تبیان، دستیار زندگی
و از نشانه های لطف الهی آن است كه برای شما آدمیان از جنس خودتان همسرانی آفرید كه در كنار او آرامش یافته با هم انس بگیرید و میان شما رافت و مهربانی قرار داد
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فرصتی برای افزایش محبت


«و از نشانه های لطف الهی آن است كه برای شما آدمیان از جنس خودتان همسرانی آفرید كه در كنار او آرامش یافته با هم انس بگیرید و میان شما رافت و مهربانی قرار داد. در این امر نشانه هایی است برای آنان كه تفكر می كنند.» (سوره روم، آیه 21)

فرصتی برای افزایش محبت

زمانی كه خطبه عقد میان دختر و پسر خوانده می شود به فرمان خداوند متعال عشق و محبتشان در دل هم جای می گیرد. دختر و پسری كه تا دیروز هیچ رابطه و علاقه ای به هم نداشتند پس از این پیمان دگرگون شده و به هم علاقه مند می شوند. دوران نامزدی بهترین زمان و فرصت برای ایجاد محبت و افزایش روز به روز آن میان زن و مرد است. از تاثیر محبت در زندگی زناشویی همین بس كه باعث تداوم و استواری پیوند زن و مرد می شود.

به بیان دیگر وقتی مردی به همسر خود محبت می کند، به او انرژی و محبت می بخشد. زن نیز در پرتو همین انرژی، قدرت پیدا می کند تا به همسر خود مهر بورزد و متقابلا به او عشق و محبت ارائه دهد.

اگر روند زن و مرد در دوران نامزدی به گونه ای باشد که بتوانند، روز به روز محبتشان به یكدیگر را افزایش داده و از احساس محبتی که به همسرشان دارند و از همسرشان می گیرند خرسند باشند، بدین معناست كه زندگی زناشویی آینده شان تا حدود زیادی از دوام و پایداری برخوردار خواهد بود.

سوال: چه كارهایی باعث افزایش مهر و محبت میان زن ومرد در دوران عقد می شود؟

1. ملاقات های دوستانه

معمولاً دختر و پسرها در این دوران شیرین و به یاد ماندنی، دیدارهای دوستانه زیادی دارند. این ملاقات ها نیز باعث افزایش علاقه و محبت میان آنها می شود. البته به شرطی كه:

- ملاقات ها دوستانه و عاشقانه باشند.

-دختر و پسر در این ملاقات ها، به هم كلمات و جملات محبت آمیز بگویند و از تحقیر، ‌تمسخر و ... یكدیگر دوری گزینند.

- یكدیگر را همیشه با القاب زیبایی چون عزیزم،‌ مهربانم و... صدا بزنند.

- خود را پایبند اصول اخلاقی و مهمی چون رازداری، صداقت،‌ عدم مقایسه و... بدانند. رعایت این اصول باعث افزایش اعتماد میان زن و مرد و در نهایت افزایش محبت و وابستگی آنها به یكدیگر می شود.

برخی گمان می كنند كه هدیه هرچقدر گرانتر باشد با ارزش تر و بهتر است درحالی كه هدیه فی نفسه ارزشمند است

2.هدیه دادن

«هدیه» یكی از زیباترین نمادهای ابراز مهر و محبت بوده و نقش بسیار عجیبی در جذب دلها و افزایش محبت میان افراد دارد. به همین دلیل همیشه افراد برای ابرزا علاقه و محبت به دیگری از هدیه استفاده می كنند. البته برخی گمان می كنند كه هدیه هرچقدر گرانتر باشد با ارزش تر و بهتر است درحالی كه هدیه فی نفسه ارزشمند است.

پس یكی از راه های ابراز علاقه و محبت به همسر و حتی جذب مهر و محبت او به خود در دوران عقد دادن هدیه است. البته در تهیه هدیه توجه به چند نكته لازم و ضروری است:

- هدیه ای كه تهیه می شود باید متناسب با علایق و سلیقه فرد مقابل باشد.

-حتماً هدیه را به وسیله جعبه ای زیبا یا كادویی قشنگ آراسته كنید.

- بر روی هدیه جمله ای زیبا چون : تقدیم به عزیزترینم،‌ مهربانم دوستت دارم و... نوشته شود تا نهایت محبت هدیه دهنده به فرد مقابل را نشان دهد.

-معمولاً گل یكی از زیباترین هدیه ها برای خانم ها محسوب می شود.

فرصتی برای افزایش محبت

3.نوشتن نامه های محبت آمیز

-معمولاً نوشتن نامه های عاشقانه و پر مهر، تأثیر بسیاری در افزایش محبت و استحکام رابطه میان افراد در دوران نامزدی دارد. شاید برخی گمان كنند كه این راه تنها مخصوص نامزدهایی است كه از هم دور بوده و در دو شهر یا كشور متفاوت زندگی می كنند، در حالیكه این چنین نیست. نامه نگاری های عاشقانه یكی از بهترین راههای ابراز علاقه و محبت افراد به یكدیگر چه در دوران نامزدی و چه پس از ازدواج بوده و باعث پایداری زندگی مشترك می شود. البته فرستادن پیامك های زیبا، با محبت و عاشقانه نیز جزء این دسته محسوب می شوند.

برای موفقیت در این راه نیز توجه به برخی نكات خالی از لطف نیست:

- در نامه از همسرتان با القاب زیبایی چون ستاره آسمان زندگی ام،‌ فرشته مهربانم و ... یاد كنید.

-بیشترین حجم نامه را باید جملات عاشقانه و زیبا پر كند.

- نیازی نیست كه نامه حتماً یك یا دو صفحه باشد. نوشتن نامه های چند خطی نیز كفایت می كند البته اگر یكی از طرفین به مسافرت رفت و از هم دور شدند نامه ها باید بیشتر و مفصل تر شود.

- سعی كنید نامه تان را در پاكتی زیبا قرار داده و با عطری خوشبو یا گل های خشك تزیین كنید.

-  بسیاری از افراد این نامه ها را نگه داشته و پس از گذشت سال ها از آن دوران با مطالعه آنها خاطرات زیبای دوران نامزدی و محبت همسرشان را دوره می كنند.

اكرم اشرفی نژاد

بخش کلوب ازدواج تبیان


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.