سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
این کتاب 120 نکته ضروری عکاسی برای آماتورها و تازهکارها است که هنر عکاسی را با بیان ظرایفی به علاقمندان این رشته شرح میدهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نکته های ضروری در عکاسی


 این کتاب 120 نکته ضروری عکاسی برای آماتورها و تازه کارها است که هنر عکاسی را با بیان ظرایفی به علاقمندان این رشته شرح می دهد.


120 نکته‌ ضروری در عکاسی

چاپ دوم «120 نکته‌ ضروری در عکاسی» نوشته مایکل لانگفورد با ترجمه فرزاد امامی از سوی نشر افراز منتشرشد.

ناشر در توضیح این کتاب آورده است: هنرمند برای آفریدن اثرش نیازمند ابزار است. این ابزار یا ساده است و ابتدایی (مثل قلم و کاغذ در دستِ شاعر) و یا پیچیده و پیشرفته (مثل دوربین در دستِ عکاس). چیرگی هنرمند بر ابزار کارش تأثیرگذار است در آن‌چه می‌آفریند، و شاید تعیین‌کننده. فرزاد امامی، با آگاهی از رابطه‌ بین هنرمندِ عکاس و ابزار آفرینش‌اش و با تسلط همه‌جانبه‌ای که بر این ابزار دارد، و با شناختی عمیق از نسبت بین تسلط بر ابزار و آفرینش اثر هنری، دست به کار ترجمه‌ کتابی زده سودمند و گره‌گشا، و برای بهتر شدن آن، دانسته‌های ارزشمند و تجربه‌های نفیسِ سال‌های دراز کاری‌اش را به آن افزوده است، و در این رهگذر اثری به‌دست داده که هم لازم است برای تازه‌کارها، هم مفید است برای کاربلدها، و هم مؤثر برای حرفه‌ای‌ها.

مهم‌ترین مسئله در عکاسی، شناخت نور و ویژگی‌های آن است. انتخاب دوربین‌ عکاسی، بستگی به هدف عکاس دارد و شاخه‌های مختلف عکاسی مانند عکاسی هنری، تبلیغاتی، صنعتی، و خبری به دوربین عکاسی و ابزار ویژه‌ای نیازمند است.

نگارنده در کتاب حاضر، ضمن معرفی و بررسی دوربین‌های آنالوگ و دیجیتال، مباحثی چون جاانداختن فیلم در دوربین، جلوگیری از لرزش دوربین، نوردهی مناسب، عدسی‌ها، انتخاب فیلم مناسب، به‌ کارگیری رنگ‌ها، ترکیب‌بندی تصویر و به کارگیری نور فلاش را بررسی کرده است. عکاسی از چهره یا پرتره، عکاسی از حیوانات، چشم‌اندازها، ساختمان‌ها، عکاسی در شب، عکاسی از حرکات تند (عکاسی ورزشی)، عکاسی انتزاعی، جلوه‌های ویژه، مونتاژ، و به نمایش گذاشتن عکس‌ها از دیگر موضوعات کتاب است.

فرزاد امامی، با آگاهی از رابطه‌ بین هنرمندِ عکاس و ابزار آفرینش‌اش و با تسلط همه‌جانبه‌ای که بر این ابزار دارد، و با شناختی عمیق از نسبت بین تسلط بر ابزار و آفرینش اثر هنری، دست به کار ترجمه‌ کتابی زده سودمند و گره‌گشا، و برای بهتر شدن آن، دانسته‌های ارزشمند و تجربه‌های نفیسِ سال‌های دراز کاری‌اش را به آن افزوده است.

چاپ اول این کتاب بهمن ماه سال 1387 صورت گرفت و با گذشت کمتر از یک سال از چاپ نخست، همزمان با آبان ماه 1388 این کتاب به چاپ دوم خود رسید.

از جمله نکته های جالب و آموزنده کتاب ذکر نام عکاس در حاشیه عکس های به کار گرفته شده توسط فرزاد امامی است.

بنابراین گزارش، «فرزاد امامی عضو انجمن عکاسان کانادا (CAPA)، عضو انجمن عکاسی امریکا (PSA) و دارای مجوز تدریس عکاسی از سازمان فنی‌وحرفه‌ای وزارت کار و امور اجتماعی است. او تألیف و ترجمه‌هایی در زمینه‌ عکاسی در مجلات داخلی و خارجی دارد. او پس از 20 سال تجربه در زمینه‌ عکاسی، کتاب 120 نکته ضروری در عکاسی را برای دوست‌داران عکاسی، گردآوری و ترجمه کرده است.»

این کتاب 152صفحه ای با قیمت 10هزار تومان منتشر شده است.

فرآوری: رویا فهیم

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان


منابع: خبرآنلاین، حصول، چیلیک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین