تبیان، دستیار زندگی
ینی شیک و راحت مواد لازم 3عدد تخم مرغ 75گرم شکر 100گرم آرد یک قاشق مرباخوری بیکینگ پودر 150 گرم خامه 75 گرم پودر قند نصف قاشق چایخوری وانیل طرز تهیه: زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کرده، زرده را خوب با همزن برقی می زنیم تا لیموئ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شیرینی لطیفه

یک شیرینی شیک و راحت

مواد لازم

3عدد

تخم مرغ

75گرم

شکر

100گرم

آرد

یک قاشق مرباخوری

بیکینگ پودر

150 گرم

خامه

75 گرم

پودر قند

نصف قاشق چایخوری

وانیل

طرز تهیه:

زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کرده، زرده را خوب با همزن برقی می زنیم تا لیموئی رنگ وسفت شود ، سپس شکر را اضافه کرده با همزن کاملاً می زنیم .سفیده ها را درظرف دیگری با همزن کاملاً می زنیم تا کاملاً سفید و سفت شود واز ظرف نریزد. آرد و بکینگ پودر و وانیل را با هم الک کرده به مخلوط زرده و شکر زده، اضافه می کنیم و با هم زن دستی به آرامی مخلوط می کنیم. در انتها سفیده را اضافه کرده و با حرکات دورانی همزن دستی مایه را در یک جهت مخلوط می کنیم. مایه حاصله را درقیف ریخته روی سینی فر کاغذ روغنی می گذاریم و مایع را به شکل دایره هایی ، با فاصله روی سینی می ریزیم. روی شیرینی ها پودر شکر می پاشیم و آنها را در فر 350 درجه بمدت 10 دقیقه می پزیم. پس از پخت می گذاریم کاملاً سرد شوند، آنها را از کاغذ جدا کرده و در بین هر 2 تا ، 2 قاشق سوپخوری خامه زده شده با هم زن قرار می دهیم. اکنون لطیفه شما حاضر است.

نکات تغذیه ای:

اگر با این مواد 15 عدد شیرینی لطیفه تهیه کنید در صورتی که 2 قاشق غذا خوری خامه درون آن موجود باشد، هر شیرینی دارای 80 کالری انرژی است.
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.