تبیان، دستیار زندگی
نماز، سرچشمه انوار و نیكی ها و عامل نجات از غرق و غوطه ور شدن در باتلاق دنیاطلبی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جمله ها و نكته ها

جمله ها و نكته ها

** نماز، سرچشمه انوار و نیكی ها و عامل نجات از غرق و غوطه ور شدن در باتلاق دنیاطلبی است.

** همت و كار با نتیجه پر خیر و بركت، ناشی از فكر و تصمیم با نیت خدایی و خالص است.

** جوانی و نوجوانی پر انرژی ترین، مغتنم ترین وقویترین دوران زندگی است كه انجام عبادت و ذخایر معنوی برای آخرت را به اوج خود می رساند.

** با كلمه به كلمه ورد و ذكر خداوند ارحم الراحمین، نشاط و خوبی وارد روح و جسم بندگان شده و هر نوع پلیدی و اضطراب دور می شود.

** همه احساسات، عواطف و نیروهای انسان، نعمات خداوند متعال برای بكارگیری در اهداف خیر و مقدس هستند و در صورت استفاده ناصحیح، می توانند بوجود آورنده گناهان فراوان باشند.

** اعتقاد و عمل همیشگی به اصول و فروع دین و استقامت در امتحانات الهی تا آخرین لحظه حیات، موجب بهره مند شدن از اجر و پاداش عظیم دنیوی قبل از پاداشهای جاودانی آخرت است.

** نفس اماره و شیطان همیشه در كمین مومنین و مومنات هستند تا با كوچكترین غفلت و بی توجهی آنان از یاد خداوند، زمینه و مقدمه انجام گناه و ضلالت را برایشان فراهم كنند.

** روسای حقیقی، انسانهای مومن، بی هوس و با تقوایی هستند كه در مرحله اول، اعمال و كردار خودشان و سپس مرئوسین را كنترل و نظارت می كنند.

** انسان مومن در مقابل موج خستگی ها و احساسات شكست درزندگی، با امیدواری به امداد و رحمتهای بیكران الهی و داشتن صبرهای مقاوم، پیروزی را جذب خویش می كند.

** عرصه زندگی، عرصه امتحان الهی با مدت زمان غیرقابل پیش بینی است. ولی ضعف، فرسودگی و پیری نشانه نزدیك شدن به پایان امتحان است.

** انجام عمدی هر ظلم، بدی و گناه، ضمن داشتن عقوبتهای خداوند قهار در دنیا، عامل افزایش شعله های آتش بی نهایت سوزان قیامت است.

بخش کودک و نوجوان تبیان


منبع:روزنامه کیهان

مطالب مرتبط:

همکاری بهای آزادی

مرد و فرشته ی مرگ

هنوز دو قورت ونیمش هم باقی است

ضرب المثلی برای خود پسند ها

پسرکی که خیلی زود عصبانی می‌شد

ریگ به کفش داشتن!

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.