وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اگر فشار خون شما کمی از حد طبیعی بالاتر است اما نه آنقدر که جزو بیماران فشار خونی تلقی شوید، بهتر است بدانید که در اصطلاح پزشکان پره‌ هایپر تنشن دارید و شما هم بیشتر از افراد عادی مستعد سکته مغزی و بیماریهای قلبی هستید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درمان فشار خون بالا را جدی بگیرید

اندازه گیری فشار خون


اگر فشار خون شما کمی از حد طبیعی بالاتر است اما نه آنقدر که جزو بیماران فشار خونی تلقی شوید، بهتر است بدانید که در اصطلاح پزشکان پره‌ هایپر تنشن دارید و شما هم بیشتر از افراد عادی مستعد سکته مغزی و بیماریهای قلبی هستید.


اگر فشار خون شما کمی از حد طبیعی بالاتر است، اما نه آن‌قدر که جزء بیماران فشار خونی تلقی شوید، بهتر است بدانید که در اصطلاح پزشکان "پره‌ هایپر تنشن" دارید؛ یعنی بیشتر از افراد عادی مستعد سکته مغزی و بیماری‌های قلبی هستید!

بیش از پنجاه‌میلیون نفر در آمریکا فشار خون‌شان کمی بالاست و به اصطلاح پره‌هایپر تنشن دارند. همان‌طور که می‌دانید وقتی فشار خون سیستولی بیش از 140 و دیاستولس بیش از 90 میلی‌متر جیوه شود، پزشکان برچسب فشار خون بالا را بر بیمار می‌زنند و معتقدند که فشار خون بالا، انسان را مستعد سکته مغزی و بیماری‌های قلبی می‌کند. درمان این بیماری، تغییر سبک زندگی و مصرف داروهای ضد فشار خون است

فشار خون

در واقع اگر فشار خون سیستولی شما بین 120 تا 139 میلی‌متر جیوه و دیاستولی بین 80 تا 89 میلی‌متر جیوه باشد، احتمال سکته در شما بالا می‌رود. لابد می‌پرسید دانستن این قضیه چه فایده‌ای دارد؟! لازم است بدانید در بررسی‌های جدیدِ محققانِ دانشگاه کیس وسترن ریورس در کلیولند اوهایو متوجه شده‌اند که داروهای ضدفشار خون در افرادی که پره‌هایپر تنشن دارند هم می‌تواند خطر سکته مغزی را کم کند.

بیش از پنجاه‌میلیون نفر در آمریکا فشار خون‌شان کمی بالاست و به اصطلاح پره‌هایپر تنشن دارند. همان‌طور که می‌دانید وقتی فشار خون سیستولی بیش از 140 و دیاستولس بیش از 90 میلی‌متر جیوه شود، پزشکان برچسب فشار خون بالا را بر بیمار می‌زنند و معتقدند که فشار خون بالا، انسان را مستعد سکته مغزی و بیماری‌های قلبی می‌کند. درمان این بیماری، تغییر سبک زندگی و مصرف داروهای ضد فشار خون است.

اگر فشار خون شما کمی از حد طبیعی بالاتر است، اما نه آن‌قدر که جزء بیماران فشار خونی تلقی شوید، بهتر است بدانید که در اصطلاح پزشکان "پره‌ هایپر تنشن" دارید؛ یعنی بیشتر از افراد عادی مستعد سکته مغزی و بیماری‌های قلبی هستید!

البته انجمن قلب آمریکا برای کسانی که فشار خون‌شان هنوز خیلی بالا نرفته، تنها تغییر سبک زندگی را کافی می‌داند. این تغییرات شامل کم کردن وزن، تغذیه سالم (رژیم سرشار از میوه و سبزی با کم کردن مصرف چربی و گوشت قرمز)، رژیم غذایی کم‌نمک، ورزش منظم و ترک سیگار است. با این حال محققان معتقدند اگر مصرف داروهای کم‌کننده فشار خون را هم به این تغییرات اضافه کنید، احتمال سکته مغزی را تا 22 درصد کم کرده‌اید. به خصوص اگر سیگاری و دیابتی هستید و کلسترول خون‌تان هم علاوه بر فشار خون‌تان بالاست و با تغییر سبک زندگی به حد عادی برنگشته است. 


باشگاه كاربران تبیان ـ ارسالی از: hasantaleb

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین