وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حسین سحرخیز،كارگردان تئاتر گفت: اجرای عمومی نمایش «دنیای پیرزن‌ها» به دلیل تغییر بازیگران و محدودیت زمان به نیمه دوم سال موكول شد و در این نمایش خانم «مهری‌ مهرنیا» بعد از سال‌ها روی صحنه تئاتر می‌آیند. حسین سحرخیز، كارگردان...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حضور «مهری‌مهرنیا» در نمایش «دنیای پیرزن‌ها»

حسین سحرخیز،كارگردان تئاتر گفت: اجرای عمومی نمایش «دنیای پیرزن‌ها» به دلیل تغییر بازیگران و محدودیت زمان به نیمه دوم سال موكول شد و در این نمایش خانم «مهری‌ مهرنیا» بعد از سال‌ها روی صحنه تئاتر می‌آیند.

حسین سحرخیز، كارگردان تئاتر خبر از اجرای نمایش «دنیای پیرزن‌ها» در نیمه دوم سال جاری داد و بیان داشت:این نمایش قرار بود، مرداد ماه در تالار سایه روی صحنه برود اما به دلیل پاره‌ای از مشكلات و تغییر بازیگران زمان از دست رفت و اجرای نمایش به نیمه دوم سال موكول شد.

وی افزود: صحبتی كه با مركز هنرهای نمایشی داشتم و قول آقای پارسایی نمایش در نیمه دوم سال و به احتمال زیاد در تالار سایه اجرا می‌شود.

این كارگردان درباره زمان آغاز تمرینات اظهار داشت: تمرینات این نمایش یك ماه قبل از اجرای عمومی آن آغاز می‌شود.

سحرخیز درباره عوامل نمایش نیز یادآور شد: در این نمایش پنج بازیگر به ایفای نقش می‌پردازند. ماجرا در یك زیرزمین اتفاق می‌افتد كه زنی خود را در آن حبس كرده و ارتباطش را با دنیای بیرون قطع كرده است و در این زیرزمین با زن‌های زیادی كه خوبی بخشی و نمادی از زنان هستند روبرو می‌شود.

وی ادامه داد: با خانم مهری‌ مهرنیا برای بازی در نمایش صحبت كرده‌ایم و حضور وی در نمایش در حدی قطعی شده است، همچنین نرگس امینی و ساقی عقیلی نیز در این نمایش حضور خواهند داشت.

كارگردان نمایش «رابعه» در ادامه نمایشنامه «دنیای پیرزن‌ها» گفت:مضمون نمایش تقابل ذهنیت فمنیسم و سنت‌گراهاست. این نمایش به دلیل تقابلی كه فمنیسم‌ غرب و شرق دارند، مرا جذب كرد.

وی در توضیح بیشتر گفت: نمایشنامه را حسن مشكلاتی نوشته است، جریان فمنیسم چهار مرحله دارد كه در غرب مرحله چهارم آن را دارد و این مرحله نشان می‌دهد كه زن و مرد مكمل یكدیگر بوده و باید حقوق مساوی داشته باشند.

این اضافه كرد: ذهنیت فمنیسم در شرق در مرحله دوم قرار گرفته و این است كه زنان، مردان را نقطه مقابل خود می‌دانند و با جنس مخالف در حال مبارزه هستند و تصور می‌كنند به دلیل ذهنیت مردسالاری، مردان مانع رشد و فعالیت زنان می‌شوند.

لینک :

 بزرگداشت « مهری مهرنیا» برگزار می‍شود 

 یک سال سینمای ایران در 12 برداشت 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین