سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
کتاب «معجزات قرآن» نوشته هارون یحیی با ترجمه علیرضا عیاری از سوی موسسه فرهنگی منادی تربیت تجدید چاپ شد. این اثر به بررسی معجزات قرآنی که علم بشر به آنها آگاهی پیدا کرده است، می‌پردازد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«معجزات قرآن» در چاپ دوازدهم


کتاب «معجزات قرآن» نوشته هارون یحیی با ترجمه علیرضا عیاری از سوی موسسه فرهنگی منادی تربیت تجدید چاپ شد. این اثر به بررسی معجزات قرآنی که علم بشر به آنها آگاهی پیدا کرده است، می‌پردازد.


کتاب «معجزات قرآن

اثر حاضر، به مسائلی نظیر پیدایش جهان هستی و کیفیت خلقت انسان پرداخته و آن‌ها را در آیات الهی جست‌و‌جو می‌کند.

«معجزات قرآن» در دو بخش، اعجازهای علمی قرآن را تحلیل می‌کند. «معجزات علمی قرآن کریم و معجزات تاریخی قرآن کریم» عناوین بخش‌های از این اثرند.

این اثر با توجه به مطالب علمی و تاریخی که مطرح می‌کند، به یک نتیجه مسلم و قطعی می‌رسد که همانا «قرآن، کلام خداوند است.»

به عقیده نویسنده «به منظور درک اعجاز علمی قرآن، ابتدا باید به سطح علم، در زمان نزول این کتاب مقدس، نگاهی بیفکنیم. در قرن هفتم، وقتی قرآن کریم نازل شد، جامعه‌ عرب اعتقادات خرافی و بی‌اساس فراوانی درباره‌ واقعیت و موضوعات علمی داشت. به خاطر نبود فن‌آوری برای بررسی جهان هستی و طبیعت، اعراب اولیه به افسانه‌های به ارث رسیده از نسل‌های گذشته معتقد بودند. به عنوان مثال، آنها تصور می‌کردند که کوه‌ها، آسمان را بالا نگه داشته‌اند. فکر می‌کردند که زمین مسطح است و کوه‌های بلندی در هر دو سر آن وجود دارند که همچون ستون‌هایی طاق بلند بالای آسمان را حفظ می‌کنند. در هر صورت، تمامی این عقاید خرافی عرب، توسط قرآن رد شد.

به منظور درک اعجاز علمی قرآن، ابتدا باید به سطح علم، در زمان نزول این کتاب مقدس، نگاهی بیفکنیم. در قرن هفتم، وقتی قرآن کریم نازل شد، جامعه‌ عرب اعتقادات خرافی و بی‌اساس فراوانی درباره‌ واقعیت و موضوعات علمی داشت. به خاطر نبود فن‌آوری برای بررسی جهان هستی و طبیعت، اعراب اولیه به افسانه‌های به ارث رسیده از نسل‌های گذشته معتقد بودند.

در بسیاری از موضوعات دیگر، حقایقی مهم، آن‌هم در زمانی که هیچ‌کس نمی‌توانست آنها را دریابد، وحی شدند. قرآن، در زمانی نازل شد که مردم در مورد نجوم، علم فیزیک یا بیولوژی، اطلاعات بسیار ناچیزی داشتند و این کتاب، حقایقی کلیدی درباره‌ موضوعات مختلفی از قبیل خلقت جهان هستی، ‌خلقت بشر، ساختار جو، و تعادلات ظریفی که حیات بر روی زمین را ممکن می‌سازد در برمی‌گیرد.»

درباره نویسنده

نویسنده‌ این کتاب -‌که با نام مستعار «هارون یحیی» می‌نویسد- سال 1956 میلادی در آنکار متولد شد. وی پس از تکمیل تحصیلات ابتدایی و متوسطه در آنکارا، در دانشگاه «میمارسینان» شهر استانبول، هنر و در دانشگاه استانبول فلسفه خواند. او از سال 1980، کتاب‌های بسیاری را در موضوعات سیاسی، دینی و علمی منتشر کرد. هارون یحیی به عنوان نویسنده‌ای است که آثار بسیار مهمی را برای آشکار کردن دغل‌کاری تکامل‌گرایان، بطلان ادعاهای آنان و ارتباطات تاریک بین داروینیسم و عقاید خونین به رشته‌ تحریر درآورده است.

با بررسی کارهای این نویسنده، مشخص می‌شود که تمامی آثار این مولف، حول یک هدف تمرکز می‌یابد که آن هم ابلاغ پیام قرآن کریم به مردم و تشویق آنها به اندیشیدن درباره‌ موضوعاتی چون وجود خداوند، وحدانیت او و آخرت است.

چاپ دوازدهم کتاب « معجزات قرآن» با شمارگان 3000 نسخه 86 صفحه و  بهای 15000 ریال راهی بازار نشر شد.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان


منبع:خبرگزاری کتاب ایران

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین