تبیان، دستیار زندگی
گروه هکری «انونیموس» تهدید کرده که در صورت تصویب لایحه جنجالی سانسور اینترنت از سوی کنگره و سنای آمریکا اینترنت را از کار می اندازد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انونیموس: «سوپا» تصویب شود اینترنت را از کار می‌اندازیم


گروه هکری «انونیموس» تهدید کرده که در صورت تصویب لایحه جنجالی سانسور اینترنت از سوی کنگره و سنای آمریکا اینترنت را از کار می اندازد.

هکر

بسیاری از فعالان فناوری در آمریکا می گویند هدف از تصویب Stop Online Piracy Act یا (SOPA) سانسور و محدود کردن اینترنت و نه دفاع از حقوق مالکیت معنوی کاربران است.

این اولین بار است که یک گروه هکری تهدیدی در چنین سطح را به دنبال بررسی این قانون مطرح می کند. جلسات بحث و تبادل نظر در این زمینه در مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال آغاز تعطیلات کریسمس تا ژانویه سال 2012 به تعویق افتاده است.

این اولین بار است که یک گروه هکری تهدیدی در چنین سطح را به دنبال بررسی این قانون مطرح می کند

هکرهای ناشناس در بیانیه خود تصریح کرده اند که تصویب طرح سوپا زمینه را برای تمامیت خواهی و کنترل اینترنت توسط شرکت های بزرگ فراهم خواهد آورد. این قانون آزادی مطبوعات، آزادی بیان و استفاده عادلانه از اینترنت را غیرممکن کرده و به دولت بهانه می دهد تا در صورت آپلود ویدیوی غیردلخواه یا لینک دادن به مطلبی جنجالی به راحتی کاربران را زندانی و جریمه کند.

در این بیانیه از همه کاربران اینترنت خواسته شده تا با شدت با تصویب این طرح مقابله کنند و به روش های مختلف صدای اعتراض خود را به کاخ سفید و کنگره آمریکا برسانند.

بخش ارتباطات تبیان

منبع :مدیانیوز