وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هنرمندان هنرهای تجسمی درحمایت از مردم مظلوم لبنان و فلسطین در فضای باز موزه هنرهای معاصر تهران اجتماع كردند. حبیب‌الله صادقی رییس موزه هنرهای معاصر در این اجتماع در گفت وگو با خبرنگار فارس هدف از برپایی این برنامه را حمایت ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اجتماع هنرمندان تجسمی در حمایت از مردم فلسطین و لبنان

هنرمندان هنرهای تجسمی درحمایت از مردم مظلوم لبنان و فلسطین در فضای باز موزه هنرهای معاصر تهران اجتماع كردند.

حبیب‌الله صادقی رییس موزه هنرهای معاصر در این اجتماع در گفت وگو با خبرنگار فارس هدف از برپایی این برنامه را حمایت از مردم مظلوم لبنان و فلسطین عنوان كرد و افزود:مظلومیت مردم لبنان و فلسطین و ظلمی كه از سوی آمریكا واسرائیل بر مردم حوزه جهان اسلام رفته است، بر كسی پوشیده نیست و هنرمندان معاصر جهان اسلام به عنوان پیشگامان حمایت از مردم مظلوم ،با خلق آثارشان درصحنه حضور یافته‌اند.

رییس موزه هنرهای معاصر تهران با اشاره به برنامه‌های موزه در حمایت از مردم لبنان و فلسطین گفت:برنامه‌های موزه و كارگاه آموزشی كه با حضور هنرمندان در فضای باز موزه برگزار شده است، عرض ادب هنرمندان ما به مردم مسلمان لبنان و فلسطین است كه ظرف هفته گذشته مورد حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند.

وی افزود:این برنامه به همت مركز هنرهای تجسمی و موزه هنرهای معاصر و با حضور هنرمندان حوزه تجسمی دربخش‌های مختلف نقاشی،عكاسی،گرافیك و پوستر و... برگزار می‌شود.

صادقی ادامه داد:درشب‌های گذشته این برنامه به نقاشی و هنرمندان نقاش معاصر اختصاص داشت كه حدود سی نفر از هنرمندان طراز اول كشور، آثارشان را در حمایت از مردم لبنان وفلسطین ارائه كردند و در این هفته نیز، برنامه‌ها را با نمایش عكس،اسلاید و گرافیك ادامه خواهیم داد.

صادقی گفت:هنرمندان با خلق آثارشان قصد دارند تجاوزگری امریكا و اسرائیل درحوزه جهان اسلام را به نمایش بگذارند و حمایت خود را از مظلومان جهان اعلام كنند.

صادقی همچنین درباره فعالیت‌های خود درزمینه هنری گفت: ظرف ده روز گذشته 71 اثر گرافیكی در زمینه مقاومت خلق كرده‌ام كه به همراه دیگر آثاری كه در این زمینه داشته‌ام درنمایشگاهی با عنوان «مقاومت» به نمایش خواهم گذاشت.

وی درباره این نمایشگاه گفت:نمایشگاه مقاومت، مهرماه امسال به همت دفتر روایت فتح و درحمایت از مردم مظلوم لبنان و فلسطین برگزار خواهد شد.

تجمع بزرگ هنرمندان هنرهای تجسمی درحمایت از مردم مظلوم لبنان و فلسطین، با حضور هنرمندان برجسته كشور در فضای باز موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد و عكس‌های خبری آلفرد یعقوب‌زاده، محمد فرنود،مجید سعیدی و عباس كوثری از حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف لبنان و فلسطین، به نمایش گذاشته شد.

لینک :

 واکنش هنرمندان جهان به جنایات اسراییل 

 بیانیه هنرمندان حوزه هنری در حمایت از ملت فلسطین و لبنان 

 ابراز همدردی بچه‌های ایران با كودكان فلسطینی و لبنانی 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین