تبیان، دستیار زندگی
حساس‌ترین دیدار هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر دیدار تیم‌های صبای قم و استقلال است؛ جایی که صبا تلاش می کند صدر جدول را از آبی پوشان پایتخت باز پس گیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کرانچار به پرسپولیس رسید


حساس‌ترین دیدار هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر دیدار تیم‌های صبای قم و استقلال است؛ جایی که صبا تلاش می کند صدر جدول را از آبی پوشان پایتخت باز پس گیرد.


کرانچار
تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر دیدارهای حساسی را پیش رو دارند. استقلالی‌ها که چند صباحی است صدر را از صبا گرفته‌اند، روز شنبه در ورزشگاه یادگار امام (ره) قم چنانچه بازی را به حریف خود واگذار کنند، صدرنشینی را هم از دست خواهند داد.

تیم فوتبال پرسپولیس هم دیداری دشوار با سپاهان در ورزشگاه آزادی دارد. این تیم که پیش از این یک بار سابقه همکاری با "زلاتکو کرانچار"، سرمربی حال حاضر سپاهان را دارد، این روزها در رقابت‌های لیگ حال و روز مساعدی ندارد و چه بسا همین امر سبب شود که در دیدار مقابل مدافع عنوان قهرمانی به نتیجه دلخواه نرسد.

جمعه 27 آبان

ملوان بندرانزلی - سپاسی شیراز

قعرنشینان جدول رده بندی لیگ برتر در حالی به مصاف هم می روند که باخت در این دیدار چه بسا بتواند برای مربیان این تیم‌ها برکناری و یا تزلزل جدی جایگاه را به همراه داشته باشد. این دیدار بیشتر برای ملوان میزبان پراهمیت است، چراکه این تیم سال گذشته تا یکقدمی فتح جام حذفی هم پیش رفته بود.

شاهین بوشهر - مس کرمان

اعتصاب گروهی بازیکنان شاهین بوشهر شاید بهترین خبر برای مردان "میروسلاو بلاژویچ" باشد. جلسه روز سه شنبه مدیران شاهین با بازیکنان این تیم بر سر مطالبات مالی به نتیجه نرسیده و همین امر می تواند در نتیجه این بازی تاثیرگذار باشد. فیروز کریمی باید برای این دیدار خانگی ترفندی بیندیشد.

مس سرچشمه - داماش گیلان

قعرنشین فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر در دیداری خانگی به مصاف داماش گیلان می رود. اصلی‌ترین وظیفه اصغر شرفی در رقابت‌های این فصل نگه داشتن مس سرچشمه در لیگ است و کسب نتیجه در این دیدارهای خانگی برای این تیم از نان شب هم واجب‌تر هستند. البته باید دید مس سرچشمه می تواند مقابل تیم پرمهره داماش گیلان دوام بیاورد یا خیر.

سایپا - راه آهن

راه آهن شهرری - سایپای البرز

علی دایی به سایپا رسید. سایپا یک قهرمانی در رقابت‌های لیگ برتر دارد که آن هم با علی دایی حاصل شده است. دایی این بار در لباس مربیگری راه آهن روبه‌روی تیم پیشین خود می ایستد. راه آهن و سایپا در رقابت‌های لیگ برتر جایگاه خوبی ندارند و برنده این دیدار که در ورزشگاه اکباتان برگزار می شود می تواند تا حدود قابل ملاحظه‌ای در جدول رده بندی ارتقای جایگاه داشته باشد.

ذوب آهن اصفهان - نفت آبادان

ذوب آهن که همواره یکی از سه تیم بالای جدول رده بندی رقابت‌های لیگ برتر ایران بوده در حال حاضر در جایگاه ششم قرار دارد و البته این جایگاه بی ارتباط به دگرگونی‌های باشگاه نیست. این در حالی است که هواداران نفت آبادان نیز از عملکرد این تیم رضایت ندارند و همین امر می تواند به حساسیت این بازی اضافه کند.

شهرداری تبریز - نفت تهران

این دیدار برای نفتی‌ها بوی صدرنشینی دارد. نفت اگر در این دیدار پیروز شود به صدر جدول بازمی گردد و اگر دیدار روز شنبه تیم‌های صبا و استقلال با نتیجه تساوی به پایان برسد، نفتی‌ها همان بالا می مانند. البته یاران یشیچ در این فصل از رقابت‌ها عملکرد قبال دفاعی داشته‌اند ضمن اینکه بازی در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز دشواری‌های خاص خودش را دارد.

فولادخوزستان - تراکتورسازی تبریز

فولادخوزستان در حالی در ورزشگاه تختی اهواز میزبان تراکتورسازی تبریز خواهد بود که اختلافی 10 امتیازی با این تیم دارد؛ که البته این نمی تواند دلیلی بر اختلاف سطح این تیم جوان با همتای تبریزی باشد. اما دیدار قلعه نویی با مجید جلالی که همواره در لیگ تقابل‌های دیدنی داشته‌اند، جالب توجه است.

شنبه 28 آبان 

صبای قم - استقلال تهران

صبا با مربی خود معروف به پپ گواردیولا دیدار حساسی را مقابل استقلال پیش رو دارد. پرویز مظلومی پس از اینکه جام سه جانبه ولایت را به رقیب دیرینه خود پرسپولیس واگذار کرد اکنون وظیفه سنگینی را بر دوش خود احساس می کند. او به استقلالی‌ها وعده داد که هم لیگ برتر را می برد و هم جام حذفی را و باید دید در این دیدار چندمرده حلاج است.

پرسپولیس - سپاهان

پرسپولیس - سپاهان اصفهان

پرسپولیسی‌ها در لیگ امسال با انواع و اقسام مسائل حاشیه‌ای دست و پنجه نرم کرده‌اند. از شعار در ورزشگاه ها علیه این تیم گرفته تا محرومیت دو مدافع به دلیل انجام اعمال خلاف عفت عمومی. از سویی سپاهان با زلاتکو کرانچار، یک آرامش نسبی را تجربه می کند و از آنجایی که پیش از این با این مربی کروات در باشگاه پرسپولیس نامهربانی شده، چه بسا حس انتقامجویی وی کار دست سرخپوشان بحران زده بدهد.

- برنامه دیدارهای هفته سیزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:

جمعه - 27/8/90

* شهرداری تبریز - نفت تهران، ساعت 14:30، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز

* ملوان بندرانزلی - فجرسپاسی شیراز، ساعت 14:45، ورزشگاه تختی بندرانزلی

* راه آهن شهرری - سایپای البرز، ساعت 15:15، ورزشگاه اکباتان تهران

* شاهین بوشهر - مس کرمان، ساعت 15:15، ورزشگاه بهشتی بوشهر

* مس سرچشمه - داماش گیلان، ساعت 15:15، ورزشگاه باهنر کرمان

* ذوب آهن اصفهان - صنعت نفت آبادان، ساعت 15:15، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

* فولاد خوزستان - تراکتورسازی تبریز، ساعت 16:45، ورزشگاه تختی اهواز

شنبه - 28/8/90

* صبای قم - استقلال تهران، ساعت 14:45، ورزشگاه یادگار امام (ره) قم

* پرسپولیس - سپاهان اصفهان، ساعت 16:20، ورزشگاه آزادی تهران

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر