سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
شهروندان آمریکایی در بیش از 60 شهر این کشور در مخالف با تهدیدات و تحریم‌ها علیه ایران و همچنین ابراز تنفر از ترور دانشمند ایرانی به خیابان‌ها آمدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 تظاهرات به نفع ایران در آمریکا


شهروندان آمریکایی در بیش از 60 شهر این کشور در مخالف با تهدیدات و تحریم‌ها علیه ایران و همچنین ابراز تنفر از ترور دانشمند ایرانی به خیابان‌ها آمدند.

 تظاهرات به نفع ایران در آمریکا

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در آمریکا، هزاران نفر از فعالین ضد جنگ و سازمان‌های اجتماعی طرفدار صلح در ایالات متحده آمریکا روز گذشته در اقدامی بی‌سابقه در بیش از 60 شهر این کشور به خیابان‌ها آمدند و همبستگی خود را به دولت و ملت ایران اعلام کردند.

در تظاهرات روز گذشته شهروندان آمریکایی با پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی با مضمون "تحریم‌ها علیه ایران را متوقف کنید" و "دخالت‌ها در امور داخلی ایران را متوقف کنید"، از سردمداران کشورشان خواستند که از برافروختن آتش هر گونه جنگی علیه ایران پرهیز کنند.

همچنین تظاهرات‌کنندگان در خیابان‌های نیویورک با در دست گرفتن تصاویر شهید "مصطفی احمدی روشن" خواستار توقف ترور دانشمندان ایرانی شدند و تنفر خود را از این قبیل اقدامات امپریالیسم جهانی اعلام کردند.

 تظاهرات به نفع ایران در آمریکا

در طول این تظاهرات، جمعیت شرکت‌کننده با نواختن طبل، یک صدا شعار "نه به جنگ علیه ایران" سر می‌دادند.

 

به گفته برخی فعالین جنگ ضد جنگ در آمریکا، این اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده که چنین تظاهراتی گسترده‌ای در حمایت از ایران در خاک ایالات متحده آمریکا برگزار شده است.

 

 تظاهرات به نفع ایران در آمریکا

نکته قابل توجه دیگر در خصوص تظاهرات دیروز، پیوستن جنبش گسترده تسخیر به این کمپین همبستگی با ایران بوده است که در کنار دیگر سازمان‌های ضد جنگ و صلح‌طلب آمریکا در صف حمایت از ایران و محکومیت تهدیدات و تحریم‌ها علیه ایران قرار گرفتند.

طبق اطلاعاتی که تا به حال به دست آمده، شهرهای مهم آمریکا شاهد این تظاهرات بوده‌اند و فعالین جنبش 99 درصدی در شهرهای نیویورک، واشنگتن دی سی، شیکاگو، لوس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، سیاتل، فیلادلفیا، بوستون، دیترویت، آتلانتا، بالتیمور، اوکلاهاما سیتی، نشویل و بسیاری دیگر شهرهای ایالات متحده در تظاهرات روز شنبه شرکت کردند.

گفتنی است "کمپین همبستگی با ایران-آری" به اتفاق چندین ائتلاف ضدجنگ و از جمله "یونک"، "اینترنشنال اکشن سنتر" و "ائتلاف انسر"، فراخوان تظاهرات روز گذشته (4 فوریه) را صادر کرده بودند.

بخش سیاست تبیان

منبع : فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین