تبیان، دستیار زندگی
جالب اینجاست که بیشترین رشد از نظر تعداد کاربران شبکه‌ های اجتماعی به رده ی سنی ۵۵ سال و بالا‌تر اختصاص دارد و در کشوری مثل ایالات متحده ی آمریکا ۶۴ درصد کاربرانِ گوشی ‌های هوشمند ، حداقل یک بار در ماه اکتبر به شبکه ‌های اجتماعی متصل شده ‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

55 ساله‌‌ها از اینترنت چه می‌خواهند؟!

کاربران اینترنت یک پنجم وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند


جالب اینجاست که بیشترین رشد از نظر تعداد کاربران شبکه‌ های اجتماعی به رده ی سنی 55 سال و بالا‌تر اختصاص دارد و در کشوری مثل ایالات متحده ی آمریکا 64 درصد کاربرانِ گوشی ‌های هوشمند ، حداقل یک بار در ماه اکتبر به شبکه ‌های اجتماعی متصل شده ‌اند.

رایانه-اینترنت-میانسالان

امروزه در فضای اینتر نتی شبکه‌ های اجتماعی به ‌عنوان نوع جدیدی از وب ‌سایت ‌ها متولد شده و کاربران و طرفداران زیادی پیدا کرده ‌اند.  این شبکه ها (شبکه‌ های اجتماعی) یکی از انوع رسانه ‌های اجتماعی محسوب می ‌شوند و محلی برای شکل گیری جماعت‌ های مجازی و شبکه ‌سازی کاربران اینترنتی هستند . شبکه‌ های اجتماعی در کم ترین زمان موفق شده ‌اند تعداد قابل توجهی از کاربران اینترنتی را جذب خود کنند در این راستا پژوهشی انجام گرفت که نتایج حاصله نشان دهنده ی آن است که در ماه اکتبر (مرداد ماه) سال جاری ، کاربران اینترنت به طور متوسط یک پنجم زمانی را که آنلاین بوده‌ اند ، صرف بازدید از شبکه‌ های اجتماعی کرده‌ اند . بنابراین یافته‌ ها ، هم اکنون شبکه‌ های اجتماعی در مجموع حدود 1.2 میلیارد کاربر دارند . بر اساس پژوهش موسسه ی "کام اسکور"(Score com) ، فیس ‌بوک پربیننده ‌ترین شبکه ی اجتماعی در ماه اکتبر بوده که حدود 55 درصد از کاربران اینترنت در سراسر جهان را جذب خود کرده است.

در این ماه ، کاربران یک دقیقه از هر هفت دقیقه وقت آنلاین خود را صرف بازدید از این شبکه نموده ‌اند . یکی از مدیران "کام اسکور" در این باره گفته است : "گسترش استفاده از شبکه‌ های اجتماعی تاثیرات وسیعی بر تعاملات انسان ‌ها در سطح فردی ، گروهی و اجتماعی داشته است و رابطه ی بین دو دنیای آنلاین و آفلاین را برجسته ‌تر کرده . صرف نظر از موقعیت جغرافیایی ، شبکه‌ های اجتماعی ارتباط پیچیده و تنگاتنگی با تجارب آنلاین یافته است و از این نظر فرصت‌ های جدیدی را به روی کسب و کار‌ها و فناوری ‌های مختلف گشوده ‌اند."

اما جالب اینجاست که بیشترین رشد از نظر تعداد کاربران شبکه‌ های اجتماعی به رده ی سنی 55 سال و بالا‌تر اختصاص دارد که از ده درصد ، در جولای 2010 به 80 درصد در اکتبر 2011 رسیده است

در این راستا به چند سایت پُر بازدید اشاره می کنیم :

- در اکتبر سال جاری ، وب سایت توئیتر نیز با 59 درصد رشد نسبت به سال گذشته توانسته است یک دهم کاربران اینترنت را جذب خود کند.

- وب سایت چینی Sina Weibo از نظر تعداد کاربران نسبت به سال گذشته 181 درصد رشد داشته و توانسته جایگاه دهمین شبکه ی اجتماعی بر‌تر را به خود اختصاص دهد.

- وب سایت  Tumblr نیز با رشد 172 درصدی کاربران خود در مقایسه با سال گذشته رتبه دوازدهم را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

کاربران اینترنت به طور متوسط یک پنجم زمانی را که آنلاین بوده‌ اند ، صرف بازدید از شبکه‌ های اجتماعی کرده‌ اند . بنابراین یافته‌ ها ، هم اکنون شبکه‌ های اجتماعی در مجموع حدود 1.2 میلیارد کاربر دارند

گزارش شرکت "کام اسکور" نشان می ‌دهد که هم اکنون کاربران بین 15 تا 24 سال بیش از دیگران خود را درگیر فعالیت ‌های شبکه‌ های اجتماعی کرده ‌اند و روزانه 8 ساعت را صرف بازدید از این شبکه‌ ها می‌ کنند ، اما جالب اینجاست که بیشترین رشد از نظر تعداد کاربران شبکه‌ های اجتماعی به رده ی سنی 55 سال و بالا‌تر اختصاص دارد که از ده درصد ، در جولای 2010 به 80 درصد در اکتبر 2011 رسیده است و در کشوری مثل ایالات متحده ی آمریکا 64 درصد کاربرانِ گوشی ‌های هوشمند ، حداقل یک بار در ماه اکتبر به شبکه ‌های اجتماعی متصل شده ‌اند . این در حالی است که تقریباً دو سوم کاربران این فناوری‌ ها هر روز از شبکه‌ های اجتماعی بازدید می ‌کنند.

در اروپا نیز 45 درصد کاربرانِ این گوشی‌ ها به شبکه ‌های اجتماعی متصل شده ‌اند که یک چهارم آنها هر روز این کار را انجام می ‌دهند.

فرآوری:آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان


منابع: سایت ایتنا / پایگاه خبری برسام