سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به دنبال تسخیر سفارت انگلیس درهفته گذشته ازسوی دانشجویان ایرانی،انگلیس خواهان دریافت غرامت از ایران شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انگلیسی ها غرامت می خواهند


 به دنبال تسخیر سفارت انگلیس درهفته گذشته ازسوی دانشجویان ایرانی،انگلیس خواهان دریافت غرامت از ایران شد.


تسخیر انگلیس

به گزارش خبرآنلاین،انگلیس براساس کنوانسیون وین خواهان یک میلیون پوند غرامت شده است.

کنوانسیون وین درباره روابط کنسولی یک معاهده بین‌المللی میان کشورهای دنیا است که در 24 آوریل 1963 در وین به تصویب رسیده و تاکنون در 173 کشور اعتبار قانونی یافته‌است

دویچه وله به نقل از روزنامه «تلگراف» نوشت: تابلوهای نقاشی ، ‎فرش، مبلمان، جواهرات، اشیای قیمتی، دستگاه‌های الکترونیک و چند خودروی اداری از جمله اموالی هستند که تخریب شدند.

دویچه وله همچنین در گزارش خود با اشاره به خسارت به سفارت انگلیس، مدعی شده است:«خسارت‌های وارده نه تنها ساختمان سفارت بریتانیا و محل سکونت دیپلمات‌ها در مجتمع قلهک را در برمی گیرد، بلکه شامل آسیب به مدارس بین المللی واقع در مجتمع قلهک نیز می‌شود.»

انگلیس براساس کنوانسیون وین خواهان یک میلیون پوند غرامت شده است

مدرسه آلمانی‌ها به همراه چند مدرسه بین المللی دیگر از زمان حضور دانشجویان ایرانی در آن بسته شده‌اند و فعالیتشان متوقف شده است.

به دنبال تشدید تحریم‌ها علیه ایران توسط بریتانیا بود که مجلس شورای اسلامی قانون کاهش روابط دو کشور به سطح کاردار را تصویب کرد. اقدامی که چند روز بعد با تظاهرات دانشجویی وتسخیر سفارت انگلیس ازسوی دانشجویان  روابط بین دو کشور را بحرانی کرد و در پی آن انگلیس از دیپلماتهای ایرانی خواست ظرف 48 ساعت خاک این کشور را ترک کنند.

علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران روز گذشته در حاشیه نشست بین دو در دیدار با وزیر امور خارجه سوئد تسخیر سفارت انگلیس در تهران را مورد تائید ندانسته اما در عین حال تاکید کرده بود این امر قابل پیش بینی نبوده است

از سوی دیگر علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران که روز گذشته در حاشیه نشست بین دو در دیدار با وزیر امور خارجه سوئد تسخیر سفارت انگلیس در تهران را مورد تائید ندانسته اما در عین حال تاکید کرده بود این امر قابل پیش بینی نبوده است،روز گذشته خود با روزنامه آلمانی «فرانکفور‌تر آلگماینه» اظهار داشت، قصد عذرخواهی از ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا را ندارد.

صالحی با مقصر دانستن بریتانیا در وقوع بحران اخیر در روباط دو کشورگفت: «این رفتار و موضع گیری‌های دولت بریتانیا بود که باعث خشم و واکنش مردم شد.»

بخش سیاست تبیان


منابع:خبرانلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین