سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
حتما شما تا به امروز نامهایی مثل آبشار نیاگارا یا ویکتوریا را بسیارشنیده اید اما در این مطلب ما قصد داریم تا شما را با آبشارهایی زیبا، که کمتر شناخته شده اند آشنا کنیم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

10 آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر
۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

 


حتما شما تا به امروز نامهایی مثل آبشار نیاگارا یا ویکتوریا را بسیارشنیده اید اما در این مطلب ما قصد داریم تا شما را با آبشارهایی زیبا، که کمتر شناخته شده اند آشنا کنیم.

 

 

آبشار دتیان

این آبشار زیبا و چشم نواز به مانند آبشار نیاگارا که به شکل یک مرز طبیعی بین کانادا و آمریکا عمل می کند، بین دو استان مرزی دو کشور چین و ویتنام قرار گرفته است. شاید این آبشار به بزرگی آبشارهای معروف جهان نباشد اما توانسته است منظره زیبایی را خلق کند. این آبشار به ارتفاع 50 متر و عرض 80 متر در مسیر رودخانه گوسینگ در مرز دو کشور قرار گرفته است.

۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

آبشار ساترلند

این آبشار بدون شک معروفترین آبشار کشور نیوزلند است که در جنوب ناحیه میلفورد واقع شده است و سالانه توریستهای زیادی را به این محل جذب می کند. این آبشار یکی از بلندترین آبشارهای دنیا با ارتفاع 580 متر است. نکته جالب در مورد این آبشار این است که عرض این آبشار نه خیلی کم و نه خیلی زیاد است. توریستهایی که از این آبشار دیدن کردند می گویند صدای حال از برخورد آب با سطح دریاچه زیر آبشار بسیار زیاد و به نوعی کر کننده است.

۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

آبشار جیم جیم

یک آبشار زیبای 150 متری در پارک ملی کاکادو در کشور استرالیا، آبشار بعدی در این لیست است. این آبشار که از کنار تعدادی صخره به پایین می ریزد منظره بسیار زیبایی را به وجود می آورد. بهترین فصل برای تماشای این آبشار در زمان فصل بارانی در استرالیا از ماه دسامبر تا مارس است. متاسفانه در طول فصل خشک جریان آب به طور کامل در این ناحیه قطع می شود.

۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

آبشار راین

این آبشار عظیم و بزرگ یکی از متفاوت ترین آبشارها در این لیست است و دلیل آن هم ارتفاع کم این آبشار است. این آبشار به ارتفاع 23 متر بر روی رودخانه راین قرار دارد ولی عرض این آبشار بسیار زیاد بوده و در حدود 150 متر می باشد. این عرض زیاد به همراه حجم بالای آبی که این آبشار از خود عبور می دهد آن را به یکی از آبشارهای منتخب در این لیست تبدیل کرده است.

۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

آبشار مونت مورنسی

این آبشار پس از آبشار نیاگار زیباترین آبشار کشور کانادا است که در ایالت کبک این کشور قرار دارد. این آبشار به ارتفاع 83 متر و عرض 45 متر بر روی رودخانه مونت مورنسی قرار گرفته است و به یکی از جذابترین نقاط برای توریستها در کشور کانادا تبدیل شده است. البته بسیاری معتقدند که دسترسی توریستها به این منطقه ممکن است به این ناحیه آسیب وارد کند.

۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

آبشار تیس ایسات

زمانی که اسم کشور اتیوپی به میان می آید بسیاری به یاد قهوه تولید شده در این کشور می افتند. اما بایستی اشاره کرد که این کشور دارای عجایب زییای طبیعی نیز هست. این آبشار به نوعی انتهای رود نیل، طولانی ترین رود در دنیا است. این رود با وجودی که در سر راه آن سدهای بسیاری ساخته شده است همچنان با حجم و قدرت زیادی به حرکت خود ادامه می دهد. البته در فصول خشک آبشار نمای ضعیفی دارد. در فصول بارانی عرض این آبشار به 400 متر رسیده و ارتفاع آن نیز بین 35 تا 40 متر است.

۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

آبشار جاگ

آبشاری بسیار زیبا در کشور هندوستان که به طور حتم تعجب و تحسین شما را بر خواهد انگیخت. این آبشار زیبا در فصول بارانی کشور هند دارای عرضی در حدود 472 متر و ارتفاع 273 متر است.

۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

آبشار دتیفوس

با نیرومندترین آبشار در قاره اروپا آشنا شوید. این آبشار که در کشور ایسلند قرار دارد در فصول گرم سال به نهایتا زیبایی و قدرت خود می رسد. در این فصول با توجه به آب شدن یخ های قطبی عرض این آبشار به 100 متر رسیده و از ارتفاع 44 متری به پایین می ریزد.

۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

آبشار آنجل

این آبشار نیز که در کشور ونزوئلا قرار دارد یکی از آبشارهای رکورد شکن است که خیلی در کشور ما شناخته شده نیست. این آبشار بلندترین آبشار جهان است. ارتفاع این آبشار در حدود 979 بوده و نمای بسیاری زیبایی را برای هر بیننده ای ایجاد می کند. نیرو و صدای ایجاد شده توسط این آبشار غیرقابل تصور است.

۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

آبشار کای ئتور

این آبشار زیبا که در کشور گویان در آمریکای لاتین قرار دارد نیز یکی از زیباترین آبشارهای جهان است. این آبشار به ارتفاع 221 متر و عرض 100 متر از جمله بزرگترین و نیرومندترین آبشارها در دنیا است. به لطف وجود فصول بارانی طولانی در اکثر مواقع سال این آبشار زیبا در نهایت قدرت حجم زیادی از آب را عبور داده و مناظر زیبا و شگفت انگیزی را خلق می کند.

۱۰ آبشار زیبا و ناشناخته جهان +تصاویر

 

 

بخش گردشگری تبیان


برگرفته از باشگاه خبرنگاران

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین