تبیان، دستیار زندگی
دو خبرنگار روسی با پختن یك تخم مرغ با استفاده از دو گوشی تلفن همراه، مضرات امواج ساطع شده از این ابزار ارتباطی را متذكر شدند. به گزارش سایت خبری فارس زبان " وین بتا " ، " ولادیمیر لوگوسكی"( VLADIMIR LAGOVSKI) ?وآندری مویسنكو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وقتی با دو گوشی تلفن همراه می‌توان تخم مرغ پخت !

دو خبرنگار روسی با پختن یك تخم مرغ با استفاده از دو گوشی تلفن همراه، مضرات امواج ساطع شده از این ابزار ارتباطی را متذكر شدند.

به گزارش سایت خبری فارس زبان " وین بتا " ، " ولادیمیر لوگوسكی"( VLADIMIR LAGOVSKI) ?وآندری مویسنكو (ANDREI MOISEYNKO)?ازروزنامه پراودا " "KOMSOMOLSKAYA PRAVDA?در مسكو تصمیم گرفتند كه به صورت مستقیم مضرات تلفن همراه را نشان دهند.

در این آزمایش هیچگونه‌جادویی در مورد چگونگی پخت با تلفن‌های همراه وجود ندارد و تنها موضوع محرمانه‌ی این آشپزی، امواج رادیویی است كه از تلفن‌های همراه منتشر می‌شود.

این دو روزنامه‌نگار،سیستمی مانند مایكروویو تهیه كردند كه در آن تخم مرغ به نحوی بین دو تلفن همراه قرار می‌گیرد كه طرف صفحه نمایشگر( طرفی كه با آن صحبت می‌شود) در مقابل هم قرار گیرند.

در این سیستم همچنین یك ضبط صوت در مقابل گوشی‌ها قرار گرفت تا صداهای تولید شده از تلفن همراه را در حالی كه گوشی‌ها روشن‌اند ، پخش كند.

در این آزمایش ، بعد از 15دقیقه تخم مرغ اندكی گرم می‌شود ، بعد از 25 دقیقه، تخم مرغ بسیار گرم‌می‌شود و پس از 65دقیقه، تخم مرغ پخته شده است.

دراین گزارش آمده است : در صورتی مغز شما پخته می‌شود كه شماساعات بسیار زیادی را مشغول صحبت كردن با موبایل باشید.