وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آمار او در گل زدن درخشان است. حتی درخشان تر از کاکا ، دی ماریا، ژاوی، اوزیل، اینیستا و بسیاری از هافبک های بزرگ لالیگا.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نکونام سومین گلزن لالیگا


آمار او در گل زدن درخشان است.حتی درخشان تر کاکا، دی ماریا، ژاوی، اوزیل، اینیستا و بسیاری از هافبک های بزرگ لالیگا.


شادی نکونام پس از گل

جواد نکونام در 11 بازی از 14 بازی اوساسونا در نیم فصل اول لالیگا به میدان رفته و چهار گل را وارد دروازه حریفان کرده است.او در جدول گلزنان هفدهم است در حالی که بازیکنان سرشناسی چون کاکا، دی ماریا، ژاوی آلونسو از رئال مادرید و  پدرو از بارسا را پشت سر خود می بینید.

نکته جالب اینکه ستاره های سرشناسی چون مسوت اوزیل از رئال مادرید و اینیستا از بارسلونا هنوز در رقابت های این فصل نتوانسته اند گلی را به ثمر برسانند.این آمار فوق العاده در شرایطی است که نکونام یک هافبک است با ویژگی های بیشتر تدافعی.

در حقیقت در میان 16 بازیکنی که تاکنون بیش از نکونام گل زده اند،تنها دو نفر مهاجم نیستند: فابرگاس از بارسلونا که در سیستم شناور این تیم به آسانی فرصت رسیدن به دروازه حریفان را پیدا می کند و تاکنون هفت گل زده و دیگری میچو از رایووایکانو که او هم یک هافبک است که در 15 بازی که برای تیمش به میدان رفته است 5 گل به ثمر رسانده است.

جواد نکونام کاپیتان تیم ملی کشورمان بر خلاف سال گذشته تنها یک گل از چهار گلش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است.

 در جدول گلزنان رئال مادرید رونالدو از رئال مادرید و مسی از بارسلونا 17 گله هستند.هیگواین از رئال مادرید هم با 12 گل پشت سر این دو ستاره بزرگ قرار دارد.اوساسونا در 15 بازی گذشته 18 گل زده است که سهم نکونام و رائول گارسیا از تعداد این گلها برابر است با این تفاوت که نکونام در چهار بازی حضور نداشته است اما گارسیا تنها در دو بازی به میدان نرفته است.

در دقیقه 2+90 در حالیکه بازی با تساوی یک بر یک در آستانه تمام شدن بود، یک ضربه ایستگاهی به سود اوساسونا پشت محوطه جریمه تیم میهمان به دست آمد. نکونام پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه تماشایی توپ را به دور از دستان دروازه بان به تور دروازه دوخت.

نکونام از سال 2006 به اوساسونا پیوسته است که پیش از آغاز رقابت های این فصل 18 گل در لالیگا به ثمر رسانده بود.

کاشته سه امتیازی نکونام

در هفته چهاردهم تیم فوتبال اوساسونا با گل تماشایی جواد نکونام موفق شد در لحظات پایانی دیدار با رئال بتیس تساوی را با پیروزی عوض کند و تا رده نهم جدول رده بندی صعود کند.

در دقیقه 2+90 در حالیکه بازی با تساوی یک بر یک در آستانه تمام شدن بود، یک ضربه ایستگاهی به سود اوساسونا پشت محوطه جریمه تیم میهمان به دست آمد. نکونام پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه تماشایی توپ را به دور از دستان دروازه بان به تور دروازه دوخت.

اوساسونا با این پیروزی به روند صعودی خود ادامه داد و توانست جایگاه خود را در رده هفتم جدول رده بندی تثبیت کند.البته نکونام در این بازی یک کارت زرد از داور بازی دریافت کرد تا 5 کارته شود و بازی را از دست بدهد.

 جدال نکونام و اوزیل  برای تصاحب توپ

نکونام: زیباترین گل هفته را زدم

جواد نکونام می گوید گل زیبایش را در شبی زده که حق شان باختن به حریف بوده است. کاپیتان تیم ملی ایران، گل اول هفته چهاردهم لالیگا را مقابل رئال بتیس به ثمر رساند تا این هفته همه از بازیکن ایرانی صحبت کنند. این دومین هفته پیاپی است که جواد نکونام گل ارزشمند و 3 امتیازی برای اوساسونا به ثمر می‌رساند. گلی که به عنوان گل هفته بازی های لالیگا هم برگزیده شد. او در گفت و گویی با خبرورزشی از این گل و برد شیرین می گوید.

 

روی دور گل زدن افتادی؟

خدا را شکر. لطف خدا بود. خیلی به این گل نیاز داشتیم.

تیم شما آن طور که فکر می‌کردیم عمل نکرد.

تیم بتیس تیم بسیار خوبی است. طفلکی‌ها شانس ندارند. فوتبال را خیلی خوب بازی می‌کنند؛ اما نمی‌دانم چرا نتیجه نمی‌گیرند. هفته قبل در بازی با رئال سوسیداد 20 موقعیت گل را نزدند. بازیکن سوسیداد از وسط زمین به آنها گل زد. همان گلی که گل هفته شد و گل من به اسپانیول گل دوم شد.

بازی با شما هم بازی دست آنها بود.

ما را کشتند. راحت باید می‌باختیم. شانسی شانسی بردیم. اگر دروازه‌بان ما نبود 5 تا خورده بودیم. فوتبال را خیلی خوب بازی می‌کنند. در زیبایی و شیوه فوتبال، ماکت کوچک شده بارسلونا هستند؛ اما نمی‌دانم چرا نتیجه نمی‌گیرند. این روزها هم که زمزمه اخراج سرمربی‌شان بلند شده و کمی هم برای این استرس دارند.

درباره گلت صحبت کنیم.

گل من گل اول هفته شد. البته در کنار یک گل تیم سوسیداد. آن هفته بازیکن‌شان از وسط زمین توپ را کرده بود توی دروازه بتیس، این هفته آخر هم هم یک بازیکن‌شان به مالاگا قیچی زد و گلش با گل من مشترکا شد گل اول هفته.

الان وضعیت تیم شما خوب شده. این را مدیون بازیکنان هستید یا مربی؟

قطعا مربی. مندیلیبار تیم را خوب جمع کرده. با آنکه تیم ما امسال دو سه بازیکن خوب را از دست داده؛ اما خوب کار می‌کند و اینها شانسی نیست.

کی می‌آیی ایران؟

معلوم نیست. تا تعطیلات سال نو میلادی که اینجا هستم. تعطیلات امسال 5 روز بیشتر نیست. اگر باشگاه موافقت کند 3 روز به من مرخصی بدهد، می‌آیم ایران. وگرنه همین جا می‌مانم و استراحت می‌کنم چون خیلی وقت است که برای بازی‌های پشت سر هم ملی و باشگاهی استراحت نکر‌ده‌ام.

فرآوری: حسین محمدی

بخش ورزشی تبیان


منبع: خبرآنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین