سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به نظر می‌رسد مرتب کردن و تفکیک وسایل بچه‌ها پایانی ندارد. به عنوان یک راه‌حل به دنبال راه‌های ابتکاری برای جا دادن وسایل اضافی آن‌ها و تزیین وسایلی که از نظرشان مهم هستند، باشید...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اطاق کودک ،بدون شلوغی


به نظر می‌رسد مرتب کردن و تفکیک وسایل بچه‌ها پایانی ندارد. به عنوان یک راه‌حل به دنبال راه‌های ابتکاری برای جا دادن وسایل اضافی آن‌ها و تزیین وسایلی که از نظرشان مهم هستند، باشید.

چطور اتاق‌خواب بچه‌ها را خلوت کنیم؟

اطاق کودک ،بدون شلوغی

روش‌های زیر به این منظور به شما کمک خواهد کرد:

* به دنبال تخت‌خواب‌های دارای کشو یا طبقه باشید. اسباب‌بازی و وسایل نقاشی را داخل کشوها جا داده و کتاب‌ها را برای مطالعه قبل از خواب و در دسترس بودن روی طبقات بگذارید.

* با سلیقه خود، جای ثابتی برای نشان دادن آخرین کارهای هنری فرزندان خود به عنوان گالری هنر در نظر بگیرید. می‌توانید از جاروزنامه‌ای چوبی استفاده کنید. آن را به دیوار تکیه دهید و از سوزن ته گرد برای نشان دادن پروژه‌ها، عکس‌های خانوادگی، بریده مجلات و یک‌جا قرار دادن عکس‌هایی که در همه جا پخش هستند، استفاده کنید.

* از چند تا چمدان برای ریختن اسباب‌بازی‌های ریز و قرار دادن آن‌ها در زیر تخت استفاده نمایید. این کار باعث می‌شود گردوغبار به داخل اسباب بازی نفوذ نکند و ضمن تمیز ماندن با قرار دادن چمدان در زیر تخت از ریخت‌وپاش آن‌ها جلوگیری می‌شود.

* اگر اتاق بزرگ و دارای تورفتگی است با نصب یک پرده از آن به عنوان جایی برای انجام کاردستی یا انجام تکالیف استفاده کنید. این کار مقرون به صرفه بوده و مانع دیده شدن ریخت‌وپاش‌ها می‌شود.

از فضای بالای کمد برای قرار دادن اسباب‌بازی‌های نرم یا عروسک‌ها استفاده و با سلیقه خود و چیدن آن‌ها به زیبا و مرتب شدن اتاق کمک کنید.

* جایی برای قرار دادن وسایل ورزشی در نظر بگیرید. می‌توانید از بشکه یا جعبه‌های چوبی به عنوان استخر اسباب‌بازی‌های حجیم و دست‌‌‌وپاگیر استفاده و با زدن رنگ دلخواه آن را تبدیل به یک وسیله تزیینی در اتاق کودک کنید.

 

 

بخش خانواده ایرانی تبیان

منبع : همشهری آنلاین

 

مطالب مرتبط :

محلی برای روزهای بلوغ

اتاق کودک ،دنیای کودکانه

 اتاقی با قاب خلاقیت !

رنگی بزن به دیوار کودکی

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین