تبیان، دستیار زندگی
شاید بیش از هر زمان بیانات ایشان با هیجانات و احساسات پاک مردم مواجه می شد و تکبیرهای یکپارچه امّت، به ناظران و تحلیل گران این نکته را گوشزد می کرد که تک تک فرمایشات رهبری، مورد تأیید آنان، بلکه حرف دلشان است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اقتدار ناخدای کشتی انقلاب

رهبر

نماز جمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای برگزار شد. اجتماع این هفته مردم در نماز دشمن شکنِ جمعه از شکوه زایدالوصفی برخوردار بود. آنچه چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نمود صلابت، اقتدار و استواری رهبر فرزانه انقلاب و همچنین همدلی و اتحاد مردم نمازگزار بود.

 شاید بیش از هر زمان بیانات ایشان با هیجانات و احساسات پاک مردم مواجه می شد و تکبیرهای یکپارچه امّت، به ناظران و تحلیل گران این نکته را گوشزد می کرد که تک تک فرمایشات رهبری، مورد تأیید آنان، بلکه حرف دلشان است.

فارغ از محتوای این سخنان، که حاوی نکات بسیار مهم و تعیین کننده ای بود، بیان و گفتار رهبر انقلاب چنان آرامشی را به ملت القاء نمود که اثرات آن به خوبی در میان دوستداران انقلاب مشهود و روشن می باشد.

رهبری انقلاب در این خطبه ها علاوه بر آسیب شناسی انقلاب و بیان نقاط قوّت نظام، نگاهی به نهضتهای اسلامی منطقه داشتند و در آن به تحلیلی جامع و دقیق پرداختند که طی آن تکلیف را برای بسیاری روشن ساختند.

آنچه بیش از هر چیز در این همایش عظیم به چشم می آمد، صراحت و بی پردگی رهبر فرزانه انقلاب بود. خطاب ایشان به مستکبران و مستبدان عالم آن هم با آن صراحت لهجه از جنبه های ممتاز این بیانات ارزشمند بود.

آنگاه که خطاب به حاکمان سفّاک و خون ریز بحرین عبارت «حاکمان جزیره ی بحرین» را عنوان می کنند و می فرمایند:

" دخالت جمهوری اسلامی در قضایای بحرین یک دروغ است. چرا که اگر دخالتی وجود داشت، وضع جور دیگری می شد" نشان از عمق تأثیر پیام انقلاب و همچنین نقش بی بدیل مقام معظم رهبری در معادلات جهانی و قیامهای مردمی منطقه دارد. به دوست و دشمن می نمایاند که ملت‌های منطقه گوش به فرمان و مطیع رهبر انقلاب اسلامی هستند.

تأکید ایشان بر نقش نظام در مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی در همه عرصه ها به خصوص جنگ 33 روزه لبنان و نبرد 22 روزه غزه و پشتیبانی همیشگی و متداوم از ملتها در مقابل رژیم صهیونیستی بی شک لرزه بر اندام سست و آسیب پذیر جبهه  استکبار و صهیونیسم می اندازد.

آنچه را که بیش از پیش، باید مدنظر قرار داد استفاده و اغتنام از نسیم دل نوازی است که در روزهای بهاری انقلاب و در فصل بهار اسلامی از جانب ناخدای کشتی انقلاب به وزش درآمده است و مراقبت از دستاورد این سخنان پرصلابت می باشد.

تأکید ایشان بر نقش نظام در مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی در همه ی عرصه ها به خصوص جنگ 33 روزه لبنان و نبرد 22 روزه غزه و پشتیبانی همیشگی و متداوم از ملتها در مقابل رژیم صهیونیستی بی شک لرزه بر اندام سست و آسیب پذیر جبهه ی استکبار و صهیونیسم می اندازد.

مردم نقش خود را به خوبی می دانند و بدان به بهترین شکل عمل می کنند. اما مسؤولین کشور اعم از اجرائی، تقنینی، قضایی و حتی نظامی و انتظامی می باید با سعه صدر و همدلی بیش از پیش خود را به کرانه های آرامش نزدیک نمایند و از هزینه های گزاف ناشی از حذف و هَدم یکدیگر بکاهند و با تعهد و مسؤولیت پذیری هر چه تمام تر از وارد ساختن جراحات و آسیبها بر پیکره ی نظام بپرهیزند.رهبر فرزانه مان همچون همیشه مسوولین را از تفرقه و دو دستگی پرهیز دادند وخاطر نشان کردند: مسئولان و خدمتگزاران مردم در دولت، مجلس و قوه قضاییه نباید تقصیرها را به گردن یکدیگر بیاندازند زیرا وظایف رهبری، قوا و دستگاهها در قانون اساسی مشخص شده است و هر یک از مسئولان باید بر اساس وظایف قانونی خود، مسئولیت پذیر باشند. حتی اگر اشکالی متوجه رهبری نیز بود، رهبری باید متواضعانه آن اشکال را قبول و سعی کند، آن را برطرف نماید.

نظام اسلامی مادامیکه بر ارزشهای دینی خود تکیه بزند از گزند هرگونه آسیب مصون خواهد ماند.

اما به محض فاصله گرفتن از احکام الهی و به مجرّد نفوذ وسوسه های شیطانی اعم از دنیا طلبی، تحجّر، تکبّر و خودبزرگ بینی، شاهد افول و خدشه در ارکان انقلاب خواهیم بود.

این انقلاب نتیجه خون شهدا و حاصل خون دل دلسوزان آن است. برای بقاء و دوام آن باید به فرهنگ انقلاب ملتزم و وفادار ماند تا از هر گونه گزندی ایمنی یابد.

علیرضا مهدوی

سردبیر