وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی پس از انتشار فهرست جبهه متحد اصولگرایان، اعلام کرد به طور جداگانه فهرستی تحت عنوان منتقدان دولت دهم ارائه خواهد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مطهری و لیست منتقدین دولت


علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی پس از انتشار فهرست جبهه متحد اصولگرایان، اعلام کرد به طور جداگانه فهرستی تحت عنوان " منتقدان دولت دهم" ارائه خواهد کرد.

مطهری

علی مطهری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اعلام این خبر اظهارداشت: لیست "منتقدان دولت دهم" در دو یا سه روز آینده منتشر خواهد شد.

با جدیت وارد میدان می شویم

وی گفت: البته ممکن است تغییر جزیی در عنوان این فهرست ایجاد شود، ما تا حدودی منتظر نهایی شدن لیست جبهه متحد بودیم که دیشب تکلیف روشن شد و با جدیت بیشتری وارد میدان خواهیم شد.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: علی عباسپور و حمید رضا کاتوزیان دیگر نمایندگان تهران که از حضور در لیست جبهه متحد بازمانده اند نیز در این لیست خواهند بود. همچنین حجت الاسلام سید ابوالحسن نواب معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز نیز در فهرست ما خواهد بود.

احتمال ارائه لیست 15 نفره در تهران

مطهری ادامه داد: تا کنون درباره 10 تا 12 نفر دیگر نیز برای این لیست صحبت شده اما هنوز به رای گیری نرسیده ایم. ما به دنبال این نیستیم که حتما یک لیست 30 نفره ارائه کنیم، ممکن است لیست ما 15 نفره باشد اگر بتوانیم کسانی را پیدا کنیم که معیارهای مد نظر ما را داشته باشند حتما در آنها را در لیست قرار خواهیم داد و شاید این لیست به 30 نفر هم برسد.

این نماینده منتقد دولت در پاسخ به این سئوال که معیارهای مد نظر شما چیست، گفت: قانونگرایی یا مبارزه با قانون گریزی، مبارزه با حرمت شکنی، اعتدال، عقلگرایی و احترام به آزادی ها و حقوق مردم در چارچوب قانون اساسی از مهمترین معیارهایی است که برای بستن این لیست در نظر داریم.

آیت الله مهدوی کنی در پاسخ به این سوال که آیا کاتوزیان، عباسپور و مطهری به دلیل انتقاداتشان از دولت در لیست قرار نگرفته‌اند؟ گفت: بنده در انتخاب افراد دخالت ندارم و به هر ترتیب توصیه می‌کنم همه خوب‌ها در لیست‌ باشند

امکانات جبهه متحد و جبهه پایداری را نداریم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک در اطلاعیه ای نقطه نظرات خودمان را به طور مشروح به اطلاع مردم خواهیم رساند و از مردم تهران می خواهیم در این انتخابات ما را یاری کنند. امکانات ما نه در حد جبهه متحد اصولگرایان است و نه در حد جبهه پایداری.

برداشت جبهه متحد از اصولگرایی را قبول ندارم

مطهری در بیان ارزیابی اش از حذف خود و دیگر نمایندگان تهران از لیست جبهه متحد نیز گفت: شخصاً معتقدم این وضعیت بهتر است. چون حداقل بنده برداشت آقایان از اصولگرایی را قبول ندارم. در برخی مبانی اصولگرایی مانند مفهوم آزادی و ولایت فقیه با آنها اختلاف داریم و من شخصاً حق می دهم اسم ما را در لیست قرار ندهند و فکر می کنم با این شرایط رقابت جدی تر و شور انتخاباتی بیشتر خواهد

نظر آیت الله مهدوی کنی درباره حذف این سه نفر از لیست اصولگرایان:

آنگوه که ایسنا گزارش کرد است آیت الله مهدوی کنی در پاسخ به این سوال که آیا کاتوزیان، عباسپور و مطهری به دلیل انتقاداتشان از دولت در لیست قرار نگرفته‌اند؟ گفت: بنده در انتخاب افراد دخالت ندارم و به هر ترتیب توصیه می‌کنم همه خوب‌ها در لیست‌ باشند. 

همان خبرنگار پرسید این آقایان خوب هستند، مهدوی کنی پاسخ داد:‌ بله، خوبند. 

وی تاکید کرد: من در کارهای جمعی دخالت فردی نمی‌کنم.

علی عباسپور و حمید رضا کاتوزیان دیگر نمایندگان تهران که از حضور در لیست جبهه متحد بازمانده اند نیز در این لیست خواهند بود. همچنین حجت الاسلام سید ابوالحسن نواب معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز نیز در فهرست ما خواهد بود

 وی در خصوص احتمال تعامل با جبهه پایداری گفت: ما مشترکات بسیاری داریم اما احتمال تعامل بعید به نظر می رسد هر چند من همیشه دعوت به وحدت کردم ولی اینکه جبهه متحد اصولگرایان با جبهه پایداری به تعامل برسد، بعید است هر چند من دوست دارم وحدت میان این دو جبهه باشد. 

علی مطهری در لیست «جبهه ایستادگی»

دبیر سیاسی جبهه ایستادگی از قطعی شدن حضور مطهری در لیست جبهه ایستادگی و بررسی کاتوزیان و عباسپور در قرار گرفتن در این لیست خبر داد.

دبیرسیاسی جبهه ایستادگی در پاسخ به این سئوال که آیا مطهری، کاتوزیان و عباسپور هم جز افراد مورد بررسی شما خواهند بود، گفت: آقای مطهری که جزء 5 نفر قطعی لیست ما هستند و آقایان کاتوزیان و عباسپور هم  در لیست ما مطرح شدند و در کمیته بررسی صلاحیت کاندیداهای جبهه ایستادگی در مورد آنها تصمیم گیری خواهد شد.

فرآوری :یوسف قاضی زاده

بخش سیاست تبیان


منابع: مهر، ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین