تبیان، دستیار زندگی
کسانی که دست‌خطى زیبا و پررنگ و لعابى دارند، این امکان وجود دارد که گاهى به شدت رسمى برخورد کرده و خیلى مفصل و با علاقه درباره مسایل دل‌خواه‌شان حرف بزنند و این احتمال نیز وجود دارد که در خواسته‌ها و تمایلات‌شان، پرتوقع و رؤیایى باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تست شخصیت از روی دست‌خط

کسانى كه دست‌خط مرتب و خوانایى داشته باشند

مىتوان این‌طور برداشت کرد که آنها خودشان را بسیار کنترل مى‌کنند و دوست ندارند به راحتى شخصیت خود را لو بدهند. حتى گاهى اوقات برایشان مشکل است که احساسات‌شان را بروز دهند و آن را سرکوب مى‌کنند.

کسانى که خطى نامرتب دارند

احتمالاً در زندگى بسیار فعال هستند و به همین دلیل برایشان مشکل است که بتوانند ثابت و بى‌تحرک بمانند و برخى از کارهایشان حساب‌شده و سنجیده نیست. به همین دلیل گاهى اوقات براى دوستان و افراد خانواده غیرقابل پیش‌بینى هستند. آزادى شخصیتى براى آنها خیلى مهم است و اهمیت زیادى به استقلال خود مى‌دهند و ممکن است گاهى خیلى احساساتى رفتار کنند.

کسانى که خیلى کم‌رنگ مى‌نویسند

احتمال این‌که فردى حساس و دلسوز باشند، بسیار زیاداست و موقعیت دیگران را حتى بیشتر از خودشان درک مى‌کنند. این امکان نیز وجود دارد که قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و این یعنی كه خیلى راحت ضربه مى‌خورند. وقتى دیگران از آنها انتقاد مى‌کنند، خیلى سریع از موضع خودشان عقب‌نشینى مى‌کنند.

کسى که خیلى پررنگ مى‌نویسد و قلم را زیاد فشار مى‌دهد

احتمالاً علاقه زیادى به مخالفت کردن با دیگران دارد؛ چرا که احساس قدرت واعتماد به نفس زیادى مى‌کند و دوست دارد روى دیگران اعمال نفوذ کند و به همین خاطر شخصیت افراد را درست درک نمى‌کند.

کسانی که خیلى کند و آهسته مى‌نویسند

به سرعت قادر به نشان دادن عکس‌العمل نیستند؛ این افراد احتمالاً به زمان بیشترى براى ابراز عقیده خود نیاز دارند. افرادى که آهسته مى‌نویسند، از نظر خلق‌و‌خو اغلب اشخاصى ملاحظه‌کار و محتاط هستند و در نتیجه به زمان بیشترى براى فکر کردن و فهمیدن نیاز دارند. در ابراز احساسات‌شان هم کند هستند و اغلب دوست دارند هیچ تصمیمى نگیرند تا این‌که یک تصمیم غلط بگیرند.

کسانی که دست‌خط ساده‌اى دارند و خیلى ابتدایى مى‌نویسند

در روابط با دیگران ترجیحاً واقع‌گرا و با‌تدبیر هستید و نمى‌توانید قبول کنید که گاهى باید با دیگران کنار بیایید و به آنها توجه کنید. همچنین اطرافیان‌تان به ندرت از آن‌چه درون شما مى‌گذرد، آگاهى پیدا مى‌کنند.

کسانی که دست‌خط تند و شتاب‌زده‌اى دارند

احتمالاً افرادى کم‌حوصله هستند و از اتلاف وقت خسته مى‌شوند. از نظر خلق‌و‌خو نیز بسیار لحظه‌اى هستند. سریع درک مى‌کنند و در نشان دادن رفتار و احساسات‌شان چندان پایدار نیستند. اغلب به دلیل شتاب‌زدگى در تصمیم‌گیرى، دچار لغزش و خطا شده و از این‌که در آرامش به حرف‌هاى دوستان‌شان گوش کنند، خسته مى‌شوند.

کسانی که دست‌خطى زیبا و پررنگ و لعابى دارند

دست خط شیخ فضل الله نوری

این امکان وجود دارد که گاهى به شدت رسمى برخورد کرده و خیلى مفصل و با علاقه درباره مسایل دل‌خواه‌شان حرف بزنند و این احتمال نیز وجود دارد که در خواسته‌ها و تمایلات‌شان، پرتوقع و رؤیایى باشند.

اگر شما خود را داراى دست‌خط ریزى مى‌بینید و بسیار کوچک مى‌نویسید

احتمالاً شما توانایى‌هاى خود را دست‌کم مى‌گیرید و خودتان را از آن‌چه واقعاً هستید، کمتر ارزیابى مى‌کنید. ممکن است گاهى تنگ‌نظر و خرده‌گیر هم باشید.

اما اگر درشت مى‌نویسید

این احتمال وجود دارد که خودتان را زیادى بزرگ و مهم جلوه داده و گاهى بسیار با اعتماد به نفس و از موضع قدرت رفتار مى‌کنید.

اگر کسى دست‌خط شکسته‌اى دارد و حروف را زوایه‌دار و شکسته مى‌نویسد

فردى بسیار با اراده است و در کارهایش حد وسط را قبول ندارد. به همین علت اهل سازش و مصالحه نیست و اغلب به همین خاطر که وسط را دوست ندارد، از دیگران خسته مى‌شود و تصمیمى نمى‌گیرد! چون دوست ندارد راه اشتباه را انتخاب کند.

اگر فردى دست‌خط ملایم و کشیده‌اى دارد

آدمى چند‌بعدى است و مى‌تواند مشکلاتش را از زوایاى مختلف بررسى و درک کند. برایش تنوع مهم است و گاهى احساس مى‌کند استعدادهاى زیادى دارد و نمى‌تواند هیچ‌کدام‌شان را به درستى شکوفا کند. ممکن است فردى زود‌رنج باشد و به ندرت علیه برداشت‌ها و انتقادات دیگران از خود دفاع کند.

کسى که کلمات را با‌فاصله و باز‌باز مى‌نویسد

خیلى راحت با دیگران رابطه برقرار کرده و خیلى ساده و بى‌تکلف و مستقیماً به دیگران نزدیک مى‌شود. گاهى به راحتى از کوره درمى‌رود و با این کار ممکن است به حریم شخصى دیگران تجاوز کند. این، به این علت است که او ارزشى به خوددارى کردن و کنترل خود نمى‌دهد؛ اما انسانى کوشا و باطراوت است که سریع تصمیم گرفته و با کارهاى خود به دیگران خدمت مى‌کند.

اگر کلمات را در هم و فشرده مى‌نویسید

احتمالاً شما فرد راحتى نیستید و در جمع خودتان را کنارى مى‌کشید و مى‌خواهید کنترل خود را از دست ندهید. از برقرارى رابطه با دیگران خوش‌تان نمى‌آید و گاهى دوست ندارید خود را فردى خوش‌فکر نشان بدهید. اغلب بعد از دیگران ابراز عقیده مى‌کنید و عقیده خود را مى‌گویید واین به این علت است که قدرى محتاط هستید.


باشگاه كاربران تبیان ـ‌ ارسالی از: azam45