تبیان، دستیار زندگی
صهیونیست های افراطی بارها با حضور زنان در اتوبوس های عمومی مخالفت کرده و زنان را مجبور به پیاده شدن از اتوبوس های عمومی می کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تفکیک جنسیتی خیابان دراسراییل!


صهیونیست های افراطی بارها با حضور زنان در اتوبوس های عمومی مخالفت کرده و زنان را مجبور به پیاده شدن از اتوبوس های عمومی می کردند.

خاخام-اسراییل

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: تجمع شماری از افراط گرایان صهیونیست برای زنانه مردانه کردن خیابان ها و اعمال محدودیت برای زنان به خشونت گرایید.

براساس این گزارش، در این تجمع و به دنبال فیلم برداری خبرنگاران از تابلوی در دست یکی از صهیونیست های افراطی برای زنانه مردانه کردن خیابان ها در شهر "بیت شمیش"، آنها به خبرنگار حمله کردند و باعث بروز درگیری و ناآرامی و دخالت پلیس شدند.

این شهر به تازگی محل نزاع یهودیان افراطی و یهودیان سکولار شده. افراطی‌ها می‌خواهند که زن‌ها و مردها در جامعه بیشتر از هم جدا شوند و زن‌ها لباس‌های مناسب‌تری بپوشند

صهیونیست های افراطی همچنین به خودروهای پلیس سنگ پرتاب کردند.

یهودیان تندرو در این شهر تابلوهای دیگری هم درباره زنان نصب کرده اند. از جمله می توان به تابلویی اشاره کرد که در آن از زنان می خواهد از حضور در مکان های محل تجمع مردان، پرهیز کنند.در این تابلو از زنان خواسته شده از سمتی در خیابان راه بروند که محل رفت و آمد مردان نیست.

صهیونیست های افراطی بارها با حضور زنان در اتوبوس های عمومی مخالفت کرده و زنان را مجبور به پیاده شدن از اتوبوس های عمومی می کردند.

درگیری‌های اخیر، بعد از آن روی داد که در روز دوشنبه پلیس داشت یکی از چندین تابلوی مربوط به تفکیک جنسیتی را از خیابان بر می‌داشت.

300 نفر از یهودیان افراطی با پرتاب سنگ و تخم‌مرغ سعی کردند که مانع از این کار پلیس شوند. در جریان همین اعتراض‌ها بود که یکی از نیروهای پلیس مجروح شد. معترضان همچنین سطل‌های زباله را به آتش کشیدند.

فعالان حقوق زنان با انتقاد از این اقدامات صهیونیست های تندرو اعلام کردند  این افراد بیش از گذشته، تندرو تر شده اند تا جایی که اقدامات آنها موجب آسیب رسیدن به زنان شده است.

در این تجمع و به دنبال فیلم برداری خبرنگاران از تابلوی در دست یکی از صهیونیست های افراطی برای زنانه مردانه کردن خیابان ها در شهر "بیت شمیش"، آنها به خبرنگار حمله کردند و باعث بروز درگیری و ناآرامی و دخالت پلیس شدند

درگیری‌هایی از این دست، در سال‌های اخیر، بیشتر شده که دولت اسرائیل سعی می‌کند مقابل تلاش‌های افراطی‌ها برای جدا کردن زن‌ها و مردها در اماکن عمومی بایستد.

از نمونه‌های آن، مثلا اینکه چندی پیش یهودیان افراطی خواستار جدا شدن بخش زن‌ها و مردها در اتوبوس‌های شهری شده بودند. یا عده‌ای از سربازان اسرائیلی که در زمان اجرای برنامه یک خواننده‌های زن، محل اجرای برنامه را ترک کرده بودند.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا هم به این دو عمل اعتراض کرده بود و آن را نشانه‌ای از ضعیف شدن دموکراسی در اسراییل خوانده بود.

صهیونیست های تندرو 10 درصد جمعیت اسرائیل را در بر می گیرند.اما زاد و ولد آنها زیاد است و جمعیتشان در حال رشد.

این افراد قبل از این هم با حضور زنان در مراسم اهدای جوایز در وزارت بهداشت اسرائیل و اعطای مسئولیت به زنان در ارتش این رژیم مخالفت کرده بودند.

روزنامه اسرائیلی معاریف هم این اقدامات را مهمتراز تجاوز شهرک نشینان تندرو به خانه های فلسطینی ها دانست و در گزارشی نوشت: این اقدامات از سوی افرادی انجام می شود که به قانون احترام نمی گذارند و به جای آن از خاخام ها (روحانیون صهیونیست) دستور می گیرند.

فرآوری:یوسف قاضی زاده

بخش سیاست تبیان


منبع : عصر ایران و بی بی سی