تبیان، دستیار زندگی
سیم‌كارت‌های اپراتور سوم با نام «رایتل» و رنگ سرخابی تیره با سبز فسفری به بازار می‌آید. دلیل نامگذاری سیم کارت رایتل به معنای رای یعنی خرد و تل مخفف تلفن که تلفن خردمند و یا هوشمند اعلام شده است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رایتل؛ اپراتور سوم تلفن همراه


رایتل (Rightel) عنوان تجاری سیم کارت های اپراتور سوم است که دیروز با حضور وزیر تعاون و برخی مسوولان سازمان تامین اجتماعی رونمایی شد .سیم‌كارت‌های اپراتور سوم با نام «رایتل» و رنگ سرخابی تیره با سبز فسفری به بازار می‌آید. دلیل نامگذاری سیم کارت رایتل به معنای "رای" یعنی خرد و تل مخفف تلفن که تلفن خردمند و یا هوشمند اعلام شده است.


رایتل؛ اپراتور سوم تلفن همراه

شرکت تامین تلکام وابسته به سازمان تامین اجتماعی، نام تجاری "رایتل" را برای سیم کارت های نسل سوم  انتخاب کرده است. این اپراتور علاوه بر سرویس‌های چندرسانه‌ای و مکالمه تصویری، اینترنت را با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه از طریق تلفن همراه برای کاربران مهیا می کند.

به گفته مسوولان اپراتور سوم عرضه سیم‌كارت‌ها در كرج و به دنبال آن در شهر تهران آغاز می شود. سیم‌كارت‌های اپراتور سوم فناوری با قابلیت اتصال به اینترنت با پهنای باند بالا را ارایه می‌دهد؛ مساله‌ای كه شاید یكی از چالش‌های عرضه این نوع سیم‌كارت‌ها در بازار شده است چراكه بر اساس قانون دسترسی به اینترنت با پهنای بالای 128 كیلوبیت برای كاربران خانگی مقدور نیست و این در حالی بوده كه حداقل پهنای باندی كه از طریق سیم‌كارت‌های نسل سوم به كاربر ارایه می‌شود، 512 كیلوبیت است. این اپراتور باید ظرف مدت 15 سال 17 میلیون سیم‌كارت تلفن همراه به بازار عرضه كند. مسوولان تامین تلكام اپراتور سوم تلفن همراه وعده داده‌اند كه در مرحله نخست، شش میلیون سیم‌كارت به بازار عرضه خواهد شد.

همچنین عبارت «زندگی در دستان شما» به عنوان شعار تبلیغاتی این اپراتور مطرح شد

واگذاری سیم‌كارت‌ها با پیش‌شماره  0920می باشد. باید فعالیت این اپراتور به گونه‌ای باشد كه بتواند منجر به گردش پولی، افزایش بهره‌وری، كاهش قیمت تمام‌شده و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در داخل و خارج و انتقال فناوری شود.

بخش دانش و زندگی تبیان

منبع:رجانیوزوخبرآآنلاین