وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مرتب کردن لوازم الکترونیکی یکی ازدغدغه‌های همیشگی خانم‌های خانه است و گاهی اوقات دیگر اعضای خانواده را نیز به ستوه می‌آورد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روش‌های جالب مرتب كردن سیم‌ها+عكس


مرتب کردن لوازم الکترونیکی یکی ازدغدغه‌های همیشگی خانم‌های خانه است و گاهی اوقات دیگر اعضای خانواده را نیز به ستوه می‌آورد.


وسایل الکترونیک بسیار حساس هستند و کوچکترین مشکلی می تواند آن ها را از حالت عادی خارج کند. برای مثال کابل ها و سیم های این وسایل با کوچکترین برخوردی می توانند قطع شوند و یا اشکالاتی در آن ها پیش می آید.

در اینجا چند راه برای مرتب کردن بیشتر وسایل الکترونیکی که شما را اذیت می کند پیشنهاد می دهیم:

مرتب كردن سیم‌ها

استفاده از جوراب:

معمولا سیم های دستگاه های الکترونیکی باعث ایجاد بهم ریختگی می شوند و گاهی فضای زیادی را اشغال میکنند. برای جلوگیری از این بهم ریختگی میتوان از یک جوراب استفاده کرد. ابتدا باید دو سر جوراب را باز کنید و سپس سیم ها را از داخ آن رد کنید این کار باعث می شود تا سیم ها به نظم خاصی در آیند.

 

 

 

 

 

 

مرتب كردن سیم‌ها

جعبه‌های نوار‌کاست:

نوارکاست‌ها دیگر از دور خارج شده اند ولی می توانیم از جعبه های خالی آن ها استفاده کنیم. برای مثال می توانید هندسفری یا کابل های USB خود را درون آن ها قرار دهید تا هم جای کمتری مصرف کند هم موجب شلوغی کشوی شما نشود.

 

 

 

 

 

 

 

داخل اتاق‌خواب:

در داخل اتاق چند کابل همیشه وجود دارد و از آن ها می توان به سیم تلفن یا سیم لامپ رو میزی و گاهی اوقات سیم های مربوط به وسایل دیگر است. در این مواقع معمولا پشت میز ها پر از سیم های متفاوت است و جلوه بدی دارد.  برای اینکه این نابه سامانی را درست کنید می توانید خیلی راحت سیم ها را از کنار پایه ها به پایین آورید.

در آشپزخانه:

مرتب كردن سیم‌ها

مرتب كردن سیم‌ها

بیشتر وسایل آشپزخانه به برق نیاز دارند و این برق را باید به وسیله سیم هایی بگیرند معمولا بر روی کابینت آشپزخانه ها پر از سیم های متفاوت است این سیم ها از ماشین لباسشویی تا یک آبمیوه گیری کوچک را شامل می شوند. دیگر مسئله این است که پریزها نیز در آشپزخانه تعداد کمی دارند.

برای حل این مشکل تنها کافی است تا یک چند راهی بگیرید و از همه وسایل الکترونیکی در یک زمان استفاده کنید. این کارهمچنین از شلوغ شدن کابینت نیز جلوگیری می کند.

تلویزیون:

مرتب كردن سیم‌ها

مرتب كردن سیم‌ها

تلویزیون ها و به طور کلی سیستم های پخش تعداد بسیار زیادی کابل دارند که باعث می شوند تا بهم ریختگی زیادی در پشت آن ها ایجاد شود. این بهم ریختگی ممکن است این به وسایل آسیب نیز بزند.

برای جلوگیری از این بهم ریختگی می توانید از مغازه های الکترونیکی محافظ های کابل را تهیه کنید و همه کابل ها را به طور منظم داخل آن قرار دهید.

تشخیص سیم‌ها:

مرتب كردن سیم‌ها

مرتب كردن سیم‌ها

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در صورت بهم ریختگی سیم ها به وجود می آید این است که شما قادر به تشخیص سیم مورد نظرتان نیستید و این امر در مواقعی که عجله دارید بسیار آزار دهند است.

برای این کار می توانید از نشانه گر ها استفاده کنید برای مثال برای تلویزیون را با رنگ آبی، پخش کننده دیجیتال را با رنگ قرمز و ظبط صوت را با رنگ زرد مشخص کنید تا به راحتی در زمان لزوم آ نرا دیده و کار خود را انجام دهید.

منبع: مشرق


باشگاه كاربران تبیان ـ ارسالی از: covert

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین