تبیان، دستیار زندگی
جدایی ناگهانی فرهاد مجیدی از استقلال شگفت‌انگیزترین اتفاق فوتبال ایران پس از پایان نیم فصل نخست بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجیدی دلایل جدایی‌اش را فاش کرد


جدایی ناگهانی فرهاد مجیدی از استقلال شگفت‌انگیزترین اتفاق فوتبال ایران پس از پایان نیم فصل نخست بود. مجیدی پس از گذشت یك هفته از حضورش در الغرافه، سرانجام درباره دلایل جدایی‌اش از استقلال حرف زد و جالب اینكه بر خلاف مسوولان باشگاه استقلال در دلایلی كه مجیدی برای جدایی‌اش ذكر كرده خبری از مشكلات خانوادگی نیست.


او مشكلش با باشگاه استقلال را دلیل رفتنش از فوتبال ایران عنوان كرده است.

فرهاد مجیدی در گفت‌وگو با روزنامه‌ «الرایه الریاضیه» درباره این دلایل جدایی صحبت كرده است:

مجیدی

* در مورد قراردادتان با الغرافه بگویید. پیشنهاد آن‌ها چگونه بود؟

در ابتدا باید بگویم از این كه به تیم الغرافه پیوسته‌ام خوشحالم. من وارد چالشی جدید در محیطی جدید شده‌ام. در مورد قراردادم با الغرافه هم باید بگویم كه از لحاظ مالی رقم زیادی را دریافت نكرده‌ام. من با چند پیشنهاد از باشگاه‌های اماراتی با رقم‌های مالی بسیار بهتر از الغرافه مواجه شدم، اما با پیشنهاد این باشگاه قطری موافقت كردم چرا كه دوست داشتم فوتبالم را در یك محیطی جدید دنبال كنم. امیدوارم كه بتوانم در این جا هم موفق كار كنم.

* آیا مشكلاتی برای پیوستن به الغرافه وجود داشت؟

برعكس. مردم در این‌جا بسیار مهربان هستند. به هنگام گفت‌وگو با شیخ حمد بن ثامر آل ثانی رییس باشگاه پی بردم كه ایشان علاقه زیادی برای قرارداد امضا كردن با من دارد. او فرد باهوشی به نظر می‌رسد و در همان تماس تلفنی اول مرا قانع كرد كه به این تیم بیایم. با وجود این كه من در همان وقت چند پیشنهاد خوب از باشگاه‌های اماراتی داشتم، اما پیشنهاد الغرافه را ترجیح دادم و از این كار خود خوشحالم و اصلا احساس پشیمانی نمی‌كنم. باید بگویم كه هیچ سنگ پراكنی در این زمینه وجود نداشت و این انتقال به سرعت انجام شد. بلند پروازی‌های الغرافه در لیگ داخلی و خارجی یكی از دلایل اصلی پیوستن من به این تیم بود.

* الغرافه در این فصل لیگ ستارگان قطر نتایج خوبی نگرفته است و با تیم صدرنشین لخویا هفت امتیاز فاصله دارد. آیا بر این باورید كه شما می‌توانید این فاصله زیاد امتیازات را كم كنید؟

در فوتبال این گونه نیست كه بگویید هفت امتیاز را نمی توان اصلا جبران كرد، بلكه برعكس، جبران فاصله امتیازی راحت است. در لیگ قطر تیم‌ها هم سطح هستند و این شاخصه این لیگ به شمار می‌آید. الغرافه با بازیكنانی خوبی كه در اختیار دارد می‌تواند به رقابت‌ با تیم‌های دیگر بپردازد و خود را به صدر جدول رساند. ما تماشاگران پرشور و كادر اداری خوبی داریم. من نسبت به رقابت‌ در لیگ قطر خوشبین هستم و بر این باورم كه می توانیم خود را به صدر جدول رسانیم و این فاصله هفت امتیازی را كم كنیم.

پیوستن من به الغرافه به خاطر تمایل دو باشگاه طولی نكشید. باشگاه استقلال اصلا با جدایی من مخالفت نكرد، بلكه بلافاصله موافقت خود را اعلام كرد. به همین خاطر از آنها تشكر می‌كنم. از این كه برای استقلال كه یكی از بهترین تیم‌های آسیا به شمار می‌آید بازی كرده‌ام ، بسیار خوشحالم

* در مورد برونو متسو بگویید. آیا او را می‌شناسید؟

متسو یكی از چهره‌های شاخص مربیگری در منطقه خلیج فارس است. من پیش از این زمانی كه در لیگ امارات بازی می كردم به خوبی با او آشنا بودم. او سابقه هدایت تیم‌هایی همچون سنگال و قطر را در كارنامه خود دارد، الان كه هم كه در الغرافه حضور دارد. من از این كه در تیمی بازی می‌كنم كه متسو هدایت آن را بر عهده دارد، خوشحالم.

* شما بازیكن شاخصی هستید، آیا پیش از این هم از باشگاه‌های قطری پیشنهاد داشته‌اید؟

(مجیدی با خنده پاسخ می‌دهد) چیزی كه مردم ایران و قطر نمی‌دانند این است كه من 10 سال پیش یعنی در سال 2001 از همین تیم الغرافه پیشنهاد داشتم، اما نتوانستم به این تیم بپیوندم. وقتی كه چند وقت پیش مسئولان باشگاه الغرافه با من تماس گرفتند، بار دیگر خاطرات چند سال پیش برایم زنده شد. این بار دیگر تصمیم گرفتم به الغرافه بپیوندم، چرا كه بر این باورم كه این تیم می‌تواند هم در لیگ داخلی و هم در لیگ قهرمانان آسیا رقابت‌ كند. به همین خاطر به این تیم پیوستم.

فرهاد مجیدی با پیراهن الغرافه

* در مورد الغرافه اطلاعاتی دارید؟

تیم الغرافه را به خوبی می‌شناسم. پیش‌تر در لیگ قهرمانان آسیا مقابل این تیم بازی كرده‌ام. الغرافه قهرمان سه فصل گذشته لیگ ستارگان قطر است. گذشته از این، الغرافه در رقابت‌های بین المللی زیادی شركت كرده است. بر این باورم كه این تیم توانایی رقابت‌ و كسب عنوان‌ها و قهرمانی ها را دارد.

* الغرافه با عقد قرارداد با شما می‌خواهد به مشكلات گل نزدن مهاجمانش پایان دهد، آیا از این قضیه خبر دارید؟

طبیعتا وقتی یك تیم مهاجمی را به خدمت می گیرد، در پی آن است كه به مشكلات گل نزدنش پایان دهد. من به خوبی از سنگینی مسئولیتی كه بر روی دوش‌هایم است با خبرم، اما مطمئنم كه می توانم در الغرافه هم توانایی‌های خود را ثابت كنم و خوش بدرخشم.

* همچنان كه می دانید قرارداد شما با الغرافه پنج ماهه است، آیا اگر پیشنهاد تمدید قرارداد را داشته باشید، با آن موافقت می‌كنید؟

چرا كه نه. من یك بازیكن حرفه‌ای هستم. شرایط این جا هم خوب است. طبیعتا اگر سرمربی تیم از عملكرد من راضی باشد، قرارداد خود را تمدید خواهم كرد. هر بازیكنی دوست دارد كه به همكاری با باشگاهی كه در آن بازی می‌كند، ادامه دهد.

* آیا درست است كه می‌گویند، مشكلات‌تان با باشگاه استقلال باعث شد كه به الغرافه بپیوندید؟

بله. درست است. من به خاطر مسایلی كه نمی‌خواهم اینجا آن را بیان كنم، با مسئولان باشگاه استقلال به توافق نرسیدم. دیگر سخت بود به نحو احسن در آن تیم بتوانم بازی كنم و انتظارات و بلند پروازی‌های هواداران پرشور این تیم را برآورده كنم. چند پیشنهاد از تیم‌های مختلف داشتم. در نهایت تصمیم به ترك استقلال و پیوستن به لیگ قطر را گرفتم.

* آیا برای پیوستن به الغرافه مشكل با سنگ پراكنی‌ها و مشكلاتی مواجه شدید؟

برعكس. پیوستن من به الغرافه به خاطر تمایل دو باشگاه طولی نكشید. باشگاه استقلال اصلا با جدایی من مخالفت نكرد، بلكه بلافاصله موافقت خود را اعلام كرد. به همین خاطر از آنها تشكر می‌كنم. از این كه برای استقلال كه یكی از بهترین تیم‌های آسیا به شمار می‌آید بازی كرده‌ام ، بسیار خوشحالم.

* شما یكی از بازیكنان بزرگ فوتبال قاره كهن به شمار می‌آیید و سابقه بازی در تیم ملی فوتبال ایران را در كارنامه دارید. در حال حاضر فوتبال قطر را چگونه می‌بینید؟

فوتبال قطر نسبت به گذشته پیشرفت ملموسی داشته است. به خوبی این مساله را می توان در لیگ حرفه‌ای این كشور مشاهده كرد. قهرمانی السد در لیگ قهرمانان آسیا شاهد گویایی در این زمینه است. در تیم ملی قطر بازیكنان خوبی وجود دارند كه می‌توانند رویاهای هواداران و تماشاگران این تیم را برآورده كنند.

من به خاطر مسایلی كه نمی‌خواهم اینجا آن را بیان كنم، با مسئولان باشگاه استقلال به توافق نرسیدم. دیگر سخت بود به نحو احسن در آن تیم بتوانم بازی كنم و انتظارات و بلند پروازی‌های هواداران پرشور این تیم را برآورده كنم. چند پیشنهاد از تیم‌های مختلف داشتم. در نهایت تصمیم به ترك استقلال و پیوستن به لیگ قطر را گرفتم

* همچنان كه می‌دانید قطر در مرحله گروهی جام جهانی 2014 برزیل با ایران هم گروه است، در این زمینه چه حرفی برای گفتن دارید؟

تیم قطر توانایی لازم برای صعود به جام جهانی را دارد. قطر در آخرین بازی خود در این گروه باید با تیم ما در تهران بازی كند. به نظرم شانس قطر برای صعود از این گروه بیشتر از بحرین است. ما پیش از این هم با قطر در تهران بازی كرده‌ایم. آن‌ها نمایش خوبی را مقابل تیم ما ارائه كردند، به همین خاطر بر این باورم كه آن‌ها با ایران از این گروه به مرحله بعد صعود خواهند كرد.

* در مورد فوتبال ایران بگویید. آیا فكر می‌كنید تیم ملی فوتبال ایران در این سال‌های اخیر با وجود بازیكنان بسیار خوبی كه در تركیب داشت، انتظارات را برآورده كرده است؟

اول این كه باید بگویم از این كه من یك ایرانی هستم، احساس افتخار می‌كنم. فوتبال ایران ضعف مفرطی در این سال‌های اخیر نداشته است، بلكه برعكس از بهترین تیم‌های آسیا به شمار می‌آید. ما شانس زیادی برای صعود از این گروه داریم. ما با بازیكنان، مربی و فدراسیونی كه داریم شانس زیادی برای صعود به جام جهانی خواهیم داشت. می‌توانم بگویم كه شانس ما برای صعود به جام جهانی برزیل به 90 درصد می‌رسد. در مورد باشگاه‌های ایرانی هم باید بگویم كه باشگاه‌های ما توانایی رقابت‌ برای كسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را دارند. این بدین معنا است كه فوتبال ایران در مسیر درستی حركت می‌كند. در پایان به تماشاگران و هواداران الغرافه باید بگویم كه از این كه به قطر آمده‌ام و با الغرافه قرارداد امضا كرده‌ام بسیار خوشحالم. برایم افتخار است كه با پیراهن این تیم به میدان بروم. برای موفقیت این تیم هر آنچه را كه در توان خواهم داشت، رو خواهم كرد. هدف من با الغرافه قهرمانی در لیگ قطر است.

بخش ورزشی تبیان


منبع :ایسنا