سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حضرت آیت العظمی خامنه ای رهبر حکیم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور، با شکوه و سرشار از معنویت هزاران بسیجی از اقشار مختلف در سازمان بسیج مستضعفان فرمودند: امروز شعارهای مردم مصر و تونس در نیویورک و کالیفرنیا تکرار می شود و مردم مصر و تونس نیز به صراحت،«حزب ا
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بسیج الگوی بیداری های اسلامی


حضرت آیت العظمی خامنه ای رهبر حکیم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور، با شکوه و سرشار از معنویت هزاران بسیجی از اقشار مختلف در سازمان بسیج مستضعفان فرمودند: "امروز شعارهای مردم مصر و تونس در نیویورک و کالیفرنیا تکرار می شود و مردم مصر و تونس نیز به صراحت،«حزب الله» ، «حماس» ، «جهاد اسلامی» را الگوی خود می خوانند و همه می دانند این گروه ها نیز، درس استقامت و شکستن بت های استکبار را از معلم اول عصر جدید بشر، یعنی امام بسیجی ملت ایران و ملت صبور و مقتدرش  فرا گرفته اند" .

دیدار رهبری با بیسجیان

بیداری ای که توفان آن چند ماه است کشورهای اسلامی شمال آفریقا و خاور میانه را در نوردیده چند رخداد واقعی به وجود آورد. نزدیک به نیم قرن پیش در خرداد 42 عالمی فقیه و مرجعی بصیر در قم علیه تضعیف اسلام توسط محمد رضا پهلوی و اسرائیل به تنهایی ایستاد و خروشید. آن عالم بزرگ، حضرت امام خمینی بودند که در پی سخنرانی علیه رژیم و هشدار جدی به شاه خائن، شبانه دستگیر و زندانی شدند. از همان زمان جرقه انقلابی عظیم که نوید بیداری جهان را می داد، زده شد. سال 43حضرت امام در دفاع از عزت ایرانی مسلمان، علیه لایحه ننگین کاپیتولاسیون اتباع آمریکایی حاضر در ایران، خروشیدند و این بار رژیم منحوس پهلوی حضرت امام را دستگیر و تبعید کردند. در سال های 56و57، انقلابی که در سال 42 شعله ور شده بود، بار دیگر جان گرفت و این بار تا پیروزی نهایی و ساقط کردن 2500 سال شاهنشاهی ادامه یافت.

امام بسیجی ملت ایران، کم تر از 10 ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نهادی را تأسیس فرمودند که امروز طبق فرمایش رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، انقلابیون بیدار سراسر دنیا، اقدامات شان را از آن الگو گرفته اند.

بسیج در تاریخ کوتاه ولی پربار خود، معرف چهره های بسیار بزرگی به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بوده است. هر جا کاری برزمین ماند، بسیج با ورود به آن، کار را به سرانجام رسانید؛ در دوران پس از دفاع مقدس، در راه باز سازی کشور و سازندگی زیر ساخت ها زحمات فراوانی کشید؛ در آبادی روستاها، همواره بسیج در صف اول خدمت بوده است و ....

دیدار رهبری با بیسجیان

آخرین حرکت مؤثر و بزرگی که بسیج و بسیجیان انجام دادند، تقابل با فتنه گران و اراذل و اوباش سیاسی بود که در سال 88 درصدد براندازی جمهوری اسلامی برآمده بودند. در جایی که باید با جان و مال در برابر شورشگران فتنه جو عمل می شد، بسیجیان چون همیشه حاضر بودند و در دوران پس از فتنه نیز به فرمان مولا و رهبرشان، اقدام به بصیرت افزایی نمودند.

یک سال از فرو نشستن غبار فتنه باطل علیه حق در 9 دی 88 بیشتر نگذشته بود که بیداری اسلامی، آتش بلعیدن باطل را توسط حق در تونس افروخت. مردم تونس با تظاهرات و اعتصابات هر روز به دیکتاتوری 23 ساله جاسوس رسمی و شناسنامه دار رژیم مجعول صهیونیستی "زین العابدین بن علی" پایان دادند. بعد مصری ها نامبارک را از تخت به زیر کشیدند و لیبی سومین کشوری بود که انقلاب به پیروزی رسید و ملت لیبی سرهنگ قذافی ای را که 42 سال بر آن ها مستبدانه حکومت می کرد، چون سگ کشتند. عبدالله صالح در یمن و آل های سعود و خلیفه نیز در نوبت بودند که موج بیداری به آمریکا و اروپا رسید. چند جوان آمریکایی که از شرایط سخت معیشی به تنگ آمده بودند، در اینترنت تبلیغ کردند روز 17 سپتامبر (26 شهریور) رو به روی ساختمان وال استریت نیویورک (نماد قدرت اقتصادی و سیاسی ایالات متحده) تجمع می کنند. این تبلیغ و دعوت به بحصن مقابل وال استریت، به قدری با استقبال محرومان آمریکا مواجه شد که اینک بیش از 2 ماه است متحصنان آنجا را ترک نمی کنند و جنبش شان تمام خاک آمریکا را در برگرفته و حامیان فراوانی نیز در انگلیس، اسپانیا، ایتالیا و .... یافته است.

دیدار رهبری با بیسجیان

زمانی که جوانان آمریکایی می خواستند جنبش ضد وال استریت را راه بیاندازند، خود تاکید کردند، می خواهند مانند مردم مصر که در میدان التحریر قاهره چادر زده بودند و موفق به سرنگونی دیکتاتور مصر شدند، در برابر ساختمان وال استریت (بورس نیویورک) چادر بزنند تا زمانی که مکتب کاپیتالیسم و سرمایه داری را از بین بیرند. این جوانان تاکنون با صبر و مقاومت در برابر خشونت سبعانه پلیس آمریکا دوام آورده و جنبش خود را ادامه داده اند و ان شاءالله این بیداری تا شکسته شدن بت نظام استکباری ادامه خواهد یافت. شجره طیبه بسیج مردمی که توسط حضرت امام راحل عظیم الشأن نهال آن بارور شد، اینک در حال صدور انقلاب و ظلم ستیزی به تمام دنیاست و وارد مرحله رسالت جهانی خود شده است. 

محمدمهدی تقوی

بخش سیاست تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین