سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
فرقی نمی کند که اکنون صاحب وسیله نقلیه هستید یا خرید آن را در برنامه دارید، به هر حال یادتان باشد که شرکتی که محصول خود را به شما می فروشد وظایفی در برابر شما بر عهده دارد. قرارداد خرید ماشین این طور نیست که همین که برگه ها امضا شد و کلید تحویل داده شد. ف
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دنیایی از امتیازات در برابر خریدار خودرو

غفلت از قانون حقوق مصرف کنندگان خودرو موجب پشیمانی است


فرقی نمی کند که اکنون صاحب وسیله نقلیه هستید یا خرید آن را در برنامه دارید، به هر حال یادتان باشد که شرکتی که محصول خود را به شما می فروشد وظایفی در برابر شما بر عهده دارد.
قرارداد خرید ماشین این طور نیست که همین که برگه ها امضا شد و کلید تحویل داده شد. فروشنده کارش تمام شده است. برخی از وظایف او تازه از این مرحله شروع می شود. حقوق خریداران خودرو در قانونی به نام «قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو» بیان شده است. این قانون چهار سال پیش تصویب شده و آیین نامه های آن نیز سال گذشته تهیه شده است. اطلاع از این قانون و آیین نامه آن به شدت برای خریداران خودرو توصیه می شود.

خودرو

به هر شخصی که به طور مستقیم یا از طریق واسطه فروش مبادرت به فروش خودروهای تولیدی با وارداتی کند، عرضه کننده گفته شده است. عرضه کننده در طول مدت ضمانت باید هر نوع نقص یا عیبی را در خودروی خود بر طرف کند. عیب‌ها و نقص‌هایی که قابل جبران هستند باید دارای این شرایط باشند:

1- در نتیجه طراحی، مونتاژ، تولید یا حمل به وجود آمده باشند.

2- در خود رو وجود داشته یا در نتیجه استفاده معمول از خودرو، بروز کرده باشند. بنابراین اگر در نتیجه استفاده نامعمول به وجود آمده باشند، مشمول ضمانت نمی شوند.

3- عیب ها و نقص ها یا ضمانتنامه و مشخصات اعلامی به مصرف کننده مغایر بوده یا مانع استفاده مطلوب از خودرو یا نافی ایمنی آن باشد یا موجب کاهش ارزش معاملات خودرو شوند.

- مدت ضمانت

باید توجه داشت که دوره تضمین نمی تواند کمتر از یک سال از زمان تحویل خودرو به مصرف کننده یا کارکردی برابر با 30 هزار کیلومتر (هر کدام زودتر به پایان برسد) باشد. در آیین نامه اجرایی این قانون، مدت ضمانت دقیق تر بیان شده است. حداقل دوره تضمین برای خودروهای سبک از تاریخ تحویل به مصرف کننده دو سال یا کارکردی برابر 40 هزار کیلومتر است (هر کدام زودتر فرا برسد) و برای خودروهای وارداتی پنج سال یا 150 هزار کیلومتر است (هر کدام زودتر فرا برسد) و برای خودروهای سنگین از تاریخ تحویل به مصرف کننده سه سال یا کارکردی برابر 200 هزار کیلومتر است (هر کدام زودتر فرا برسد) و برای موتور سیکلت از تاریخ تحویل به مصرف کننده 6 ماه است. مواد و قطعات مصرفی از قبیل روغن، مایع خنک کننده و نظایر آن و استهلاک قطعات استهلاکی از قبیل لنت ترمز، تیغه برف پاک کن، صفحه کلاچ و نظایر آن مشمول ضمانت نیست البته ممکن است عرضه کننده ای این قطعات را هم تضمین کند.

باید توجه داشت که دوره تضمین نمی تواند کمتر از یک سال از زمان تحویل خودرو به مصرف کننده یا کارکردی برابر با 30 هزار کیلومتر (هر کدام زودتر به پایان برسد) باشد. در آیین نامه اجرایی این قانون، مدت ضمانت دقیق تر بیان شده است

- مسئولیت عرضه کننده

اما در طول مدت ضمانت عرضه کننده مسئول چه چیزهایی است؟

1- جبران هزینه رفع نقص یا عیب خودرو در طول مدت ضمانت عیب ها و نقص هایی که شرایط بالا را داشته باشد، باید از سوی عرضه کننده جبران شود.

2- جبران همه خسارات وارده به مصرف کننده و اشخاص ثالث، اعم از خسارات مالی و جانی و هزینه های درمان ناشی از نقص یا عیب: البته آن قسمتی از خسارات جبران می شود که خارج از تعهدات بیمه شخص ثالث باشد.

3- جبران هزینه های حمل خودرو به تعمیرگاه تأمین خودروی جایگزین مشابه در طول مدت تعمیرات (چنان چه مدت توقف خورو بیش از 48 ساعت باشد) بر عهده عرضه کننده است.

- پیگیری حقوق خریدار

جای سوال این است که این حقوق باید از کجا پیگیری شود؟ تعهدات عرضه کننده به دو صورت به اجرا در می آید یا به طور مستقیم یا از طریق واسطه فروش یا نمایندگی مجاز بنابراین خریدارانی که دوره ضمانت محصول آنها تمام نشده می توانند برای دریافت خدمات به واسطه فروش یا نمایندگی های مجاز یا در شرایطی خود عرضه کننده مراجعه کنند. بهترین راهی که خریدار می تواند بکند، تماس با عرضه کننده است چرا که پاسخ گویی وظیفه وی بشمار می آید. عرضه کنندگان موظف به تهیه و راه اندازی سامانه ای هستند که به کمک آن مصرف کنندگان در صورت تمایل بتوانند قبل از مراجعه به نمایندگی های مجاز از طریق ارتباط با آن، زمان و محل مراجعه خود را مشخص کنند.

خودرو

- آگاهی و اطلاع خریدار

خریدار باید در جریان عیب و نقص خودروی خود باشد و به صورت مفصل به او گزارش داده شود. عرضه کننده واسطه فروش و نمایندگی مجاز تعمیر باید هر بار که خودروی موضوع ضمانت مورد تعمیر با خدمات مختلف دوره ای قرار می گیرد، به خریدار گزارش دهند. این گزارش پس از اتمام کار و به صورت مکتوب خواهد بود و در آن همه عیب ها و نقص های اعلامی از سوی مصرف کننده، اقدام های انجام شده و قطعات تعمیر یا تعویض شده ذکر شده و تسلیم مصرف کننده خواهد شد.

- پیگیری قضایی

اما اولین چیزی که بعد از خواندن این حقوق به ذهن خواننده می رسد این است که مگر می توان نماینده ای را پیدا کرد که زیر بار این حقوق برود؟ ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده که خودروی شما چندین هفته در نمایندگی در انتظار رفع عیب بوده و نه تنها خبری از خودروی جایگزین نشده بلکه حتی یک جواب دقیق و درست هم دریافت نکرده اید همه این اقدامات خلاف قانون است و با اطلاع و آگاهی مصرف کننده از قانون قابل پی گیری است اگر عرصه کننده زیر بار اجرای تکالیفی که در بالا به آن اشاره کردیم نرفت. موضوع اختلافی با درخواست هر یک از مصرف کننده یا عرضه کننده، ابتدا در هیات حل اختلاف مربوطه متشکل از نماینده عرضه کننده خودرو، کارشناس رسمی دادگستری و کارشناس نیروی انتظامی، به ریاست کارشناس رسمی دادگستری مطرح می شود. پس از رسیدگی رای لازم با اکثریت آرا صادر خواهد شد اگر به این رای اعتراضی وجود داشت. مرحله بعد مراجعه به دادگاه است در صورت اعتراض هر یک از طرفین به رای صادره، موضوع در دادگاه صالح قابل پیگیری خواهد بود. رسیدگی به این موضوع در دادگاه باید با سرعت انجام شود دادگاه صالح باید خارج از نوبت به موضوع رسیدگی کند و حداکثر ظرف دو ماه رای صادر کند. چنان که مشاهده می شود، حمایت های این قانون بسیار فراوان و چشم گیر است. در برخی شرایط، حتی به خریدار اجازه داده شده است که خودروی خریداری شده را تعویض کند.

خریدار باید در جریان عیب و نقص خودروی خود باشد و به صورت مفصل به او گزارش داده شود. عرضه کننده واسطه فروش و نمایندگی مجاز تعمیر باید هر بار که خودروی موضوع ضمانت مورد تعمیر با خدمات مختلف دوره ای قرار می گیرد، به خریدار گزارش دهند

- به نماینده مجاز مراجعه کنید

برای دریافت خدمات حتما باید به نماینده های مجاز مراجعه کرد چرا که هر گونه عیب نقص و خسارات جانی و مالی وارده به مصرف کننده و اشخاص ثالث که به دلیل تعویض یا نصب قطعات و سیستم های جانبی و یا دریافت خدمات خارج از شبکه رسمی و مجاز عرضه کننده، توسط مصرف کننده طی دوران ضمانت ایجاد شود از شمول این قانون خارج است و هیچ گونه حقی برای مصرف کننده و اشخاص ثالث در برابر عرضه کننده ایجاد نمی کند. این قانون با این اهمیت کمتر به آن پرداخته شده است، دلیل آن شاید این باشد که رسانه ای نشده است، اما در خود قانون راه هایی پیش بینی شده است که خریدار از حقوق خودآگاه شود مثلاً فروشنده مکلف شده است که تعهدات موضوع این قانون را به صورت کتبی در اوراق ضمانتنامه قید کرده، در زمان تحویل خودرو، به روشی مناسب، مفاد این قانون را به مصرف کننده اعلام کند.

در پایان یک بار دیگر باید چارچوب بر خورداری از این حقوق را یادآوری کرد: این حقوق در دوران ضمانت برای مصرف کننده یا خریدار وجود دارد. مقررات این قانون شامل عرضه کنندگان، واسطه های فروش، واسطه های خدمات پس از فروش و نمایندگی های مجاز است. خریداران انواع خودرو اعم از سواری، وانت، دودیفرانسیل، ون، مینی بوس، میدی، یاس، اتوبوس، کامیونت، کامیون، کشنده و موتور سیلکت می توانند از این حقوق استفاده کنند.

رضا برهانی

بخش حقوق تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین