تبیان، دستیار زندگی
گروهی از شهروندان آمریکایی که خود را از اعضای شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی می‌نامند، مدعی هستند در نامه‌ای به رهبر انقلاب، از ایشان درخواست بخشش یکی از شهروندان آمریکا را کرده‌‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نامه جدید آمریکایی‌ها به رهبر انقلاب؟


گروهی از شهروندان آمریکایی که خود را از اعضای شورای روابط  اسلامی ـ آمریکایی می‌نامند، مدعی هستند در نامه‌ای به رهبر انقلاب، از ایشان درخواست بخشش یکی از شهروندان آمریکا را کرده‌‌اند.

رهبری

این گروه از رهبر انقلاب خواسته‌ است، امیر حکمتی را که به جرم جاسوسی در ایران محکوم شده است، مورد عفو و بخشش قرار دهند. همانگونه که پیش از این، سه آمریکایی دیگر را با داشتن جرم‌هایی مشابه بخشیدند.

بنابراین، آنان ضمن اینکه اعلام نموده‌اند، آماده اند که به ایران سفر کنند، خواستار لطف و مرحمت رهبر انقلاب درباره حکمتی شده‌اند.

پیشتر شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، امیر میرزایی حکمتی را به در رابطه با همکاری با دولت متخاصم و عضویت در سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) و همچنین تلاش برای متهم سازی ایران در تروریسم، محارب و مفسد فی‌الارض شناخته و برای وی حکم اعدام صادر کرد.

امیر حکمتی که به اتهام جاسوسی در ایران محاکمه شد، در دادگاه ضمن اقرار به انگیزه خود برای نفوذ در سیستم‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به سازمان جاسوسی سیا، اظهار داشت: من در این مأموریت، فریب سازمان جاسوسی آمریکا را خوردم و هرچند با مأموریت نفوذ در سیستم‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران و تبدیل شدن به منبع خبری برای CIA وارد ایران شده بودم، شخصا قصد ضربه زدن به ایران را نداشتم، چرا که قصدم این بود، در ایران زندگی کنم و به آمریکا برنگردم.

گویا، حسن نیت و کمک مقامات کشورمان برای آزادی سه آمریکایی دیگر به دلایل انسان دوستانه، گروه‌های آمریکایی را به طمع انداخته است تا با استناد با چنین مسائلی، مجرمان خود در ایران را آزاد کند.

شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، امیر میرزایی حکمتی را به در رابطه با همکاری با دولت متخاصم و عضویت در سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) و همچنین تلاش برای متهم سازی ایران در تروریسم، محارب و مفسد فی‌الارض شناخته و برای وی حکم اعدام صادر کرد

طبیعی است، رافت اسلامی تا جایی کاربرد دارد که طرف مقابل، بر انجام عملیات مشابه در زمان‌های بعدی گستاخ نشود، ولی آمریکایی‌ها همچنان که خود اعلام کرده‌اند، رویارویی اطلاعاتی و جاسوسی را در دستور کار خود قرار داده‌اند و انتظار دارند که جاسوسان دستگیر شده آنها با هیچ مجازاتی روبه‌رو نشوند؛ انتظاری غیر عقلایی که عملی نخواهد بود.

بخش سیاست تبیان


منبع :جهان نیوز