چندی پیش خبری کار کردیم با عنوان نظر آیت‌الله مکارم درباره فیس‌بوک و اینبار نظر ایت الله صافی در اینباره را خدمت شما ارائه می کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استفتاء آیت الله صافی درباره فیس بوک


چندی پیش خبری کار کردیم با عنوان"نظر آیت‌الله مکارم درباره فیس‌بوک" و اینبار نظر ایت الله صافی در اینباره را خدمت شما ارائه می کنیم.  

فیس بوک

یك مرجع تقلید در پاسخ به استفتایی درباره عضویت در فیس‌بوك و سایر شبكه‌های مجازی  اعلام كرد كه رفتن به سایت‌هایی كه باعث سست‌شدن عقیده و فساد اخلاق و یا ترویج باطل باشد، حرام است.

متن كامل سوال و پاسخ آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی به این شرح است:

سوال: «بسمه تعالی،‌ با عرض سلام و احترام؛ بفرمایید عضویت در شبكه‌های مجازی، مثل فیس بوك چه حكمی دارد؟ با تشكر و التماس دعا. جمعی از مؤمنین».

پاسخ: «بسم الله الرحمن الرحیم، علیكم السلام و رحمةالله؛ به طور كلی استفاده از فضاهای مجازی برای جهات مشروع و صحیح كه موجب فساد عقیده و اخلاق نشود بلكه بتوان از آن در جهت تبلیغ و ترویج معارف دینی استفاده كرد ‌مانعی ندارد، بلكه مطلوب است، اما رفتن در سایت‌هایی كه باعث سست‌شدن عقیده و فساد اخلاق و یا ترویج باطل باشد، حرام است. مؤمنین باید در چنین فضاهایی كه افراد با اهداف متعددی فعالیت می‌كنند و اندیشه‌های گمراه‌كننده خود را تبلیغ و ترویج می‌نمایند، با همین وسائل و همین فضا، به شبهات آن‌ها پاسخ دهند و احكام اسلام و معارف اهل بیت علیهم‌ السلام را به همگان، ابلاغ كنند و در این خصوص از علماء ‌اعلام و اهل تخصص در كلام كمك بگیرند. انشاء الله موفق و مؤید باشید».

بخش احکام اسلامی تبیان

منبع : ایسنا

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .