سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
فرمانده پلیس‌راه خبرداد: استفاده همه سرنشینان ازكمربند ایمنی وكنترل معاینه فنی دستوركار اصلی پلیس درنوروز
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

علت 30 درصد مرگ‌های نوروز پارسال


فرمانده پلیس‌راه خبرداد:  استفاده همه سرنشینان ازكمربند ایمنی وكنترل معاینه فنی دستوركار اصلی پلیس درنوروز      


تصادف

فرمانده پلیس‌راه كشور با تاكید بر ضرورت ارتقای ایمنی خودروها گفت: بستن كمربند ایمنی توسط تمامی سرنشینان خودروها و كنترل تمامی مدارك مورد نیاز رانندگان از جمله برگه معاینه فنی، مهمترین دستوركار ماموران پلیس‌راه در نوروز امسال خواهد بود.

سرهنگ محمدرضا مهمانداردر نشست «سفرهای ایمن، معاینه فنی» با اشاره به اینكه وضعیت ما در حوزه ایمنی خودرو وضعیت ناامید كننده‌ای نیست افزود: در عین حال كه در این بخش وضعیت رو به جلویی داشته‌ایم اما به هیچ وجه این امر ما را قانع نمی‌كند و باید بگوییم كه در ابتدای راه هستیم.

وی به آمار كشته‌ها و تصادفات رانندگی اشاره كرد و گفت: در 9 ماهه امسال در بخش جاده‌ای 2 هزار و 81 نفر نسبت به سال گذشته كمتر در تصادفات كشته شده‌اند كه امیدواریم این روند تا پایان سال تداوم یابد.

فرمانده پلیس‌راه كشور كاهش خطای انسانی، نواقص خودرویی و نواقص راه را سه هدف عمده برای كاهش تلفات تصادفات عنوان كرد و گفت: در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند كه خطای انسانی هیچ وقت به صفر نمی‌رسد و لذا باید تلاش كنیم كه ایمنی خودروها و راه‌ها را افزایش دهیم.

در زمان بروز خطر چند آیتم از جمله ترمز، فرمان و چرخ‌های سالم در توانایی راننده برای كنترل وسیله نقلیه نقش مهمی ایفا می‌كنند لذا توصیه می‌كنیم شهروندان خصوصا تهرانی‌ها تا پیش از پایان سال و ایجاد تراكم در مراكز معاینه فنی اشكالات خودرویی خود را مرتفع كنند

وی با اشاره به اینكه بر اساس آمارها در اتحادیه اروپا از هر 100 نفر مجروح حوادث رانندگی تنها 4 نفر كشته می‌شوند تصریح كرد: این در حالیست كه این میزان در ایران 15 نفر است كه همین امر نشان می‌دهد علیرغم رخداد خطای انسانی در اروپا، این خطا تنها به «مجروحیت» انسان‌ها می‌انجامد اما در ایران به «مرگ» تبدیل می‌شود.

تصادف

فرمانده پلیس‌راه كشور با تاكید بر اینكه ایمنی وسیله نقلیه می‌تواند بخش عمده‌ای از خطاهای انسانی را پوشش دهد افزود: ممكن است این نقش در داخل شهرها كمتر دیده شود ولی در جاده‌ها به دلیل افزایش سرعت و برخی نواقص راه این ضریب خطر افزایش می‌یابد.

وی با تاكید بر اینكه مردم باید به ایمنی وسیله نقلیه خود توجه بیشتری كنند، خودروهای فاقد كیسه هوا و ترمز ضد قفل را خودروهایی ناایمن معرفی كرد و گفت: سه نوع خودروی ناایمن در كشور وجود دارد، ‌اول خودروهای تولیدی فاقد تجهیزات ایمنی، دوم خودروهای دارای تجهیزات ایمنی بی كیفیت و سوم خودروهای فرسوده با سن 20 تا 25 سال كه قطعا مسئولان امر باید در این خصوص فكری اساسی كنند.

به گزارش ایسنا، فرمانده پلیس‌راه كشور یكی از راهكارهای پیشگیرانه در وقوع تصادفات رانندگی را كنترل ایمنی خودروها عنوان كرد و گفت: در زمان بروز خطر چند آیتم از جمله ترمز، فرمان و چرخ‌های سالم در توانایی راننده برای كنترل وسیله نقلیه نقش مهمی ایفا می‌كنند لذا توصیه می‌كنیم شهروندان خصوصا تهرانی‌ها تا پیش از پایان سال و ایجاد تراكم در مراكز معاینه فنی اشكالات خودرویی خود را مرتفع كنند.

تصادف

وی انجام معاینه فنی سالانه را برای حفظ جان راننده و سرنشینان خودروها ضروری خواند و تصریح كرد: همانطوری كه برای سلامتی خود به پزشك مراجعه می‌كنیم باید برای اطمینان از سلامتی خودروی خود نیز به مراكز معاینه فنی مراجعه كنیم.

فرمانده پلیس‌راه كشور در پاسخ به سوالی در خصوص معاینه فنی خودروهای پلیس نیز گفت: پلیس خود بر موضوع معاینه فنی و ایمنی خودروهای در حال تردد نظارت می‌كنند؛ لذا قطعا در خصوص خودروهای پلیس كنترل‌های ویژه‌ای كه قطعا سختگیرانه‌تر از معاینه فنی است صورت می‌گیرد چرا كه پیمایش خودروهای پلیس قطعا بیشتر از خودروهای شخصی است و در این خصوص باید كنترل‌ها سخت‌تر صورت گیرد.

وی همچنین در خصوص بستن كمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان در جاده‌ها افزود: متاسفانه 30 درصد تلفات نوروز پارسال به دلیل نبستن كمربند ایمنی صندلی عقب بوده است كه قطعا پلیس در نوروز امسال در خصوص كنترل این امر اقدام می‌كند.

بخش اجتماعی تبیان


منبع :ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین