تبیان، دستیار زندگی
رییس راهورتهران خبرداد: برخوردبا120خودروی پلاك مخدوش
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغازطرح‌های ضربتی پلیس


رییس راهورتهران خبرداد: برخوردبا120خودروی پلاك مخدوش


پلاک مخدوش-پلیس

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به طرح ضربتی برخورد با خودروهای پلاك مخدوش و دستكاری پلاك برای ورود به محدوده طرح ترافیك از روز شنبه گفت: با استقرار 40 تیم ویژه در این خصوص از ابتدای روز شنبه تا حدود ظهر با بیش از 120 دستگاه خودروی متخلف برخورد شد و این خودروها ضمن توقیف و اعمال قانون، رانندگان آنها به مراجع قضایی معرفی شدند.

سردار حسین رحیمی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینكه از امروز 30 تیم استقراری و 10 تیم شناور محدوده طرح ترافیك و ورود غیرمجاز خودروها را به این محدوده كنترل می‌كنند افزود: بر اساس تمهیدات اندیشیده شده خودروهایی كه وارد محدوده طرح ترافیك می‌شوند علاوه بر عكس‌برداری از پلاك عقب آنها، از پلاك جلوی آنها نیز عكس گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینكه پیش ازاین روزانه با حدود 20 دستگاه خودرویی كه وارد محدوده طرح ترافیك می‌شدند برخورد می‌شد گفت: این رقم از ابتدای روز شنبه تا ظهر حدود 120 دستگاه بوده است.

رییس پلیس راهور تهران از بكارگیری خودروهای سیار مجهز به دوربین‌های ثبت تخلف طرح ترافیك خبر داد و گفت: این خودروها نیز در سطح شهر تهران بكارگیری شده‌اند كه با گشت‌زنی نسبت به ثبت تخلف برای رانندگان متخلف اقدام می‌كنند.

از تمامی شهروندان می‌خواهیم با توجه به اینكه تعداد خودروهای حمل و نقل عمومی در محدوده مركزی شهر بیش از سایر مناطق است حتما برای تردد در این محدوده و انجام خریدهای خود، از این خودروها استفاده كنند

وی تصریح كرد: هم‌اكنون ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیك هر ساعت 20 هزار تومان جریمه برای رانندگان به همراه دارد لذا توصیه می‌كنیم رانندگان به هیچ عنوان نسبت به انجام این تخلف اقدام نكنند.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینكه بررسی‌های پلیس نشان می‌دهد در پی افزایش نرخ جریمه ورود به محدوده طرح ترافیك به ساعتی 20 هزار تومان، ورود از مبادی رسمی و محل‌هایی كه دوربین‌های كنترل محدوده مستقر است كاهش یافته افزود: در عین حال متاسفانه هنوز تعدادی از رانندگان به انحای مختلف اعم از دستكاری پلاك، پاك كردن آن، آویزان كردن وسایل مختلف بر روی پلاك، باز كردن در عقب صندوق، چسباندن كاغذ یا اشیا دیگر بر روی آن، گل مالی، هول دادن خودرو از جلوی دوربین‌های كنترل محدوده طرح ترافیك و ... اقدام به ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیك می‌كنند.

پلاک مخدوش-پلیس

وی با اشاره به اینكه با نزدیك شدن به روزهای پایانی سال شاهد افزایش خریدها در محدوده مركزی شهر و افزایش غلظت آلاینده‌های هوا هستیم، تصریح كرد: در راستای برخورد با متخلفان و جلوگیری از افزایش بار ترافیكی محدوده مركزی شهر تهران، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ طی چند هفته گذشته تمامی روش‌ها و مناطقی را كه از آنها خودروها به صورت غیرمجاز وارد محدوده طرح ترافیك می‌شوند شناسایی كرده است و از روز شنبه 8 بهمن ماه سال جاری طرح ضربتی برخورد با ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیك در تهران را به مرحله اجرا گذاشته است.

رییس پلیس راهور تهران اجرای این طرح را در راستای تسهیل در رفت و آمد شهروندان در محدوده مركزی شهر عنوان كرد و به ایسنا گفت: در عین حال از تمامی شهروندان می‌خواهیم با توجه به اینكه تعداد خودروهای حمل و نقل عمومی در محدوده مركزی شهر بیش از سایر مناطق است حتما برای تردد در این محدوده و انجام خریدهای خود، از این خودروها استفاده كنند.

وی با اشاره به اینكه هر گونه دستكاری پلاك برای ورود به محدوده طرح ترافیك ضمن جریمه و توقیف خودرو، معرفی راننده مختلف به مرجع قضایی را به همراه دارد، از رانندگان خواست به هیچ عنوان اقدام به انجام اعمال مجرمانه در این خصوص نكنند چرا كه راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به طور جدی با متخلفان برخورد می‌كند.

به گفته رییس پلیس راهور تهران بر اساس ماده 720 قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر در ارقام و مشخصات پلاک وسایل نقلیه موتوری یا نصب یا استفاده از پلاک تقلبی و تغییر در شماره شاسی، موتور یا پلاک موتور از 6 ماه تا یک سال حبس به همراه دارد.

متاسفانه هنوز تعدادی از رانندگان به انحای مختلف اعم از دستكاری پلاك، پاك كردن آن، آویزان كردن وسایل مختلف بر روی پلاك، باز كردن در عقب صندوق، چسباندن كاغذ یا اشیا دیگر بر روی آن، گل مالی، هول دادن خودرو از جلوی دوربین‌های كنترل محدوده طرح ترافیك و ... اقدام به ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیك می‌كنند

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده معابری كه تخلف ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیك از آنها صورت می‌گیرد مراتب را به پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اطلاع دهند تا تیم‌های ویژه در این مناطق نیز مستقر شوند.

برخورد روزانه با 1500 تاكسی غیر پلاك تهران در طرح ترافیك و زوج و فرد

ممنوعیت تردد خودروهای عمومی پلاك «ع» غیر شهر تهران به محدوده طرح ترافیك و زوج و فرد از اول اسفند

رییس پلیس راهور تهران از برخورد با روزانه هزار و 500 دستگاه تاكسی غیر پلاك شهر تهران كه به محدوده طرح ترافیك و زوج و فرد وارد می‌شوند خبر داد و گفت: بر اساس اعلام قبلی تمامی تاكسی‌های غیر پلاك تهران از اول اسفند ماه در صورت ورود به محدوده طرح ترافیك و زوج و فرد مبلغ 20 هزار تومان جریمه می‌شوند.

رییس پلیس راهور تهران تاكید كرد: بر اساس مذاكرات انجام شده با شهرداری تهران این دسته از خودروهای عمومی و تاكسی‌های غیر پلاك شهر تهران در صورتی كه نیاز به ورود به محدوده طرح ترافیك و زوج و فرد دارند می‌توانند با دریافت آرم‌های روزانه و هفتگی به این محدوده تردد كنند.

بخش اجتماعی تبیان


منبع :ایسنا