سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
الکامپ (ELECOMP)، خلاصه شده عنوان Electronics, Computer & E-Commerce و به معنی نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی است که هر سال در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می گردد
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

الکامپ 2011


الکامپ (ELECOMP)، خلاصه شده عنوان Electronics, Computer & E-Commerce و به معنی نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی است که هر سال در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می گردد.
 

این نمایشگاه به عرضه‌کنندگان فرآورده‌های IT ـ اعم از نرم‌افزار یا سخت‌افزار ـ کمک می‌کند تا بخش گسترده‌ای از بازار را در کوتاه‌ترین زمان بپیمایند و کارآمدترین راه بررسی و ورود به بازار جدید را تجربه کنند.

افتتاح رسمی این دوره در روز شنبه 19 آذر ، توسط وزیر ارتباطات ، صنایع ، معاون صدا و سیما و رئیس مرکز فاوای قوه قضائیه در نمایشگاههای بین المللی تهران ، برگزار شد

هفدهمین دوره نمایشگاه کامپیوتر ، الکترونیک و تجارت الکترونیک در روز 18 آذرماه در نمایشگاه بین‌المللی،  واقع در تهران آغاز شد و به مدت 4 روز ادامه پیدا کرد و در 22 آذر به پایان رسید.

الکامپ 2011

 

 افتتاح رسمی این دوره در روز شنبه 19 آذر ، توسط وزیر ارتباطات ، صنایع ، معاون صدا و سیما و رئیس مرکز فاوای قوه قضائیه در نمایشگاههای بین المللی تهران ، برگزار شد. سال 74 نخستین بار نمایشگاه فناوری اطلاعات کشور با هدف نمایش دستاوردها و توان رقابتی شرکت‌های فعال در زمینه کامپیوتر برگزار شد.

اختتامیه این دوره از نمایشگاه نیز، توسط وزیر ارتباطات و صنعت و معدن در 22 آذر ماه انجام می شود.

 

شرکت های همراه اول ، مبین نت ، نیک آوا (سونی و پاناسونیک) ، آموزشگاه سایبرتک ، مهریاسان ، الکترون ، آیکو ، پیشرو ، رسیس ، پرسو ، هژیر صنعت ، طرح و پردازش غدیر ، آماک ، آریانا ، سیماران ، آواسیما و گلدویژن در این دوره حضور داشتند.

به دلیل تبلیغات گسترده سازمان نظام‌صنفی ، در این دوره در مقایسه با سال ها گذشته تعداد بازدیدکنندگان بیشتری از نماشگاه دیدن کردند

به دلیل تبلیغات گسترده سازمان نظام‌صنفی ، در این دوره در مقایسه با سال ها گذشته تعداد بازدیدکنندگان بیشتری از نماشگاه دیدن کردند. عده ای در روز اول بر این باور بودند که نمایشگاه امسال مانند سال های پیش حرفه ای به نظر نمی رسد.

افتتاح شبکه سلامت ،پروژه فناوری اطلاعات و ارتباطات از سوی بخشی خصوصی با هدف توسعه فضای رایانه ای ، افتتاح شبکه شباب (شبکه بزرگ ارتباطی بخش بازرگانی) از جمله اهداف این دوره از نمایشگاه الکامپ می باشد.

از جمله  سالن های پر بازدید سالن میلاد بود ، سالن میلاد بزرگترین سالن نمایشگاه  می باشد که دارای دو طبقه بوده و و پر بازدیدترین سالن های نمایشگاه الکامپ را به خود اختصاص می دهد.

در قسمت سخت‌افزار ، رایانه‌های شخصی و نوت‌بوك‌ها، سیستم‌های صوتی و تصویری، ماشین‌ها و تجهیزات اداری، تجهیزات شبكه، تجهیزات امنیتی و تجهیزات چاپگر موجود می باشد

نمایشگاه ایران الکامپ 2011 با عنوان بزرگترین اتفاق در حوزه فناوری اطلاعات کشور با عنوان "ایران الکامپ؛ آینده امروز" مطرح شد و 600 شرکت داخلی و خارجی از جمله کشورهای چین، تایوان، اندونزی، فرانسه، نروژ، ژاپن، کره جنوبی، هلند، انگلیس، ایتالیا، سنگاپور، آلمان، سوئیس، کانادا، هند و روسیه آخرین دستاوردها و محصولات خود در زمینه نرم افزار، کامپیوتر و الکترونیک  ،تجارت الکترونیکی و سخت افزار و همچنین وسایل مرتبط با آنان را که عرضه کردند، به نمایش درآوردند.

الکامپ 2011

 

در قسمت سخت‌افزار ، رایانه‌های شخصی و نوت‌بوك‌ها، سیستم‌های صوتی و تصویری، ماشین‌ها و تجهیزات اداری، تجهیزات شبكه، تجهیزات امنیتی و تجهیزات چاپگر موجود می باشد .

در بخش نرم‌افزار با نرم‌افزارهای اداری، سازمانی، تخصصی،‌ عمومی و كاربردی، آموزشی، فرهنگی، دینی، امنیتی، سرگرمی و بازی‌ها در بخش شبكه و اینترنت، تجارت الكترونیك، امنیت شبكه و اینترنت و خدمات میزبانی آشنا شوند .

بنابر گزارش خبرنگار ایرنا بر اساس گفت و گو  با محسن عظیم نژاد مسوول غرفه مجتمع فنی تهران در الكامپ هفدهم ، همزمان با برگزاری نمایشگاه الكامپ ، سمینار مدارس هوشمند، سمینار بین المللی دوركاری و دومین جشنواره صنعت ،بازرگانی و فناوری اطلاعات نیز برگزار می شود.

نمایشگاه ایران الکامپ 2011 با عنوان بزرگترین اتفاق در حوزه فناوری اطلاعات کشور با عنوان "ایران الکامپ؛ آینده امروز" مطرح شد

به گفته وی در بسیاری از نمایشگاه های تخصصی فناوری اطلاعات در سراسر دنیا برنامه های ویژه ای به منظور بالابردن تعداد بازدیدكنندگان طراحی می شود. اما در ایران برای نمایشگاه های تخصصی از جمله الكامپ و تلكام به زمان برپایی نمایشگاه دقت نمی شود و در یك زمان نمایشگاه های متعدد برگزار می گردد !

 

 

 فائزه سیدخاموشی

بخش دانش و زندگی تبیان


تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین