سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
علی كریمی، هافبك ایرانی تیم بایرن مونیخ شانس زیادی برای جانشینی میشائیل بالاك در تیم پرافتخار بوندس لیگای آلمان ندارد. هفته‌نامه كیكر در گزارشی كه در آخرین شماره خود به چاپ رساند، به مناسبت در پیش بودن فصل جدید بوندس لیگا و ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چه كسی بالاك جدید خواهد بود؟ کریمی؟


علی كریمی، هافبك ایرانی تیم بایرن مونیخ شانس زیادی برای جانشینی میشائیل بالاك در تیم پرافتخار بوندس لیگای آلمان ندارد.

هفته‌نامه كیكر در گزارشی كه در آخرین شماره خود به چاپ رساند، به مناسبت در پیش بودن فصل جدید بوندس لیگا و شروع به كار میشائیل بالاك در تیم چلسی انگلیس، اقدام به بررسی وضعیت بازی بایرن در دوران بعد از بالاك كرده است.

این نشریه نوشت: بعد از خروج بالاك از بایرن، مقامات این باشگاه تاكید داشتند به دنبال هافبكی در حد وی در بازار نقل و انتقالات نخواهند بود؛ حتی فلیكس ماگات نیز نسبت به آن تاكید زیادی داشت چراكه به بایرنی‌ها اطمینان داد كه با استفاده از برخی تمهیدات مانند تغییر سبك و استفاده ویژه از نیروهای موجود، خلا به وجود آمده ناشی از خروج بالاك را در تیم پركند.

این نشریه عنوان كرد: بعد از بازی‌های خوبی كه تیم آلمان در جام جهانی 2006 انجام داد، ماگات به این فكر افتاد تا در شرایطی‌كه بالاك را در اختیار ندارد، كاری كند تا با استفاده از مدل بازی تیم آلمان و استفاده بهینه از جوانان جویای نام، خلا ناشی از عدم حضور بالاك را بپوشاند.

كیكر افزود: كنار در پیش گرفتن این رویه، سرمربی بایرن نگاه ویژه‌ای به استفاده از نیروهای موجود در كادر بازیكنانش دارد.

كیكر برای این منظور دست به تحلیلی گسترده زده و بازیكنان فعلی بایرن را برای جانشینی بالاك ارزیابی كرده است.

شش نفر كاندیدای اصلی این پست هستند:

‌1ـ روكه سانتاكروز، مهاجم بیست و چهار ساله‌ی پاراگوئه‌ای بایرن كه نورچشمی ماگات نیز به شمار می‌آید.

‌2 ـ باشتین شواین اشتایگر پدیده بیست و یك ساله آلمان و بایرن كه از توانایی‌های لازم برای بازی در فضای پشت مهاجمان برخوردار است.

‌3- خولیو دس سانتوس خرید بیست و سه ساله‌ی زمستان سال گذشته بایرن. هموطن سانتاكروز كه در ازای ‌3/2 میلیون یورو از آمریكای جنوبی به اروپا و آلمان آمد برای جانشینی بالاك چندان هم بدون شانس و اقبال نیست.

‌4ـ علی كریمی بازیكن بیست و هفت ساله ایرانی بایرن مونیخ كه یك بازیكن طراح كلاسیك است و البته در این اواخر چندان متقاعد كننده ظاهر نشده است.

‌5 ـ مهمت شول، بازیكن با سابقه و كهنه‌كار بایرن مونیخ كه از تجربه لازم برخوردار است. اما، سن و سال بالای او اجازه نمی‌دهد كه برای تمام طول بازی ایفاگر نقش بالاك در زمین باشد. سی و پنج سال سن برای حضور در میانه میدان بایرن مونیخ آن هم در تمام طول بازی كمی زیاد به نظر می‌رسد.

‌6- و سرانجام سمبل بدشانسی و بدبیاری دهه‌ی اخیر فوتبال آلمان. سباستین دایسلر. این جوان بیست و شش ساله كه روزگاری در هرتابرلین با دیوید بكام مقایسه می‌شد، با دو مصدومیت بد هنگام در آستانه رقابت‌های جام جهانی،‌اسطوره بدشانسی فوتبال لقب گرفته است. دایسلر اگر بتواند آسیب دیدگی زانوی خود را در اسفند گذشته گریبانگیرش شد و البته گرفتاری‌های روحی پس از این آسیب دیدگی را پشت سر بگذارد می‌تواند جانشین خوب بالاك در بایرن باشد.

این نشریه در خصوص امتیازات مثبت ستاره ایرانی بایرن نوشته است: علی كریمی در مدت یك فصلی كه در بایرن حضور داشته، نشان داد كه از غنای تكنیكی زیادی برخوردار است. سبك بازی او به گونه‌ای است كه آدم را یاد كارگردانان كلاسیك فوتبال می اندازد.كریمی با پاس های طلایی می‌تواند هم تیم های خود را در موقعیت های مطلوبی قرار دهد.

کیکر افزوده است: برای جانشینی بالاك، كریمی از اعتماد خوبی نزد مربی‌اش برخوردار است. ماگات مربی است كه او را از الاهلی امارات در تابستان گذشته به بایرن آورد و همواره از ستاره ایرانی‌اش حمایت كرده است.

این نشریه در مقابل برشمردن خصوصیات مثبت كریمی جهت جانشینی بالاك، اقدام به بیان برخی خصوصیان منفی این بازیكن نیز كرده است و نوشته است: باوجود این خصوصیات مثبت تكنیكی، وی در اولین سال حضورش در بایرن خارق‌العاده ظاهر نشد و كمتر از حد خود نشان داد.

كیكر افزود: برای اینكه ماگات به هافبكی از بازیكنان تیمش برای جانشینی بالاك اعتماد كند، لازم است كه رهبر آینده بایرن در زمین ریتم بازی ثابتی داشته باشد. در حالیكه علی كریمی در یك فصل افت و خیز زیادی داشته؛ به طوریكه توان ثابت و یك دستی از وی دیده نشده است.

كیكر در پایان باوجود توانایی تكنیكی علی كریمی، نوشت: وی در مقام مقایسه با سایر بازیكنان، شانس كمتری برای احراز مسئولیت های بالاك را دارد.

این نشریه معتقد است كه هافبك هایی مانند مهمت شول و باستین شواین اشتایگر، شرایط به مراتب بهتری برای جانشینی بالاك دارند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین