سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: برخی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با نوشتن نامه‌ای برای مسئولان ارشد نظام خواهان ابقای دکتر جاسبی هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لطفا جاسبی بماند!


معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: برخی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با نوشتن نامه‌ای برای مسئولان ارشد نظام خواهان ابقای دکتر جاسبی هستند.


جاسبی

با اعلام قطعی زمان برگزاری جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، اخباری مبنی بر تلاش مسئولان ارشد این دانشگاه برای ابقای دکتر جاسبی، در رسانه ها منتشر شد.

تازه ترین اخبار، مربوط به تنظیم نامه درخواست مسئولان ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و امضای آن توسط روسای واحدها و مراکز برای عدم حذف جاسبی از نشستن بر کرسی ریاست است.

محمد صادق مهدوی - معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این نوع جمع آوری امضا برای ابقای جاسبی گفت: این نامه را برخی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تنظیم و برای روسای مناطق و واحدها همچنین اعضای هیئت علمی ارسال کرده اند.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این نامه اقدام اعضای هیئت علمی بوده و ربطی به روسای واحدها ندارد گفت: هیچ دستوری از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برای امضا این نامه به روسای واحدها صادر نشده است.

مهدوی با اعلام مشاهده این نامه اظهار داشت: برای من هم این نامه دو روز قبل ارسال شده است اما حاضر به امضای آن نشدم زیرا اگر من نامه امضا را می کردم همه می گفتند مسئولان ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس این دانشگاه را انتخاب می کنند.

این مقام مسئول دانشگاه آزاد اسلامی که بر این باور است اعضای هیئت علمی موافق تغییر دکتر جاسبی نیستند، اضافه کرد: این نامه برای آنهایی که موافق ابقای رئیس کنونی دانشگاه آزاد اسلامی هستند ارسال شده است.

تلاش جاسبی برای تغییر تركیب آرای هیئت امنا در آستانه تعیین رئیس جدید

اما تلاشها برای حفظ پست آقای جاسبی به جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی هم کشیده شد.

عبدالله جاسبی در جلسه هفته  گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی دانشگاه آزاد تلاش كرد كه در زمینه حذف حق رأی رئیس دانشگاه آزاد در جلسات هیئت امنای این دانشگاه كه دو هفته پیش در همین شورا تصویب شده بود، خدشه وارد كند.

به گزارش رجانیوز، در جلسه دو هفته قبل این شورا تصویب شد كه در زمان تصمیم‌گیری هیئت امنای دانشگاه آزاد برای ریاست این دانشگاه، رئیس وقت دانشگاه، حق رأی نخواهد داشت اما جاسبی در جلسه شب گذشته قصد تشكیك در این مورد را داشت كه با حضور رئیس‌جمهور در جلسه، احمدی‌نژاد اجازه نداد به رأی و مصوبه شورا خدشه وارد شود.

هیئت امنای دانشگاه آزاد را 10 نفر تشكیل می‌دهند كه دو هفته پیش، یك پیشنهاد اصلاحی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد كه بر مبنای آن، به‌دلیل زوج بودن اعضای هیئت امنا، هر زمان این هیئت بنا داشت در مورد رئیس دانشگاه آزاد تصمیم‌گیری كند، رئیس وقت دانشگاه حق رأی نداشته باشد

دكتر حسین كچوئیان از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه به خبرنگار رجانیوز گفت: با توجه به زوج بودن تعداد اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد، دو هفته پیش در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهادی را در قالب نطق پیش از دستور مطرح كردیم كه هر زمان هیئت امنای دانشگاه آزاد قصد داشت راجع به رئیس این دانشگاه تصمیم‌گیری كند، رئیس وقت دانشگاه (یعنی هر كس كه می‌خواهد باشد) حق رأی نداشته باشد.

وی ادامه داد: آقای جاسبی منشی رسمی جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی است كه جلسات، تعداد اعضا، مصوبات و رأی‌گیری‌ها را ثبت می‌كند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با یادآوری طرح پیشنهادی خود در مورد حق رأی نداشتن رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: این اصلاحیه را در قالب نطق پیش از دستور مطرح كردیم و برای اینكه در دستور كار بیاید، نیاز به رأی دو سوم اعضا داشت كه پس از رأی‌گیری ابتدا مدعی شدند كه رأی نیاورده و زمانی كه دوباره رأی‌گیری شد، معلوم شد كه رأی دوسوم را برای در دستور كار آمدن، كسب كرده است.

وی اضافه كرد: پس از طرح اصلاحیه رأی‌گیری كردیم كه مجدداً گفتند رأی نیاورده، در حالی كه دوباره رأی گرفتیم و معلوم شد، رأی آورده است.

كچوئیان با یادآوری جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: در این جلسه، آقای جاسبی قبل از جلسه از آقای مخبر (دبیر شورا) درخواست وقت برای نطق پیش از دستور كرده بود و در نطق خود گفت كه رأی‌گیری جلسه قبل شورا مبنی بر حذف حق رأی رئیس دانشگاه آزاد در زمان انتخاب رئیس این دانشگاه در جلسه هیئت امنا مخدوش است.

کاراته کاران در حسرت کمربند مشکی جاسبی

وی همچنین افزود: آقای لاریجانی رئیس جلسه بود و متأسفانه همراهی می‌كرد ولی ما اعتراض كردیم و گفتیم چه معنایی دارد در شرایطی كه آقای جاسبی خودش منشی جلسه بوده و مصوبه، نام اعضای حاضر و تعداد آرا را نوشته و صورت‌جلسه را تنظیم كرده است، اكنون وی بخواهد به یك بهانه بی‌ربط در مورد آن مصوبه تشكیك كند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد واكنش رئیس جلسه گفت: آقای لاریجانی گفت كه به‌نحوی این مشكل را حل و فصل كنیم كه گفتیم مشكلی وجود ندارد كه آن را حل كنیم و به هر حال، این موضوع كژدار و مریز ماند تا آخر جلسه كه آقای رئیس‌جمهور آمد و ریاست جلسه را برعهده گرفت و آقای لاریجانی رفت.

وی ادامه داد: پس از حضور رئیس‌جمهور در جلسه یادآور شدیم كه چنین اشكالی مطرح كرده‌اند و می‌خواهند جلسه‌ی هیئت امنای دانشگاه آزاد را كه قرار است هفته آینده تشكیل شود، به‌هم بریزند.

كچوئیان اظهار داشت: آقای احمدی‌نژاد با بیان اینكه تشكیك كردن در مورد مصوبه شورا معنایی ندارد، با مطایبه گفت كه شما اشتباه می‌كنید، آقای جاسبی اهل جرزنی نیست.

به گزارش رجانیوز، بر اساس گفته وزیر علوم كه از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی مأمور به تشكیل جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد برای تعیین رئیس این دانشگاه شده، جلسه هیئت امنا، 30 آذر (چهارشنبه هفته آینده) تشكیل خواهد شد.

اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد، شهریور ماه سال جاری پس از چند سال كش و قوس و اصلاح اساسنامه این دانشگاه نهایی شدند.

احمدی‌نژاد: آقای جاسبی اهل جرزنی نیست!

تركیب كنونی هیئت امنای دانشگاه آزاد را سه نفر از اعضای هیئت علمی با رتبه دانشیاری به پیشنهاد شورای عالی انقلاب فرهنگی (بهمن یزدی صمدی، فرهاد دانشجو، فریدون عزیزی)، سه نفر از اعضای هیئت مؤسس دانشگاه آزاد (آیت الله هاشمی رفسنجانی، حجت الاسلام سید حسن خمینی و حمید میرزاده)، وزیر علوم، وزیر بهداشت، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و رئیس دانشگاه آزاد تشكیل می‌دهند.

بر اساس این تركیب، هیئت امنای دانشگاه آزاد را 10 نفر تشكیل می‌دهند كه دو هفته پیش، یك پیشنهاد اصلاحی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد كه بر مبنای آن، به‌دلیل زوج بودن اعضای هیئت امنا، هر زمان این هیئت بنا داشت در مورد رئیس دانشگاه آزاد تصمیم‌گیری كند، رئیس وقت دانشگاه حق رأی نداشته باشد.

به نظر می‌رسد در فاصله یك هفته تا جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد و در شرایطی كه تقریباً همه مطمئن هستند كه مدیریت نزدیك به سه دهه‌ای جاسبی بر دانشگاه آزاد رو به پایان است، تیم فعلی دانشگاه آزاد، اقدام به تشكیك در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی كرده‌اند و یك حق رأی در جلسه هیئت امنا را نیز برای خود مهم و قابل توجه می‌دانند.

فرآوری:یوسف قاضی زاده

بخش سیاست تبیان


منابع: مهر، رجانیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین