تبیان، دستیار زندگی
شوخی های آیت الله مهدوی کنی با حضار، جلسه متکی با همشهریان بندر گزی، توصیه آیت الله علم الهدی سخنران راهپیمایی 9 دی به جبهه پایداری، حضور هنرمندانی چون جهانگیر الماسی در همایش سیاسی و حضور متنوع اقشار مختلف مردم از حاشیه های اولین همایش جبهه متحد اصولگرای
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حاشیه‌نگاری ازهمایش اصولگرایان


شوخی های آیت الله مهدوی کنی با حضار، جلسه متکی با همشهریان بندر گزی، توصیه آیت الله علم الهدی سخنران راهپیمایی 9 دی به جبهه پایداری، حضور هنرمندانی چون جهانگیر الماسی در همایش سیاسی و حضور متنوع اقشار مختلف مردم از حاشیه های اولین همایش جبهه متحد اصولگرایان بود.


همایش اصولگرایان

اولین همایش جبهه متحد اصولگرایان بعداز ظهر پنج شنبه در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد که حاشیه های جالب توجهی به همراه داشت.

* برگزاری یک همایش پرجمعیت سیاسی در مرکز پایتخت، ترافیک سنگینی را برای میدان بهارستان تهران به همراه داشت. ازدحام جمعیت در جلوی درب مدرسه عالی شهید مطهری تردد را در این منطقه با مشکل مواجه کرده بود.

* فضای حیاط مدرسه عالی شهید مطهری با درختان سرسبز و حوض بزرگ وسط حیاط که بسیار به حوزه های علمیه شباهت داشت حس نوستالژیکی را در حضار پدید می آورد و یادآور تاکید جدی اصولگرایان بر پیوند دین و سیاست و محوریت روحانیت بود. مسئله ای که نشان می داد انتخاب این مکان برای اولین همایش جبهه متحد هوشمندانه صورت گرفته است.

* علیرضا زاکانی رئیس ستاد انتخاباتی اصولگرایان اولین سخنران این همایش بود که گزارشی از شکل گیری ستاد در استانها ارائه داد. علی اکبر ولایتی سخنگوی جبهه نیز نفر بعدی بود که پشت تریبون قرار گرفت و سخنرانی کرد.

* سخنرانی آیت الله مهدوی کنی شلوغ ترین و پرجمعیت ترین بخش مراسم بود. آیت الله مهدوی به سیاق همه سخنرانی های عمومی خود در کنار بیان مطالب مهم و جدی در خصوص فضای سیاسی کشور و لزوم وحدت اصولگرایان با شوخی و مزاح های خود با حضار فضای پرنشاطی را برای حضار ایجاد کرد.

* آیت الله مهدوی کنی در سخنان خود گفت: در ماشین بنده دستگاه اکسیژن وجود دارد، اما با این وجود ترجیح دادم در همایش عظیم اصولگرایان شرکت کنم تا این پیام را اعلام کنم که کماکان در صحنه حضور دارم و برای وحدت اصولگرایان تلاش می کنم.

همایش اصولگرایان

* سخنرانی آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد و سخنران راهپیمایی تاریخی 9 دی 1388 در این مراسم از نکات جالب توجه اولین همایش جبهه متحد اصوگرایان بود.

* حضور جهانگیر الماسی بازیگرسینما و تلوزیون و مهدی طالقانی فرزند مرحوم طالقانی در میان شخصیت های سیاسی کشور برای خبرنگاران وبرخی مردم جالب بود.

* بر گردن بسیاری از مردان و زنان حاضر در این جلسه سیاسی چفیه به عنوان نماد جهاد و ایثارگری و تصویر رهبر انقلاب به نشانه تبعیت از خط ولایت خودنمایی می کرد.

* با رویکرد مثبت روابط عمومی جبهه متحد اصولگرایان علاوه بر خبرنگاران خبرگزاری ها، خبرنگاران و نمایندگان سایت های خبری نیز برای پوشش همایش بزرگ جبهه متحد اصولگرایان شرکت کرده بودند و این بر شور رسانه ای افزوده بود.

* حضورچهره های برجسته سیاسی کشور از طیف های مختلف اصولگرایی درگردهمایی جبهه متحد اصولگرایان بیش از همه باعث خوشحالی خبرنگاران وعکاسان برای کسب خبر و گرفتن تصاویر خبری شده بود؛ کمتر موقعیتی پیدا می شود تا بتوان این تعداد شخصیت های برجسته سیاسی را یک جا و در کنار هم جمع کرد. این طور می توان نتیجه گرفت که وحدت اصولگرایان غیر از نتایج مثبتی که برای کشور به همراه دارد، برای خبرنگاران و فعالان رسانه ای هم اتفاق مثبتی است.

