تبیان، دستیار زندگی
مدیرعامل بانک صنعت و معدن دروزارت اقتصاد به مناسبت دهه مبارک فجر به اهداف و چگونگی خدمات بانکی پرداختند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

به دنبال گسترش شعبات به هر قیمتی نیستیم


مدیرعامل بانک صنعت و معدن دروزارت اقتصاد به مناسبت دهه مبارک فجر به اهداف و چگونگی خدمات بانکی پرداختند


دانیالی

با اشاره به انعقاد قراردادی به ارزش 5/5 میلیارد دلار با صندوق توسعه ملی برای تخفیف منابع این صندوق به طرح‌های صنعتی افزود: پیش از این یک قرارداد میان بانک و صندوق پست ملی به ارزش 5/2 میلیارد دلار منعقد شده بود که به دنبال آن اخیرا با مذاکرات انجام شده قرارداد دیگری به ارزش 3 میلیارد دلار منعقد شد. در این راستا تاکنون 152 طرح بر اساس توجیهات فنی و اقتصادی توسط بانک به صندوق توسعه ملی معرفی و قراردادهای آن‌ها نهایی شده است.

دانیالی با تاکید بر اینکه سیاست این بانک توسعه و گسترش شعبات در هر شهر و منطقه‌ای نیست تصریح کرد: ما درمرحله نخست به دنبال گسترش خدمات الکترونیک در سطح کشور هستیم در خصوص برنامه‌های توسعه شعب نیز اولویت ما ایجاد شعب در شهرک‌های صنعتی است.

به گفته دانیالی از ابتدای سال تا کنون 400 طرح بزرگ و متوسط صنعتی و معدنی با بهره برداری از خطوط فاینانس این بانک به بهره برداری رسیده که چیزی نزدیک به 10 هزار و 400 شغل مستقیم ایجاد کرده است.

تمام تولیدکنندگانی که تا 15 اسفند ماه امسال بدهی‌های خود را تسویه کنند 6 درصد جریمه تأخیرشان بخشیده می‌شود

وی با اشاره به ماده 28 قانون توسط این بانک خبر دادو اظهارداشت: تمام تولیدکنندگانی که تا 15 اسفند ماه امسال بدهی‌های خود را تسویه کنند 6 درصد جریمه تأخیرشان بخشیده می‌شود.

وی با بیان این‌که بانک‌های تخصصی از جمله بانک صنعت و معدن به سپرده‌های مردمی متکی نیستند و بیشتر توسط دولت تامین مالی می‌شوند افزود: بانک ما طی دو قرارداد بیش از 5.5 میلیارد دلار طرح با صندوق توسعه ملی امضا کرده است.

وی با بیان این‌که بانک صنعت و معدن حداقل نرخ‌های سود تسهیلات را در دستور کار قرار داده است گفت: سودی که هم اکنون با وجود ابلاغ بسته‌ی پولی جدید در بانک اعمال می‌شود برای عقود مشارکتی 18 درصد و برای عقود مبادله‌ای 14 درصد است.

مدیر عامل بانک صنعت و معدن همچنین سرمایه پایه بانک را 24 هزار میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: در بخش معدن نیز عملکرد بانک قابل توجه است به طوری که فقط در یک مورد برای کمک به اکتشاف راه‌اندازی و بهره‌برداری از معادن 120 میلیارد تومان با وزارت صنعت، معدن و تجارت قرارداد منعقد شده است.

حشمت بهادری

بخش اقتصاد تبیان