تبیان، دستیار زندگی
جست‌وجوگر گوگل در آستانه آغاز فصل زمستان و جشن‌های کریسمس ویژگی جدیدی را عرضه کرده است که صفحه این جست‌وجوگر را همانند برف سفید می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آسمان گوگل برفی شد


جست‌وجوگر گوگل در آستانه آغاز فصل زمستان و جشن‌های کریسمس ویژگی جدیدی را عرضه کرده است که صفحه این جست‌وجوگر را همانند برف سفید می‌کند.


هدیه گوگل به کاربران خود یک جست‌وجوگر برفی است. درحقیقت، به محض این‌که کاربر عبارت " Let it snow" را بر روی این سایت جست‌وجو می‌کند، دانه‌های درشت برف بر روی نمایشگر شروع به باریدن می‌کنند و این بارش به حدی ادامه می‌یابد که کل صفحه سفید می‌شود.

در این زمان، گزینه " defrost" (یخ را آب کن) نمایان می‌شود. با کلیک کردن بر روی این گزینه، صفحه به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. این امکان نه تنها بر روی صفحه اصلی گوگل بلکه بر روی گوگل‌نیوز و سرویس عکس گوگل (google images) نیز در دسترس است.

گوگل در یک سال اخیر با امکانات تعاملی که در مناسبت‌های مختلف ارائه کرده، نشان داده است که از توانایی بالایی برای سرگرم کردن و شگفت‌زده کردن کاربران خود برخوردار است.

از دیگر امکانات تعاملی که تاکنون این جست‌وجوگر عرضه کرده است، می‌تواند به تبدیل شدن لوگوی گوگل به بازی ویدیویی "پک- من" به مناسبت سی‌امین سال تولد این بازی اشاره کرد.

همچنین در ماه آوریل، به مناسبت سالگرد تولد چارلی چاپلین، گوگل لوگوی خود را به صورتی درآورده بود که کاربران با کلیک بر روی آن می‌توانستند یک فیلم صامت به سبک فیلم‌های چارلی چاپلین را مشاهده کنند.

ماه ژوئن نیز صفحه اصلی گوگل یکی از تعاملی‌ترین لوگوهای خود را ارائه کرد. این لوگو در بزرگ‌داشت نود و ششمین سالگرد تولد "لس پل" مخترع گیتار الکترونیک به شکل یک گیتار درآمد که کاربر با کلیک بر روی سیم‌های آن می‌توانست آهنگ بنوازد و آهنگ خود را ضبط کند.

در حدود یک ماه قبل نیز لوگوی گوگل، به مناسبت شصتمین سالگرد انتشار اولین کتاب "استانیسلاو لم"، نویسنده معروف داستان‌های علمی ـ تخیلی برپایه شخصیت‌های این رمان به یک بازی سرگرم‌کننده تبدیل شد.

آسمان گوگل برفی شد
عبارت Let it snow را بر روی صفحه گوگل جست‌وجو کنید
آسمان گوگل برفی شد

به این ترتیب دانه‌های درشت برف شروع به باریدن می‌کنند
آسمان گوگل برفی شد

آن‌قدر برف می‌بارد تا کل صفحه سفید شود. با کلیک بر روی گزینه "defrost"  می‌توان یخ‌ها را آب کرد
(همه عكس‌ها بزرگ‌نمایی دارند)


باشگاه كاربران تبیان ـ ارسالی از: shilda