آیت الله مهدوی کنی در سخنان خود گفت: در ماشین بنده دستگاه اکسیژن وجود دارد، اما با این وجود ترجیح دادم در همایش عظیم اصولگرایان شرکت کنم تا این پیام را اعلام کنم که کماکان در صحنه حضور دارم و برای وحدت اصولگرایان تلاش می کنم

* عدم حضور برخی چهره های سیاسی چون کاظم جلالی نماینده علی لاریجانی در شورای مرکزی جبهه متحد و در کنار آن حضور برخی چهره ها چون عبدالحسین روح الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت و رضا طلایی نیک از نزدیکان محسن رضایی در نوع خود جالب توجه بود.

* منوچهر متکی و پرویز سروری اولین کسانی بودند که قبل از حضور مردم و آغاز برنامه در صحن مسجد حاضر بوده و به مدعوین خوش آمد می گفتند.

* در پایان برنامه خبرنگاران وقتی اطراف متکی را شلوغ دیدند برای مصاحبه جلو رفتند که متکی به آنها گفت: بنده مصاحبه نمی کنم . جلسه ای خصوصی با همشهری هایم دارم و بعید می دانم شما خبرنگاران متوجه شوید چون به زبان محلی گفتگو می کنیم. منوچهر متکی زاده بندر گز است و در اولین دوره مجلس شورای اسلامی از همین شهر به نمایندگی مردم برگزیده شد.

حضور جهانگیر الماسی بازیگرسینما و تلوزیون و مهدی طالقانی فرزند مرحوم طالقانی در میان شخصیت‌های سیاسی کشور برای خبرنگاران و برخی مردم جالب بود

* از نوع خوش و بش و ملاقات گرم برخی مسئولین با یکدیگر می شد فهمید که با توجه به مشغله کاری آنها، این گردهمایی باعث شده تا برخی از هم قطاران خود را بعد از مدتها ملاقات کنند.

* مردمی که از دیدن طیف گسترده ای از مسئولان عالی رتبه کشوری در یک مکان خوشحال به نظر می رسیدند فرصت را غنیمت شمرده، مسائل خود را رو در رو با آنها در میان می گذاشتند.

* جایگاه ویژه ای که معمولا برای مسئولان در نظر گرفته می شود در این برنامه به علت کثرت جمعیت به کار نیامد و مردم نیز در جایگاه ویژه، کنار مسئولان و چهره های سیاسی نشستند.

همایش اصولگرایان

* در اواخر مراسم حجت الاسلام علیرضا پناهیان که به تازگی از سفر حج بازگشته است با حضور در این مراسم توجه خبرنگاران را به خود جلب کرد. حجت الاسلام پناهیان یکی از سخنرانان مراسم افتتاحیه جبهه پایداری بود که به نظر می رسد با حضور خود در این مراسم به نوعی شعار این همایش را که "بصیرت و وحدت در سایه ولایت بود" تائید می کرد.

* آیت الله علم الهدی در حاشیه این همایش در خصوص پیوستن جبهه پایداری به ساختار کمیته 8+7 گفت: بنده دوستان پایداری را به فعالیت زیر چتر روحانیت توصیه می کنم. وی زمانی که با پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آینده جبهه پایداری را چگونه ارزیابی می کنید گفت: بنده در مشهد زندگی می کنم و در جزئیات کامل قرار ندارم، این سوال ها را از بنده نپرسید!

* تیپ شناسی جمعیت حاضر در این مراسم که با احتساب نفرات حاضر در شبستان و حیاط و خیابان های اطراف بالغ بر 10 هزار نفر می شدند، نشان می داد که مردم از اقشار مختلف اجتماعی در این مراسم سیاسی حضور پیدا کرده اند.

* با پایان یافتن همایش و خروج نزدیک به ده هزار نفر از مدرسه عالی شهید مطهری به خیابان های اطراف ترافیک سنگینی برای دقایقی به کل منطقه بهارستان منتقل کرد.

* برخی از چهره های سیاسی چون حسین فدایی، منوچهر متکی و علیرضا زاکانی از اعضای شورای مرکزی جبهه متحد همچنان در شبستان مدرسه حاضر بودند و با خبرنگاران و دست اندرکاران مراسم گفتگو می کردند.

بخش سیاست تبیان 


منابع:مهر