تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی ژاپن، نتیجه را به تیم قدرتمند كوبا واگذار كرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران به کوبا باخت


تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی ژاپن، نتیجه را به تیم قدرتمند كوبا واگذار كرد.

ایران و کوبا-والیبال

ملی پوشان والیبال ایران كه با بازی درخشان خود در روز نخست ژاپن را 3-1 شكست داده بودند در دومین گام ساعت 5:30 بامداد به وقت تهران مقابل كوبا قرار گرفته و 3-0 (25-17، 25-17، 25-22) بازی را واگذار كردند. كوبا در آخرین رده‌بندی تیم‌های برتر والیبال جهان در رده‌ی ششم قرار دارد.

گیم اول، 25-17 برای كوبا، تكرار بازی مقابل ژاپن

ملی پوشان والیبال ایران در این دیدار دقیقا همانند ست نخست بازی با ژاپن عمل كردند، سرویس‌های اشتباه و دریافت‌های نه چندان خوب از همان ابتدا باعث ایجاد اختلاف امیتاز شد. ولاسكو كه به امیر غفور بازی نداده بود در ست نخست از امیر حسینی، محمد موسوی، مهدی بازارگرد، حمزه زرینی، آرش كمالوند و علیرضا نادی استفاده كرد. ظریف هم لیبروی ایران بود. هرناندز ستاره‌ی كوبا در ست نخست بیشتر آبشارها را به امتیاز تبدیل كرد. وقت‌های استراحت درخواستی هم سودی نداشت و ایران كه در تمام لحظات این ست از كوبا عقب بود در پایان با 8 اختلاف امتیاز همانند بازی با ژاپن ست نخست را واگذار كرد.

گیم دوم، 25-17 ، هرناندز همچنان امتیازآور

ایران بر خلاف بازی با ژاپن نتوانست در این ست به بازی برگردد. ولاسكو در ست دوم امیر حسینی را بیرون كشید و مهدی مهدوی را به جای او به میدان فرستاد، اما اتفاق ست پیش تكرار شد. مدافعان روی تور ایران با وجود این كه بیشتر پاس‌ها برای هرناندز ارسال می شد، جز چند صحنه‌ی معدود قادر به دفاع این بازیكن قدرتمند نبودند و همانند ست قبل نتیجه‌ی 25-17 به سود كوبا رقم خورد. این ست در 20 دقیقه به پایان رسید.

ایران و کوبا-والیبال

گیم سوم، 25-22 ایران دیر بیدار شد

در ست سوم ملی پوشان نسبت به دو ست قبل بازی بهتری ارائه دادند. آرش كمالوند كه در بازی پیش بهترین بازیكن میدان شده بود از تركیب خارج و آرش كشاورزی به جای او به میدان آمد. مهدی مهدوی هم همانند ست دوم به جای حسینی وظیفه‌ی پخش كردن توپ را داشت. بازی خوب ایران در این ست می توانست حداقل یك ست را به سود شاگردان ولاسكو رقم بزند، اما روحیه‌ی پایین بازیكنان ایران كه دیگر  امیدی به شكست تیم قدرتمند كوبا نداشتند، مانع از این كار شد. در چهره‌ی بازیكنان ایران حتی پس از گرفتن امتیاز نشانی از شادی و امید دیده نمی‌شد. رقابت پایاپای دو تیم در گیم سوم تا امتیاز 22 پیش رفت، اما كوبایی‌ها 3 امتیاز پیاپی گرفتند و كار را تمام كردند.

كوبا در حالی ایران را در روز دوم رقابت‌ها 3-0 صفر شكست داد كه در روز نخست با همین نتیجه مغلوب لهستان شده بود و ایران لهستان را در دیداری دوستانه شكست داده بود. مساله‌ای كه شاید باعث شده بود بازیكنان انتظار پیروزی مقابل كوبا را داشته باشند و به همین دلیل پس از واگذار كردن دو ست اول با روحیه‌ی بسیار پایین كار را ادامه دادند.

كوبا در آخرین رده بندی تیم‌های برتر جهان پس از برزیل، روسیه، ایتالیا، آمریكا و صربستان در رده‌ی ششم قرار دارد و ایران به لطف قهرمانی در جام ملت‌های آسیا در مهرماه سال جاری با 5 پله صعود به رده‌ی چهاردهم رسید.

تیم ملی ایران در سومین دیدار خود 5:30 بامداد فردا(سه شنبه) به وقت تهران به مصاف صربستان، قهرمان اروپا و تیم پنجم رده بندی FIVB می رود.

بخش ورزشی تبیان


منبع: ایسنا