تبیان، دستیار زندگی
دیوید ساچت برای آخرین بار در چند فیلم تلویزیونی شبکه آی‌تی‌وی در نقش هرکول پوآرو جلوی دوربین می‌رود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازگشت هرکول پوآرو


دیوید ساچت برای آخرین بار در چند فیلم تلویزیونی شبکه آی‌تی‌وی در نقش هرکول پوآرو جلوی دوربین می‌رود.


بازگشت هرکول پوآرو

دیوید ساچت (با تلفظ صحیح سوشِی) در 22 سال گذشته در 65 فیلم در نقش هرکول پوآرو، کارآگاه بلژیکی مخلوق آگاتا کریستی بازی کرده است. مجموعه فیلم‌های جدید براساس رمان‌ها و داستان‌های کوتاه کریستی با محوریت پوآرو که بصورت فیلم درنیامده‌اند ساخته می‌شوند و تولید این فیلم‌ها از سال آینده آغاز می‌شود. یکی از این آثار «پرده» (Curtain) است که ماجرای آخرین پرونده پوآرو است، در این داستان کارآگاه مرتب و وسواسی ما برای جلوگیری از یک قتل سر صحنه وقوع جنایتی می‌رود که برای اولین بار پای او را به حل کردن معماهای قتل باز کرد. ساچت درمورد فیلم‌های جدید گفت: «بیش از آنچه بشود بر زبان آورد از دوباره بازی کردن در نقش پوآرو خوشحال هستم. آرزوی من بوده که در دوران بازیگری خودم بتوانم تمام آثار پوآرو را در قاب تلویزیون بازسازی کنم.»

این بازیگر افزود: «پوآرو نابغه است و با این حال شخصیتی بسیار پیچیده و من همیشه از بازی در نقش او لذت برده‌ام.» ساچت که چندی پیش نشان فرمانداری امپراتوری بریتانیا را برای نقش‌آفرینی‌هایش در دنیای نمایش و تلویزیون دریافت کرد شخصیت پوآرو را چنین توصیف کرد: «متفکر است و دقت و وقار عجیبی دارد و از طرفی بازی در نقش او بسیار عذاب‌دهنده است چون بسیار مغرور و فضل‌فروش است! با همه کاستی‌هایش او یکی از بهترین‌های دنیای ادبیات است. بخت با من یار بود که نقش او را بازی کنم.»

شبکه آی‌تی‌وی ساخت پنج فیلم پوآرویی را در برنامه خود دارد، جدا از «پرده» چهار فیلم دیگر «سختی‌های هرکول»، «اشتباه مرد مرده»، «چهار بزرگ» و «فیل‌ها می‌توانند به خاطر بیاورند» نام دارند.

بیش از آنچه بشود بر زبان آورد از دوباره بازی کردن در نقش پوآرو خوشحال هستم. آرزوی من بوده که در دوران بازیگری خودم بتوانم تمام آثار پوآرو را در قاب تلویزیون بازسازی کنم

متیو ریچارد، رئیس «بنیاد آگاتا کریستی» و نوه کریستی درمورد این فیلم‌ها گفت: «نو کردن قراردادمان با آی‌تی‌وی و ساچت در نقش پوآرو معرکه است و این پنج فیلم نقاط اوج همراهی 20 ساله ما با دیوید ساچت در نقش هرکول پوآرو هستند.» میشل باک از شبکه آی‌تی‌وی هم گفت: «این پنج فیلم ادای دینی مناسب به شخصیت محبوب ادبی یعنی هرکول پوآرو هستند. پایان این مجموعه بسیار هیجان‌انگیز و احساسی خواهد بود. ما سفر به‌یادماندنی با پوآرو داشتیم.» جدیدترین اقتباس تلویزیونی از داستان‌های پوآرو «ساعت‌ها» نام دارد که کریسمس امسال از شبکه آی‌تی‌وی پخش می‌شود، در این فیلم فیل دانیلز، جیمی وینستن و لزلی شارپ هم‌بازی ساچت هستند. آنا مِسی، بازیگر محبوب و تحسین‌شده که چندی پیش درگذشت هم در این فیلم یکی از آخرین نقش‌های خود را ایفا کرده است.

شبکه آی‌تی‌وی همچنین دستور ساخت سه فیلم از مجموعه «خانم مارپل» با بازی جولیا مکنزی در نقش این کارآگاه پیر و بامزه را صادر کرده است. اولین فیلم این مجموعه که اقتباس دیگری از آثار کریستی است «معمای کارائیبی» نام دارد و تابستان سال 2012 فیلمبرداری آن شروع می‌شود، دو فیلم دیگر «شب بی‌پایان» و «معمای هفت شماره‌ای» نام دارند که پاییز 2012 جلوی دوربین می‌روند.

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع:خبرآنلاین