سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
فیلم سینمایی «شب واقعه» كه از ۲۸ دی ماه در ۱۹ سینما به نمایش درآمده بود و سینمای«استقلال» را به عنوان یك سینمای سرگروه در اختیار داشت پس از جشنواره فیلم فجر طبق اعلام پخش كننده بدون داشتن سینما «استقلال»، فقط ۶ سینما را در اختیار دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اقبال نه چندان بلند شب واقعه


فیلم سینمایی «شب واقعه» كه از 28 دی ماه در 19 سینما به نمایش درآمده بود و سینمای«استقلال» را به عنوان یك سینمای سرگروه در اختیار داشت پس از جشنواره فیلم فجر طبق اعلام پخش كننده بدون داشتن سینما «استقلال»، فقط 6 سینما را در اختیار دارد.


شب واقعه

فیلم سینمایی «شب واقعه» كه از 28 دی ماه در 19 سینما به نمایش درآمده بود و سینمای«استقلال» را به عنوان یك سینمای سرگروه در اختیار داشت پس از جشنواره فیلم فجر طبق اعلام پخش كننده بدون داشتن سینما «استقلال»، فقط 6 سینما را در اختیار دارد.

«شب واقعه» به كارگردانی شهرام اسدی، تنها 10 روز قبل از آغاز سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر روی پرده سینماها رفت و با شروع جشنواره سینمای سرگروهش نمایش فیلم های جشنواره را در دستور كار قرار داد و وقتی هنوز جشنواره به پایان نرسیده بود، سینمای سرگروه توسط شورای صنفی نمایش به فیلم دیگری داده شد!

سید امحمد میرعلایی تهیه كننده فیلم در پاسخ به ایسنا پیرامون وضعیت نمایش «شب واقعه» گفت: هر بلای آسمانی كه بود سر این فیلم سینمایی آوردند، از این به بعد هم منتظر خبرهای مهیج تری درباره «شب واقعه» هستیم.

وی در پاسخ به این سوال كه چرا فیلم سینمایی «شب واقعه» تنها پس از دو هفته اكران سینمای سرگروهش را از دست داد؟، بیان كرد: وقتی فیلم را قبل از جشنواره به اكران سینما سپردیم، فكر می كردیم كه پس از جشنواره هم به اكران خود ادامه خواهد داد.

میرعلایی با طرح این پرسش كه؛ از فیلم خوبی مانند «شب واقعه» چگونه می توان حمایت كرد؟ ادامه داد: گویا قرار است فیلم هایی مانند «شب واقعه» با اشد مجازات مواجه شوند.

از ابتدا قرار بود «شب واقعه» به صورت آزاد اكران شود و به دلیل آنكه ما از تمام صاحبان فیلم های سینماهای آزاد تعهد می گیریم ، تعهدنامه صاحبان این فیلم سینمایی نیز در پرونده آنها موجود است.

در پی كاهش سالن های «شب واقعه»، حبیب كاوش ـ سخنگوی شورای صنفی نمایش ـ گفت: این فیلم سینمایی در سینماهای آزاد اكران شده است و تعهد نامه صاحبان فیلم نیز در پرونده آنها موجود است.

وی ادامه داد: از ابتدا قرار بود «شب واقعه» به صورت آزاد اكران شود و به دلیل آنكه ما از تمام صاحبان فیلم های سینماهای آزاد تعهد می گیریم ، تعهدنامه صاحبان این فیلم سینمایی نیز در پرونده آنها موجود است.

كاوش خاطرنشان كرد: پس از آنكه قرار شد فیلم در سینماهای آزاد اكران شود ، فیلم سینمایی «سیب و سلما» در گروه «استقلال» از اكران خود عقب نشست و ما به عنوان یك امتیاز سینمای استقلال را به «شب واقعه» دادیم.

شب واقعه

سخنگوی شورای صنفی نمایش ادامه داد: قرارداد پخش كننده فیلم با سینما «استقلال» تا آغاز جشنواره فجر بسته شده بود و در واقع فیلم سینمایی «شب واقعه» به صورت آزاد اكران شد كه آن نیز شرایط و ضوابط مخصوص به خود را دارد.

این در حالی است كه علیرضا سجادپور مدیركل نظارت و ارزشیابی ارشاد پیش از این و در گفت وگو با ایسنا بیان كرده بود كه «این فیلم مورد حمایت ما است و هر كمكی را در جهت اكران آن انجام می دهیم.»

همچنین پیش از این و در خبری كه جبرئیل فیلم ـ پخش كننده شب واقعه ـ در اختیار رسانه ها قرار داده بود اشاره شده بود كه «ابتداء قرار بود این فیلم در گروه سینماهای آزاد اكران شود كه با پیگیری های صورت گرفته و همكاری مسئولان سینمایی حوزه هنری، «شب واقعه» به جای فیلم «سیب و سلما» در گروه استقلال اكران شده است.»

«شب واقعه» كه با سرمایه گذاری بنیاد شهید و امور ایثارگران ساخته شده است، احمد میرعلایی تهیه كرده و حمید فرخ نژاد، لادن مستوفی و حبیب دهقان نسب در آن بازی كرده اند و قرار است تمام عواید حاصل از فروش آن صرف فعالیت های فرهنگی در آبادان شود.

«شب واقعه» هم اكنون در سینماهای فرهنگ،آزادی،پیوند، شكوفه، آسمان آبی، اریكه ایرانیان به نمایش خود ادامه می دهد.

بخش سینما و تلویزیون تبیان

 


منبع:ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین