سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ویژگی‌های کاربردی شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد که اختلالات ایمیل و سرعت اینترنت قطعا با وجود این شبکه به صورت اساسی و بنیادی مرتفع خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رفع اختلالات ایمیل و سرعت اینترنت با شبکه ملی اطلاعات

 فاز دوم شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 92 راه اندازی می‌شود


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ویژگی‌های کاربردی شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد که اختلالات ایمیل و سرعت اینترنت قطعا با وجود این شبکه به صورت اساسی و بنیادی مرتفع خواهد شد.

اینترنت

رضا تقی پور در حاشیه پانزدهمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی با اشاره به مراحل اجرایی شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: فاز دوم شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 92 راه اندازی می‌شود که در این فاز بیشتر بحث‌های بومی سازی نرم افزارها و ورود در مدیریت شبکه را با توجه به پروژه‌هایی که امروز نیز در دست اجرا است، تجربه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: فاز نهایی شبکه ملی اطلاعات که تا پایان برنامه پنجم توسعه در کشور عملیاتی می‌شود توسعه ظرفیت‌ها و استفاده از نرم‌افزارهای کاملا بومی در حوزه مدیریت شبکه ملی را به همراه خواهد داشت که این برنامه توسعه‌ای شامل موتورهای جستجو، پست‌های الکترونیکی داخلی، سیستم عامل و سایر نرم افزارهای پایه می‌شود که امروز اکثر این پروژه‌ها در سطوح مختلف در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی تعریف شده و در حال اجرا است.  

فاز نهایی شبکه ملی اطلاعات که تا پایان برنامه پنجم توسعه در کشور عملیاتی می‌شود توسعه ظرفیت‌ها و استفاده از نرم‌افزارهای کاملا بومی در حوزه مدیریت شبکه ملی را به همراه خواهد داشت

تقی پور در پاسخ به این سوال که آیا اختلالات ایمیل و سرعت اینترنت با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات حل خواهد شد، گفت: بله قطعا؛ با توجه به اینکه در این پروژه انتخاب پروتکل‌های ارتباطی در اختیار مدیریت شبکه است، قطعا با بومی سازی این پروتکل‌ها، این مشکلات به صورت اساسی و بنیادی مرتفع خواهد شد.

بخش ارتباطات تبیان


منبع :همشهری آنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین