تبیان، دستیار زندگی
خلق می شود ابراهیم حسن بیگی - نویسنده معاصر رمان محمد (ص) را با بیش از سیصد صفحه برای مخاطبان غیر مسلمان جهان به صورت دوزبانه آماده انتشار خواهد کرد . این نویسنده که همزمان با سال پیامبر اعظم (ص) نگارش این رمان را آغاز کرده ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رمان " محمد (ص) " ویژه مخاطبان غیر مسلمان خلق می شود

ابراهیم حسن بیگی - نویسنده معاصر رمان محمد (ص) را با بیش از سیصد صفحه برای مخاطبان غیر مسلمان جهان به صورت دوزبانه آماده انتشار خواهد کرد .

این نویسنده که همزمان با سال پیامبر اعظم (ص) نگارش این رمان را آغاز کرده است ، با رویکردی تازه به مخاطبان عام ، می کوشد تا در تازه ترین اثر داستانی خود ، چهره نورانی و سجایای اخلاقی پیامبر رحمت و مهربانی را به مخاطبان غیر مسلمان نیز معرفی و تبیین کند .

ابراهیم حسن بیگی که پیش از این نیز داستانهایی با موضوع انقلاب اسلامی ، امام حسین (ع) و جانبازان جنگ تحمیلی نوشته است ، در گفتگو با مهر تصریح کرد : فکر اولیه رمان " محمد (ص) " به ماه های پایانی سال 1384 بر می گردد ، زمانی که نشریه دانمارکی و غالب نشریات غربی به انتشار کاریکاتورهایی موهن اقدام کردند .

خالق " اشکانه " با تاکید بر اینکه پیامبر اعظم (ص) شخصیتی ناشناخته و گمنام ، نزد ملل جهان است و باید از سوی هنرمندان و نویسندگان متعهد به پیامبران الهی ، در این عرصه قدم های بلندتری برداشته شود ، یادآور شد : در رمان محمد که نگارش آن را از دو ماه قبل آغاز کرده ام ، خلق نیکوی پیامبر اعظم را محور اصلی داستان قرار داده ام و تلاشم این است که محدوده زمانی خاصی ، مانند پایان امسال که به عنوان سال پیامبر نامگذاری شده ، زمان به اتمام رسیدن عجولانه اثر نباشد ، هرچند اگرتوفیق دست بدهد احتمال آماده شدن کار در پایان امسال منتفی نیست .

حسن بیگی که در نگارش رمان سیصد صفحه ای " محمد (ص) " از منابع متعدد تاریخ اسلام ، با موضوعیت سیره پیامبر (ص) بهره می گیرد ، خاطرنشان کرد : تمام سعی خود را به کار می گیرم که در روایت تاریخی مسائل مربوط به نهضت اسلام ، از واقعیت های معتبر اسلامی و تاریخی فاصله نگیرم .

عضو انجمن قلم ایران با بیان اینکه بزرگترین حمایت از نویسنده و اهل قلم در کشور ما ، ایجاد فرصت و شرایط مناسب برای خلق اثر است ، اظهار داشت : مانع و مشکل اصلی من در ادامه تالیف این رمان ، زندگی کارمندی و تن دادن به پرکردن ساعت کاری است ، واقعیت این است که اوقات زنده کاری ام را وزارت آموزش و پرورش در تصرف خود دارد ... ، اگر قادر به عبور از بروکراسی پیچیده اداری شوم ، فرصت کافی برای نوشتن و فکر کردن پیدا خواهم کرد .

ابراهیم حسن بیگی با تاکید بر ضرورت حضور ادبیات معاصر ایران در خارج از مرزهای جغرافیایی کشور ، تصریح کرد : رمان محمد (ص) را به ناشری می دهم که اثر را به صورت دوزبانه ( فارسی - انگلیسی ) منتشر کند و به درک ضرورت صدور فرهنگ اسلامی - ایرانی در حوزه بین الملل رسیده باشد .

لینک :

ادبیات

تقدیم به ساحت آسمانی نبی اکرم(ص)