سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اول آذر ماه57 چند ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مصادف بود با اول محرم و امام خمینی از پاریس برای ملت ایران پیامی را ارسال کردند که در زیر می خوانیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام امام به مناسبت اول محرم


اول آذر ماه57 چند ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مصادف بود با اول محرم و امام خمینی از پاریس برای ملت ایران پیامی را ارسال کردند که در زیر می خوانیم.

امام خمینی

پیام تاریخی و مهم حضرت امام خمینی (ره) از پاریس به ملت ایران، به‌مناسبت فرارسیدن ماه محرم در چنین روزی از سال 1357 هجری شمسی ارسال گردید.

در آستانه ماه قیام، ماه شهادت و ماه حماسه خون بر شمشیر، رهبر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره)، ضربه نهایی را بر پیکر در حال فرو ریختن رژیم وارد آوردند. امام، حلول ماه محرم را که به نسل‏ها در طول تاریخ، راه پیروزی بر سر نیزه آموخته است، سرآغاز پیروزی بر جنود ابلیس و محو کلمه باطل شمردند و عموم ملت ایران را به قیام یکپارچه و با تمام قدرت برای ادامه و گسترش مخالفت با شاه و به زیر کشیدن او از سلطه خطرناکش دعوت نمود. امام دراین خطاب به علما و وعاظ فرمودند از شمشیر الهی محرم حداکثر استفاده را نمایند تا باقی‏مانده این درخت ستمکاری و خیانت را قطع کنند. در این پیام، هدف مقدس انقلاب اسلامی، صریحاً اعلام گردید و امام خمینی(ره) خطاب به همه اقشار ملت ایران فرمود: "همه به سوی برچیده شدن سلسله ستمگر پهلوی و برقراری جمهوری اسلامی مبتنی بر احکام مترقی اسلام به پیش، که پیروزی از آنِ ملتِ بپا خاسته است" حضرت امام در این پیام متذکر شدند که: "با حلول ماه محرم، ماه حماسه و شجاعت و فداکاری آغاز شد. ماهی که خون بر شمشیر پیروز شد. خطبای محترم و گویندگان عزیز، بیش از پیش به تکلیف الهی خود که افشاگری جرایم رژیم است عمل فرمایند. آوای انقلاب بزرگ ایران در کشورهای اسلامی و دیگر کشورها، طنین‏انداز و افتخارساز است" پیام مهم و کوبنده امام خمینی(ره) که در حقیقت دستورالعمل اقدام بعدی مردم بود به سرعت در تمام ایران منتشر شد و به اطلاع مردم رسید. این پیام، نتایج مهمی به وجود آورد و در نتیجه، پیکر محتضر رژیم را خاموش ساخت.

بخش تاریخ ایران و جهان تبیان


منبع : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین