تبیان، دستیار زندگی
آقایان امروزی معتمد به نفس، شیک و مردانه جلوه می‌کنند. در این بخش ده نکته مهم جهت حفظ آراستگی یک مرد را ارائه می‌کنیم تا بتوانید در زندگی خود بهترین بوده و مورد تحسین و تمجید همسران‌تان قرار بگیرید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

10 نکته مهم برای آراستگی آقایان


آقایان امروزی، معتمد به نفس، شیک و مردانه جلوه می‌کنند. در این بخش ده نکته مهم جهت حفظ آراستگی یک مرد را ارائه می‌کنیم تا بتوانید در زندگی خود بهترین بوده و مورد تحسین و تمجید همسران‌تان قرار بگیرید.


مرد

نکته 1:

اگر همیشه مطابق سن‌تان رفتار نمی‌کنید، چه دلیلی دارد که صورت‌تان، سن‌تان را برملا کند؟ پس مراقبت‌های پوستی را فراموش نکنید. استفاده از محصولات مخصوص رژیم پوست، یک شست‌و‌شوی ساده، اصلاح دقیق و استفاده از مرطوب‌کننده، چهره‌تان را از این رو به آن رو می‌کند.

نکته 2:

نوع پوست‌تان را باید بشناسید تا بتوانید محصولات مراقبتی مخصوص پوست خودتان را انتخاب کنید. مثلا اگر پوست‌تان چرب است، باید از مرطوب‌کننده بدون چربی استفاده کنید و اگر پوست‌تان حساس باشد، بهتر است از مرطوب‌کننده‌هایی استفاده کنید که ضد‌آفتاب هم در خود داشته باشند.

نکته‌ 3:

چشم‌ها روی صورت اهمیت زیادی دارند؛ چون هم سن واقعی شما را برملا می‌کنند و هم باید نشان دهند که شب پیش تا دیروقت سر آن پروژه بیدار نمانده‌اید! برای از بین بردن پف‌کردگی چشم‌ها یا لکه‌های دور چشم، از کرم‌های مخصوص دور چشم استفاده کنید.

نکته 4:

اگر می‌خواهید پوست‌تان واقعا سالم و تر و تازه به نظر برسد، در روز، مقدار کافی آب بنوشید: حداقل 5/1 لیتر.

نکته 5:

یک آقای شیک باید بداند که چه‌طور باید صورتش را اصلاح کند. اصلاح را حتماً بعد از حمام و با مقدار کافی آب داغ انجام دهید. از تیغ‌های یک‌بار مصرف استفاده نکنید، یک تیغ خوب و باکیفیت (از انواع تیغ‌های دولبه) انتخاب کنید. یک کرم اصلاح باکیفیت خریداری کرده و با برس روی صورت‌تان بمالید. با دقت اصلاح را انجام دهید و در خاتمه کار هم، حتماً از افترشیوهای بدون الکل استفاده کنید. اگر می‌خواهید ریش داشته باشید، برای مرتب کردن آن حتماً به سلمانی بروید. اگر هم ریش دارید و می‌خواهید آن را اصلاح کنید، اول در حمام به آن شامپو بزنید، بعد با ماشین موزنی آن را کوتاه کرده و درآخر اصلاح کنید.

نکته 6:

مراقبت از بدن هم اهمیت زیادی دارد. سعی کنید هر روز صبح حمام کنید و درصورت امکان، برای جلوگیری از خشک شدن پوست‌تان، از شامپو بدن استفاده کنید نه صابون‌های معمولی. برای جلوگیری از عرق کردن زیاد در طول روز، از اسپری و دئودورانت ضد‌عرق استفاده کنید.

نکته 7:

اصلاح موها باید دقیقاً متناسب با صورت و مدل مویتان صورت بگیرد. شاید آخرین مدل مو به صورت شما نیاید، به همین خاطر بهتر است از چند متخصص کمک بگیرید. اگر کم‌مو هستید، تا حد امکان موهایتان را کوتاه کنید.

نکته 8:

یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید و ورزش کنید. مصرف غذاهای فست‌فود را تا حد ممکن کم کنید و تا می‌توانید از میوه‌ها و سبزی‌جات تازه استفاده کنید. این کار نه تنها احساس نشاط و انرژی بیشتری به شمامی‌دهد، بلکه پوست و مویتان را هم تقویت می‌کند.

نکته 9:

در ارتباطات‌تان با دیگران، احتمالا محبور می‌شوید تا می‌توانید لبخند بزنید؛ به همین دلیل نظافت دندان‌ها اهمیت زیادی دارد. حتماً حداقل دو بار در روز دندان‌هایتان را مسواک کنید و برای رفع بوی بد دهان، مسواک را روی زبان‌تان هم بکشید.

نکته 10:

ناخن‌ها را بگیرید و تمیز نگه دارید. از بلند کردن یک ناخن دست، اکیدا خودداری کنید.

منبع: مردمان


باشگاه كاربران تبیان ـ ارسالی از: alihunter1