سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
بدو ن شک داشتن آگاهی و اطلاعات کافی درباره نحوه برخورد همسران با یکدیگر، می تواند راهنمای خوب و مفیدی در مسیر زندگی مشترک باشد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فوت کوزه‌گری در ارتباط با مردها


در مقاله قبل باعنوان فوت کوزه گری در رابطه با زنان ، به نکاتی اشاره کردیم که یک مرد باید در زمان ارتباط با همسرش رعایت کند و اینک نوبت خانم هاست ....

همسر

پیش از این در مقاله ای با عنوان "زن ها چه می خواهند"؟ به بیان برخی از خواسته ها و علائق زنان از همسرانشان پرداختیم. برای تکمیل این مبحث در این مقاله به بیان آنچه مردان از زنان خود می خواهند، می پردازیم.

بدو ن شک داشتن آگاهی و اطلاعات کافی درباره نحوه برخورد همسران با یکدیگر، می تواند راهنمای خوب و مفیدی در مسیر زندگی مشترک باشد. در اغلب موارد، دلیل مشکلات موجود میان زوجین به عدم شناخت این دو از خواسته ها و انتظارات یکدیگر مربوط می شود.اگر زن و مرد به دنبال شناخت خواسته های یکدیگر باشند، می توانند به درک متقابل برسند و در این صورت دستیابی به تفاهم و همدلی میان انها بیشتر می شود. آنچه در ادامه این مطلب می خوانید، مطالبی ساده و کاربردی است که به صورت فهرست وار به بیان برخی از خواسته های مردان از زنان شان می پردازد.

** آنچه برای مردان بسیار مهم است این است که همسرشان، آنها را همان گونه که هستند، بپذیرند. به این ترتیب از اینکه با مرد دیگری قیاس شوند، لذت نمی برند و دوست ندارند موقعیت های دیگران به رخ آنها کشیده شود. مرد دوست دارد که باور کند همسرش به او اطمینان دارد و او را تکیه گاه خویش، می داند.

** حفظ احترام برای مردان از جانب همسرشان، بسیار مهم است. خصوصا در میان جمع، این موضوع از اهمیت ویژه ای برای مردان برخوردار است. این موضوع در حفظ حرمت خانواده و بستگان مرد نیز، مصداق پیدا می کند.

** وقتی مرد شما قصد خروج از منزل را دارد، او را بدرقه کنید و هنگام بازگشت او به منزل، به استقبال او روید که این عمل را دوست دارد و این اقدام موجب افزودن محبت می شود.

** مردان دوست دارند که از زن خویش، قدردانی ببینند. بنابراین هر اقدامی که نشان دهنده قدرشناسی یک زن نسبت به مرد خویش است، بسیار خوب و مفید است. ابراز تشکر و قدردانی یک خانم از محبت همسرش، موجب تشویق مرد به تکرار محبت می شود.

** یک خانم باید همه تلاش خود را در جهت جلب اعتماد همسرش، به کار گیرد. به گونه ای که همسرش او را محرم اسرار و یک شریک واقعی بداند.

** سعی کنید برنامه های مختلف زندگی تان را با همفکری و مشورت مرد خود، انجام دهید که این اقدام، موجب جلب رضایت مرد است و او را خشنود می کند. تا جایی که ممکن است از دخالت دیگران در زندگی خودداری کنید و حتی در صورت وجود برخی از دخالتها، به گونه ای رفتار کنید که مرد شما تصور کند که همان کاری را انجام داده اید که مرد شما خواسته است.

مردان به حفظ نظم و زیبایی اهمیت زیادی می دهند. البته لازم به ذکر است که در اینجا گفته شود، تمیزی مهم است، نه ملکه ی جمال و زیبایی بودن!

** مردها دوست دارند به این باور برسند که همسرشان به آنها اطمینان کامل دارد. پس خانم ها باید مراقب باشند که با مرد خود مثل پلیس رفتار نکنند و از انها بازجویی نکنند. مثلا به دیر و زود آمدن مرد، گیر ندهید و نسبت به شغل و امور کاری او، اظهار نظر نکنید.

** فراموش نکنید که مردان دوست دارند که در برخی از مواقع، همسرشان برایشان مادری کند. این احساس در زمانی که مرد دچار بیماری می شود، بیشتر است و سعی کنید در این موارد با تحمل و صبوری به مرد رسیدگی کنید.

** به دنبال پیدا کردن علائق همسرتان باشید. یکی از رازهای موفقیت زنان در کشف علائق و خواسته های ویژه شوهرانشان است. فراهم کردن وسیله رفاه و آسایش برای مردان بسیار مهم است. طبق روایتی اینطور بیان شده که" بهترین زن های شما آنهایی هستند که دارای عشق و محبت باشند."1   

همسر

** مردان به حفظ نظم و زیبایی اهمیت زیادی می دهند. البته لازم به ذکر است که در اینجا گفته شود، تمیزی مهم است، نه ملکه ی جمال و زیبایی بودن!

مرد دوست دارد تمیز و مرتب بودن، صفت همیشگی همسرش باشد.2

"بر زن لازم است خودش را خوشبو کند، بهترین لباسهایش را بپوشد، به بهترین وجه زینت کند و با چنین وضعی صبح و شام با شوهرش ملاقات کند.3

** مرد دوست دارد که همسرش در برنامه ریزی امور منزل و امور مربوط به خانواده دقت و توجه دائمی داشته باشد.

طبق فرمایش امیرالمومنین (علیه السلام):

" رکن زندگی، برنامه ریزی درست است و پایه های آن مدیریت صحیح."

 

پس فراموش نکنیم که نقش یک خانم به عنوان یک همسر و سپس به عنوان یک مادر، از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که یک خانم با ایفای درست و شایسته نقش خویش، می تواند پرورش دهنده نسلی سالم و مناسب برای اجتماع و همسری کامل برای شوهرش، باشد.

 

پی نوشت:

1. بحارالانوار،ج103،ص235

2. امینی،ابراهیم. "آئین همسر داری.ص153 به نقل از شافی،ج2 .ص138

3.محمدزاده،راضیه."زن اگر اینگونه می بود".ص128

 

 

فاطمه ناظم زاده

بخش خانواده ایرانی تبیان


مطالب مرتبط:

انتظارات خانم هاازآقایان

حقایقی درباره زنان

تسخیرقلب همسر

فرصت شیرین باهم بودن

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین