سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مشاور رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور با اشاره به رواج نگاه مادی به ازدواج و تعیین مهریه‌های عجیب توسط برخی از خانواده‌ها گفت: فرهنگ متأثر از غرب در ازدواج ایرانیان ریشه گسترانده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فرهنگ غرب و نگاه ما به ازدواج


مشاور رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور با اشاره به رواج نگاه مادی به ازدواج و تعیین مهریه‌های عجیب توسط برخی از خانواده‌ها گفت: فرهنگ متأثر از غرب در ازدواج ایرانیان ریشه گسترانده است.


موانع در ازدواج

حجت‌الاسلام طباطبایی نسب در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان فارس در‌خصوص محور سخنان رهبری در سومین نشست اندیشه‌های راهبردی در‌ رابطه با فرهنگ‌سازی ازدواج آسان اظهار داشت: مطالب و پیشنهاداتی که در سومین نشست اندیشه‌های راهبردی مطرح شد در راستای تحکیم نهاد خانواده بود.

وی افزود: در هیچ آئینی به میزان اسلام خانواده و تحکیم آن مورد توجه قرار نگرفته است و برای استحکام این بنیان عظیم زیر‌بنایی به نام ازدواج را نیاز داریم.

مشاور رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور با بیان اینکه ازدواج به عنوان یک حرکت مقدس باید مورد آسیب‌شناسی قرار بگیرد، گفت: یکی از مهمترین آسیب‌های ازدواج رواج فرهنگ متأثر از غرب در این مقوله است.

حجت‌الاسلام طباطبایی نسب بیان کرد: هم‌اکنون تحت تأثیر رواج فرهنگ غرب در جامعه ایرانی شاهد تزلزل نگاه مثبت به ازدواج هستیم، محور تهاجم فرهنگی دشمن به کشور ازهم‌پاشیدن خانواده و بی‌توجهی به مسئله ازدواج است.

وی با اشاره به اینکه غربی‌ها همیشه به دنبال این بودند که تقدس ازدواج را در جامعه کمرنگ کنند، تصریح کرد: هم‌اکنون جامعه ایرانی به این باور نرسیده که ازدواج را به عنوان یک ضرورت بداند بلکه به مقوله ازدواج به آن یک نیاز نگاه می‌کنیم.

حجت‌الاسلام طباطبایی نسب بیان کرد: هم‌اکنون تحت تأثیر رواج فرهنگ غرب در جامعه ایرانی شاهد تزلزل نگاه مثبت به ازدواج هستیم، محور تهاجم فرهنگی دشمن به کشور ازهم‌پاشیدن خانواده و بی‌توجهی به مسئله ازدواج است

مشاور رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات افزود: نگرش مردم به ازدواج مادی شده است باید برای تغییر این نوع نگاه برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی کنیم؛ مهریه یکی از دستورات اسلام است اما هم‌اکنون شاهد تعیین مهریه‌های عجیب در هنگام ازدواج هستیم و صدا و سیما به‌عنوان مهمترین نهاد تأثیرگذار در رابطه با فرهنگ‌سازی ازدواج آسان نقش مهمی دارد.

وی ادامه داد: مهریه در اسلام تضمین اقتصادی زن است و باید بر اساس تفاهم و توافق زن و مرد میزان آن تعیین شود اما این روزها شاهد نوعی معامله در ازدواج هستیم.

بخش اجتماعی تبیان


منبع:فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین