساکت ننشسته و علم خود را علنی نشان دهند.

حضرت آیت‌الله نوری همدانی «نفر» برای جهاد را مانند «نفر» برای تفقه ضروری دانست و با بیان این‌که عزت اسلام در گرو «نفر» جهادی است و این برنامه باید همواره زنده، پاینده و جاوید باشد، از طلاب علوم دینی خواست تا استکبار، سوابق اعمال استکباری و رخداد بیداری اسلامی که از انقلاب اسلامی ایران برخواسته است را به درستی برای مردم معرفی کنند.


تنظیم برای تبیان حوزه علمیه

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین