تبیان، دستیار زندگی
نخستین کرسی درس خارج فقه خبر و خبرگزاری با حضور طلاب حوزه علمیه قم در خبرگزاری رسا برگزار می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از 23 بهمن ماه؛

برگزاری کرسی درس خارج فقه خبر
درس خارج

نخستین کرسی درس خارج فقه خبر و خبرگزاری با حضور طلاب حوزه علمیه قم در خبرگزاری رسا برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا‌، نخستین کرسی درس خارج فقه خبر و خبرگزاری با حضور طلاب سطح عالی حوزه علمیه قم و تدریس حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب در محل خبرگزاری رسا برگزار خواهد شد.

در دوره خارج فقه خبر و خبرگزاری که برای نخستین بار در یک خبرگزاری برگزار می شود،‌ مباحثی همچون تعریف و اهداف خبر از دیدگاه شارع، سیاست شارع در بحث تولید و ‌انتشار خبر، آزادی در حیطه خبررسانی، عدالت و خبر، سیاست های شارع درباره سانسور خبری،‌ شرایط خبرنگار، حقوق و تکالیف خبرنگار، نشر اسرار خصوصی دولتی و امنیتی در خبر، مبالغه در نگارش متن و تیتر خبر، اشاعه فحشا در قالب خبر، تجسس و نشر اکاذیب، مالکیت خبر و سو ‍ ‍ ژه، معامله و فروش خبر و ... مورد بحث و بررسی فقهی قرار خواهد گرفت.

این درس خارج از بیست و سوم بهمن ماه رأس ساعت یازده صبح در محل خبرگزاری رسا به نشانی قم ـ خیابان شهید صدوقی ـ ‌کوچه 39 ـ پلاک 11 آغاز خواهد شد.

طلاب علاقه مند به شرکت در این درس خارج جهت نام نویسی می توانند کلمه «درس خارج» را به شماره 10000414 به صورت پیامک ارسال کنند و یا با شماره 2913941 تماس بگیرند تا جزییات و مراحل بعدی برگزاری این درس خارج به آنها اطلاع رسانی شود.

درس خارج فقه خبر و خبرگزاری هفته‌ای دو جلسه برگزار خواهد شد و به شرکت کنندگان در پایان این کلاس ها گواهی نامه شرکت در درس خارج فقه خبر و خبرگزاری ارایه خواهد ش