تبیان، دستیار زندگی
مصرف دز بالای «روی»، دوره‌ی سرماخوردگی را کاهش می‌دهد و درمان آن را تسریع می‌بخشد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تأثیر روی در درمان سرماخوردگی


مصرف دز بالای «روی»، دوره‌ی سرماخوردگی را کاهش می‌دهد و درمان آن را تسریع می‌بخشد.


روی

مصرف دز بالای «روی»، دوره‌ی سرماخوردگی را کاهش می‌دهد و درمان آن را تسریع می‌بخشد. این گفته نتیجه‌ی پژوهشی است که در The Open Respiratory Medicine Journal  به چاپ رسیده است.

فصل سرما برای بسیاری از مردم با سرماخوردگی، سرفه، آبریزش بینی و غیره تداعی می‌شود.

برای بسیاری از افراد این سؤال وجود دارد که چگونه می‌شود فصل زمستان را بدون این بیماری سپری کرد؟ اگر شما هم این سؤال را از خود می‌پرسید باید بدانید که تنها نیستید و بسیاری از مردم با شروع فصل سرما این قبیل سؤالات را از خود می‌پرسند.

بر اساس بررسی‌هایی که دکتر هری همیلا از دانشگاه هلسینکی فنلاند انجام داده است، روی یا همان زینک یک ماده‌ی مفید و یک انتخاب مناسب برای پیشگیری از سرماخوردگی محسوب می‌شود.

دریافت روزانه بیش 75 میلی گرم روی یا همان زینک، دوره‌ی سرماخوردگی را 20 تا 40 درصد کاهش می‌دهد و درمان آن را تسریع می‌بخشد

در واقع دریافت دُز بالای «روی» یعنی مصرف مکمل زینک به میزان قابل توجهی مدت و دوره‌ی سرماخوردگی را کاهش می‌دهد.

دکتر همیلا 13 پژوهش که روی خواص درمانی مکمل «روی» انجام شده بود را مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیده است که زینک روی سرماخوردگی تأثیر می‌گذارد.

در واقع نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که دریافت روزانه بیش 75 میلی گرم روی یا همان زینک، دوره‌ی سرماخوردگی را 20 تا 40 درصد کاهش می‌دهد و درمان آن را تسریع می‌بخشد.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: lanutrition

مطالب مرتبط:

اثر روی بر رشد قدی و ضریب هوش

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.