وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ساجده روز 10 محرم در یکی از خانواده‌های مقیم منطقه البلاد القدیم دیده به این جهان گشوده و در روز شهادت (یک‌شنبه) بیش از 5 روز از عمرش نگذشته بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شهادت نوزاد 5 روزه بحرینی+تصاویر


ساجده روز 10 محرم در یکی از خانواده‌های مقیم منطقه "البلاد القدیم" دیده به این جهان گشوده و در روز شهادت (یک‌شنبه) بیش از 5 روز از عمرش نگذشته بود.

شهادت نوزاد 5 روزه بحرینی

یک دختر پنج روزه بحرینی به نام "ساجده فیصل" به سبب استنشاق گاز سمی شلیک شده از سوی نظامیان رژیم آل خلیفه در منطقه "البلاد القدیم" به شهادت رسید.

به گزارش العالم از منامه، بر اثر شلیک گسترده گازهای سمی در منطقه البلاد القدیم نزدیک میدان اللؤلؤه، ابری از این گازها تشکیل شد که منجر به ایجاد حالت خفگی در میان اهالی منطقه حتی مردم در خانه هایشان گردید.

"فیصل جواد" پدر دختر بچه شهید بحرینی به شبکه خبری العالم گفت : دخترم روز سه شنبه گذشته (15آذر) در عاشورای حسینی، سالروز شهادت امام حسین (ع) به صورت طبیعی و در سلامت کامل به دنیا آمد به طوری که او و همسرم در روز دوم از بیمارستان ترخیص شدند.

وی افزود: شنبه شب (19آذر) نیروهای امنیتی برای مقابله با اعتراضات مردمی به شلیک بی حد و حصر گاز سمی روی آوردند تا جایی که حتی افراد بالغ تحمل آن را نداشتند و در پوست خود احساس سوزش می کردند که در همین حین متوجه شدم دخترم جان خود را از دست داده است.

شهادت نوزاد 5 روزه بحرینی

پدر ساجده تصریح کرد: پزشک بیمارستان تاکید کرد که علت مرگ نوزادم ، آلوده شدن خون و مسمومیت حاد است.

گفتنی است از ابتدای شدت گرفتن اعتراضات و تظاهرات در بحرین و استفاده رژیم آل خلیفه از این گازهای سمی تاکنون چندین مورد مرگ شهروندان بر اثر استنشاق این گازها به ثبت رسیده است.

 

متخصصان تاکید کرده اند که گازهای مورد استفاده نیروهای رژیم بحرین از نوعی است که در اماکن بسته و مناطق مرطوب کشنده است و این در حالی است که بحرین جزیره ای کوچک با رطوبت بسیار بالا است. ل ؟

بخش سیاست تبیان

منبع :تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین